Yardım Redmi Note 8 bootloopta kaldı

TheAlongDark

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan içli
Cihazım
Redmi note 8
Konular
2
merhaba redmi note 8 telefonumun bootloader kilidini açtım ve oreange fox recovery attım ama magisk flashlayınça çihaz bootloopa girdi açılmıyor herşeyi denedim arrow os yükledim olmadı farklı magisk denedim olmadı lütfen yardım edin
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Magisk unistallerda kullandım oda olmuyor

hala recoverye ve fastboot moduna girebiliyorum ama çihazı açamıyorum

birkaç farklı magisk versiyonu denedim ama nafile

herşeyi silip arrow os 13 attım ondada ya bootloop oluyor yada recoverye giriyor

TheAlongDark

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan içli
Cihazım
Redmi note 8
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
birşey fark ettim cihaz normalde açılmıyor ama kapalı iken şarja taktım mı arrow os sarj ekranı geliyor yani custom romda sıkıntı yok magisk sagolsun boot dosyasını bozmuş galiba magisk boot dosyasının içinden geçti sorun buysa nasıl boot.img dosyasını bulup fastboot üzerindan flashlayabilirim çünkü telefonu şu anda kullanamıyorum ve tamircide min 500 tl geçirir tamir için

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
boot.img her roma özeldir. yani her romun içinde kendine özgü bir boot.img vardır.
Siz magiskden kaynaklı düşünüyorsanız twrpden magisk dosyalarını silip deneyebilirsiniz.
Mi flash ile rom yüklerseniz bu sorununuzun ortadan kalkacağını düşünüyorum

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Hocam, Note 8 için kurduğunuz Ofox önemli. Official sürüm ise maksimum desteklediği Android sürümü Android 11'dir, üstüne siz A12 ve üstü sürüm rom kurup root yaparsanız cihazınızda şifrelenme durumu olur ve rom açılmaz. Size tavsiyem Official TWRP kullanın veya Pitchblack de olur. Sıfırdan rom kurulumu yapın. Ayrıca Magisk'in Zygisk gibi özelliklerini kullanmıyorsanız, düz root ve modül için kullanıyorsanız KernelSU kurun. KernelSU için de Cuh kernel var tavsiye edebileceğim. Hem pilde hem de akıcılıkta cihaza ekstrası var.

Üst Alt