Soru Redmi note 8 Güncelleme/yakınlık sensörü/ses kaydedici sorunu hk.

Karohan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
4
Merhaba arkadaşlar,

Yaşadığım bir dizi sorunlar var. Tavsiyeleriniz neler?

1-) Güncelleme gelmiş ama güncelleyemiyorum. Güncelle dediğimde twrp alanında takılı kalıyor. İnstall zip le kendim yükleyeyim diyorum oda olmuyor. Bugün işe geç kaldım. Gece telefon kendi kendine kapanmış twrpye girmiş bende alarm çalmayınca uyumuşum. Yani iyice mide bulandırıcı bir hal aldı

2. Konuşurken sürekli yanağım sessize basıyor. Lafta yakınlık sensörü var. Yakınlık sensörü nereden kapatılır? Görüşmelerde kendim manuel ekranı kapatıp huzura kavuşmak istiyorum artık.

3. Otomatik ses kaydediciyi bulamadım. Redmi mi5 cihazimda vardi süper bişeydi.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Merhaba arkadaşlar,

Yaşadığım bir dizi sorunlar var. Tavsiyeleriniz neler?

1-) Güncelleme gelmiş ama güncelleyemiyorum. Güncelle dediğimde twrp alanında takılı kalıyor. İnstall zip le kendim yükleyeyim diyorum oda olmuyor. Bugün işe geç kaldım. Gece telefon kendi kendine kapanmış twrpye girmiş bende alarm çalmayınca uyumuşum. Yani iyice mide bulandırıcı bir hal aldı

2. Konuşurken sürekli yanağım sessize basıyor. Lafta yakınlık sensörü var. Yakınlık sensörü nereden kapatılır? Görüşmelerde kendim manuel ekranı kapatıp huzura kavuşmak istiyorum artık.

3. Otomatik ses kaydediciyi bulamadım. Redmi mi5 cihazimda vardi süper bişeydi.

1. Şuan kullandığınız romu paylaşsaydınız yardımcı olurdum
2. Konuşma esnasında güç tuşuyla ekranı kaparsanız işini görür. Yakınlık sensörünü kapatmak ? ekran full açık kalır yine kulağınız değecektir.
3. Çağrı ses kaydediciden mi bahsediyoruz ?

Oyla:

Karohan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
4
1. Şuan kullandığınız romu paylaşsaydınız yardımcı olurdum
2. Konuşma esnasında güç tuşuyla ekranı kaparsanız işini görür. Yakınlık sensörünü kapatmak ? ekran full açık kalır yine kulağınız değecektir.
3. Çağrı ses kaydediciden mi bahsediyoruz ?

1.) Mıui 11.0.6.0 kararlı global
2.) Şimdilik öyle yapıyorum hocam.
3.) Mi5 de kendi içinde ses kaydedici vardı. Aramaları otomatik veya manuel kaydedebiliyordum. Bunda bulamadım.

Çok teşekkürler

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
1.) Mıui 11.0.6.0 kararlı global
2.) Şimdilik öyle yapıyorum hocam.
3.) Mi5 de kendi içinde ses kaydedici vardı. Aramaları otomatik veya manuel kaydedebiliyordum. Bunda bulamadım.

Çok teşekkürler

1.) İnstall ile kendiniz kurmaya kalktığınızda statüs hatası mı veriyor ? Elinizde ki cihaz sanırım imei repair işlemi görmüş ki twrp yüklü. Bu twrp ile sorun yaşıyorsanız farklı twrp kurmalısınız. Sorununuz çözülecek. Alarm mevzusu ise cihazınız güncellemeyi otomatik gece yapmaya kalktıysa twrp de kalmıştır. Bunun çözümü güncelleme ayarlarından otomatik güncellemeyi kapatmanız.
2.) Sensör bende de çok hassas. Çözüm malesef manuel :(
3.) Bulunduğunuz romda ses kaydedici yok hocam. Hindistan stok romuna geçebilirsiniz Onda mevcut

Son düzenleme:
Oyla:

Karohan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
4
1.) İnstall ile kendiniz kurmaya kalktığınız a statüs hatası mı veriyor ? Elinizde ki cihaz sanırım imei repair işlemi görmüş ki twrp yüklü. Bu twrp ile sorun yaşıyorsanız farklı twrp kurmalısınız. Sorununuz çözülecek. Alarm mevzusu ise cihazınız güncellemeyi otomatik gece yapmaya kalktıysa twrp de kalmıştır. Bunun çözümü güncelleme ayarlarından otomatik güncellemeyi kapatmanız.
2.) Sensör bende de çok hassas. Çözüm malesef manuel :(
3.) Bulunduğunuz romda ses kaydedici yok hocam. Hindistan stok romuna geçebilirsiniz Onda mevcut

1.) Henüz görmedi hocam süresinin dolmasını bekliyorum. Unlook yapıp root ettim bekliyorum. Twrp sürümüm 3.3.1-0923 aldığım hata zip signatur verication failed! Vericationu tikliyorum yoksaysın diye yinede aynı hatayı veriyor. Önereceğiniz roma seve seve geçebilirim.

Not; Hocam siz bizler için bulunmaz nimetsiniz. Teknik bilgi ve ilginizle hayran kalmamak elde değil. Teşekkür ediyorum.

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
1.) Henüz görmedi hocam süresinin dolmasını bekliyorum. Unlook yapıp root ettim bekliyorum. Twrp sürümüm 3.3.1-0923 aldığım hata zip signatur verication failed! Vericationu tikliyorum yoksaysın diye yinede aynı hatayı veriyor. Önereceğiniz roma seve seve geçebilirim.

Not; Hocam siz bizler için bulunmaz nimetsiniz. Teknik bilgi ve ilginizle hayran kalmamak elde değil. Teşekkür ediyorum.

Estagfurullah hocam. Rica ederim

Şu konuda twrp mevcut

Oyla:
Üst Alt