İnceleme Redmi Note 8 Kişisel optimizem

Kayra06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alex
Cihazım
Bilmem
Konular
7
Selam arkadaşlar cihazımı 3 ay önce aldım ilk aldığımda 11.0.2 sürümde elimde olmuştu mükemmel bir performans ve pil ömrü alıyordum ama 11.0.8 güncelleme sonrası pil performans düşüşü ciddi yaşadım ve cihazım da ısınma ile karşılaşıyorum biraz kullandıktan sonra bunun önüne geçebilmek için bazı tedbirler aldım forumda gördüklerim olsun başka kaynaklardan aldığım ve kişisel tercihlerimizi sizinle paylaşacağım
ilk olarak telefonun yetkilendirme ve geri alma ayarlarından
( TAKVİM - GÜNCELLEME (GELMEDİKÇE KAPALI TUTUYORUM) - Mİ VİDEO Bunun yerine (Google Fotoğraflar kullanıyorum) - MSA - MİUİDAEMON -İNDİRİLENLER - SİSTEM UYGULAMA GÜNCELLEMELERİ ( Olabildiğince stabil sürümlerde tutmak amacıyla normal ilk sürümlerinde tutmaya çalışıyorum launcher dışında)
Uygulama ayarlarının hepsinde tavsiye almalarım otomatik güncelleştirmelerim kapalı
google play uygulamalarında bir çoğu devre dışı kullanmadığım filmler vs gibi
Hidden Setting uygulamasından detaylı arama aracından otomatik pil tasarrufu aç ayarı açık ve yüksek pil tasarrufu modu açık 4 uygulamnın arka çalışmasını seçebildiklerimizden whatsapp ve spotify seçili onun haricinde tek renk modu açık tüm uygulamalarda açık
cihazım kapadıktan 1 dk sonra mobil veri kapatma 5 dakika sonra arka planda çalışan uygulamaları kapatma açık bunun haricinde ek olarak ayda veya haftada 1 clean master yükleyip temizleme yapıyorum son olarak unutuyordum neredeyse Hidden Setting uygulamasından detaylı arama aracından özel dns bölümünden dns.adguard.com ekli pek bir fayda sağlamadı ama biraz olsun etkisi var sizce eksik olan bir şey var mı veya yanlış yapmış olduğum bir şey var mı yorumlarınızı bekliyorum iyi bir performans ve pil tasaruffu sağladım cihazımın ısınması büyük oranda düştü kullanırken 1.8 - ram kullanımı oluyor normal hiç bir şey açık değilken boşta bazen 2.4 - 2.8 yazdığını görüyorum

xbatubgc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Son güncelleme ile harbiden ciddi düşüş oldu bendede umarım android 10 sorunsuz bi şekilde yayımlanır

umutberkayk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Berkay
Cihazım
Xiaomi 12T Pro
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
0
Umarım yazılımı kısa süre içerisinde güncellemelerle tekrar kendine gelir telefondan soğudum gerçekten

darkored

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Ben telefonu alalı iki gün oldu 11.0.6.0 ile geldi .Güncellemeyi yaptım telefonda rahatsız edici bir şekilde ısınma söz konusu sizce yazılımsal bir sorun mu yoksa servise göndermelimiyim?

umutberkayk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Berkay
Cihazım
Xiaomi 12T Pro
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
0
Ben telefonu alalı iki gün oldu 11.0.6.0 ile geldi .Güncellemeyi yaptım telefonda rahatsız edici bir şekilde ısınma söz konusu sizce yazılımsal bir sorun mu yoksa servise göndermelimiyim?
Bahsettiğiniz güncellemede böyle bir problem yaşamadım. Ayarlar üzerinden fabrika ayarlarına dönmek bi çözüm olabilir. Eğer sorun devam ederse cihazı yetkili servise yollamanızı öneririm.

Üst Alt