Soru Redmi Note 8 Kamera Performansı İyileştirme

HakanAbi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Resmi Note8
Konular
1
Merhaba arkadaşlar Türkiye cihazı Redmi Note 8 e sahibim fotoğraf ve özellikle video performansından hiç memnun değilim Gcam de denedim onuda pek beğenmedim fotoğraflar çok yapmacık video desen kalitesiz ve stabilizasyon adına hiçbirşey yok instagrama attığım videolu storyler kalitesiz ve laglı (Genel Android Sorunu olduğunu biliyorum ama bizimkilerde daha fazla sanki) bu sorunlarımı nasıl çözebilirim daha doğrusu çözebilir miyim en iyi performans için root atmak rom kurmak etkili olur mu, sizin deneyimleriniz neler.Çözüm olmazsa pek istemesemde bütçeden ayırıp iphone se ye geçiş yapacağım şimdiden teşekkürler.

brahindul

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Polat
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
trCamera 7.2 tavsiye ederim, ben performansından çok memnunum. söylediğim program da google kamera portu. beğenmediyseniz malesef yapacak bir şey yok. daha iyisi yok çünkü, cihazın elinden gelen bu :)

cihazda eis mevcut. video stabilizasyonu var yani aslında. ancak cihazdaki stok romda mevcut mu bilmiyorum, stok romu neredeyse hiç kullanmadım çünkü.

root atmanın ve rom kurmanın herhangi bir faydası benim bilgim dahilinde yok.

Oyla:

HakanAbi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Resmi Note8
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
trCamera 7.2 tavsiye ederim, ben performansından çok memnunum. söylediğim program da google kamera portu. beğenmediyseniz malesef yapacak bir şey yok. daha iyisi yok çünkü, cihazın elinden gelen bu :)

cihazda eis mevcut. video stabilizasyonu var yani aslında. ancak cihazdaki stok romda mevcut mu bilmiyorum, stok romu neredeyse hiç kullanmadım çünkü.

root atmanın ve rom kurmanın herhangi bir faydası benim bilgim dahilinde yok.
Teşekkürler kendi kullandığınız uygulamanın linkini paylaşabilir misiniz bir denemek isterim :) şu anda telefon serviste ses açma tuşları bozuldu onun için servisten gelince deneyeceğim

Oyla:

brahindul

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Polat
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Teşekkürler kendi kullandığınız uygulamanın linkini paylaşabilir misiniz bir denemek isterim :) şu anda telefon serviste ses açma tuşları bozuldu onun için servisten gelince deneyeceğim

buyrun, bu program ile stok kameraya göre oldukça kaliteli fotoğraflar çekilebiliyor.

buradan da kamera için uygun xml dosyalarını bulabilirsiniz

Oyla:

HakanAbi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Resmi Note8
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

buyrun, bu program ile stok kameraya göre oldukça kaliteli fotoğraflar çekilebiliyor.

buradan da kamera için uygun xml dosyalarını bulabilirsiniz
Teşekkürler :) Diğer arkadaşlarda varsa deneyimlerini paylaşırlarsa memnun olurum

Oyla:

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
18
Teşekkürler :) Diğer arkadaşlarda varsa deneyimlerini paylaşırlarsa memnun olurum
Google Kamera fotoğrafları çekerken birdan fazla pozlama değeriyle farklı fotoğraflar kaydedip uygun şekilde birleştirerek hem daha gerçeğe yakın renkler sunuyor hem de daha dengeli bir aydınlık sağlıyor.
Bu linkte başka telefonlarda google kamera ve stok kamera arasındaki farkı görebilirsiniz. Her telefonda bu kadar fark etmiyor ama yinede gözle görülür fark yaratır.

Oyla:
Üst Alt