Sohbet Redmi Note 8 Ekran Süresi Ve Paylaşımları

mixmix

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mixmix
Cihazım
Redmi note 4
Konular
1
batterystats.bin bu dosya tam nerede hocam bende bir denemek istiyorum

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
tamam buldum system data daymış

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hastakurt159

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
6
Öncelikle merhaba arkadaşlar.Dün batarya kalibrasyonu araştırması yaptım ve sonunda yapmaya karar verdim.İlk önce bataryayı fulledim fulledikten sonra 15 dakika kadar daha bekledim sonra telefonu kapattım.Twrp üzerinden advanced bölümünden battery bölümünü sildim.Daha sonra telefonu açtım ve cihazım rootlu olduğu için root explorer indirdim.Onun içinden batterystats.bin dosyasını da sildim.Ve internetde yazılanlara göre şarjı tamamen bitirmem gerekiyormuş daha sonra şarja takmam gerekiyormuş fulledikten sonra kullanmaya başlayın diyor.Ben şimdi sabaha karşı telefondan YouTube açtım videoları tekrarlasın şarjı bitirsin diye üstüne YouTube kendi hesabıma yüklediğim yüzüklerin efendisi filmlerinide sıraya koydum sonra yattım.Kalktım ben bitmiştir diye düşünürken daha %50 ye gelmiş halbuki YouTube hd moduna aldım parlaklığı açtım ona rağmen şarj gitmiyor pil bitmiyor anlamadım bende önceden olsaydı şuan bitmişti hatta bitmese bile en azından %10 lara %5 lere gelmişti arkadaşlar.Normal sosyal hesap falan kullanmadım bildiğin YouTube dan bitirmeye çalıştım bitmiyor.Bu da ekran sürelerim
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
hocam twrp den battery bölümünü sildim derken tam olarak nereyi sildiniz ? biraz karıştırdımda battery tarzında klasör bulamadım.

Caner19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6
Kardesim inşallah çözülmüştur durum, durumun ne suanda? Bu sureleri sasirip kalanlar var bu sureler bu cihazin gercekde verdiği sureleri bu cihaz miui 11 i yedikden sonra geride dönsek alamadik o eski sureleri ben tekrar ediyorum bu cihaz ilk çıktığı zamanlar miui global 10.3.5 sürümünde 19 saat ekran süresi gördüğümü bilirim cihaza yapmadigim iskence kalmazdi %45 lik sarji bitirecegim diye gece 12 de oturup pugb açtım araliksiz kapatmadan valla sabahin 6 si oldu daha sarj %15-20 lerde geziyordu uzerine 1 saat kadarda arkadan youtube şarkı acardim bitirebilmek için bana misin demiyordu abi sabah 7 ben yoruldum artik sarj daha %6 zor gelmisti ve taktim uyudum ve her günde cihaza ne kadar işkencede yapsam 14 saat alti ekran süresi almazdim, miui 11 den sonra 10 a dönsekde napsakda o eski süreyi alamiyoruz umarim bu yöntem ise yarar kardesim, son durumun nedir tüm forum senden haber bekliyor?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Vay be bu cihazda bu süreyi de görecek miydik :D
Bu cihazda aslında görmen gereken süre bu hocam miui 11 den sonra kalibre bozuldu cihazlarda napsak hayır etmedi, bir önceki mesajimi okursaniz yaptığım işkenceler aldığım süreler şaka değil bu cihazda gerçek süreler 14 ila 20 saat arasi ekran süreleri vardi, umarim arkadaşımız olayi çözmüştur cevaplarını bekliyoruz

Numan2094

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Numan
Cihazım
Poco x3 pro ;)
Konular
29
hocam twrp den battery bölümünü sildim derken tam olarak nereyi sildiniz ? biraz karıştırdımda battery tarzında klasör bulamadım.
Hocam twrp den advanced kısmına girin orada ram hatırlamıyorum battery ile ilgili yazan bir dosya var onu siliceksiniz.Sonra tekrardan başlattıktan sonra birde root explorer den data>system den silerseniz işlemi tamamlamış olursunuz.Bunları yapmadan önce telefonunuzun şarjını %100 doldurmanız gerekiyor.Ve telefon bazen %100 gözükse bile dolmayabilir onun için ayarlar>telefon hakkında>tüm özellikler>durum>pil durumunun yanında şarj ediliyor diyorsa hala tam dolmamış demektir.Onun için doldu veya bitti ibaresini görürseniz ondan sonra bu işlemleri yapmanızı öneririm

Arkadaşlar son durumum bu

joker80

Why so seriously?
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Red mi note 8
Konular
6
Hocam twrp den advanced kısmına girin orada ram hatırlamıyorum battery ile ilgili yazan bir dosya var onu siliceksiniz.Sonra tekrardan başlattıktan sonra birde root explorer den data>system den silerseniz işlemi tamamlamış olursunuz.Bunları yapmadan önce telefonunuzun şarjını %100 doldurmanız gerekiyor.Ve telefon bazen %100 gözükse bile dolmayabilir onun için ayarlar>telefon hakkında>tüm özellikler>durum>pil durumunun yanında şarj ediliyor diyorsa hala tam dolmamış demektir.Onun için doldu veya bitti ibaresini görürseniz ondan sonra bu işlemleri yapmanızı öneririm

Normal kullanım dimi yanı sadece YouTube değil

Merhabaaa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Xaimi niye 8
Konular
10
Caner arkadaşımızın dediği doğru arkadaşlar bu cihazdaki gerçek süreler en az 14 saat ekran süresi en fazla 20 saatit..zaten xaimin birden bire yükselişi her yerde satış rekorları kırması uzun pil ömrüydü dünyada en çok satılan modeller redmi note 7 redmi note 8 redmi note 8 pro...bizzat cihazı ilk aldığımda bende de jarz bitmiyordu valla birgün ozelikle kafaya taktım Jarzi bitirecegim diye full sosyal medya takıldım sabah 9 gece 1 o günü %30 kapattı. Osandim valla bitmessen bitme dedim...evde bir tane Samsung J 7 var ondaki pil 3300 amper en az 10 saat ekran süresi veriyor bizzat kendim test ettim redmi note 8 benim cihazla..pil açısından ikisinin bir farkı yok..Xaimi son güncellemeler ile batarya açısından cihazları mahvetti...4000 amperlik bir cihazınız varsa bana göre almanız gereken minimum süre 13-14 saat arasıdır buda yaklaşık 1-5 gün eder...Saygılar...

Sanırım oldu hocam kullanımlar sadece YouTube mi? sosyal medya da dahilmi ? Biliyorsun sende hocam stabil kullanmayla yoğun kullanmada farklılık gösteriyor benim gördüğüm kadarıyla başardın trwp den pek anlamam ama uğraşmayı denicem umarım zor birşey değildir...daha kolay bir yöntemi varmı ☺️ trwp den hiç anlamiyorum hiç girmedim oralara..

Son düzenleme:

Caner19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6

Twrp bu şekilde hocam dedigin advanced bölümü giriyorum ve file manager giriyorum battery diye biryer bulup silemedim yardimci olabilme imkanin var mı tam olarak nerede ve nereye sildin?

Üst Alt