Çözüldü Redmi Note 8 ArrowOS

_furky

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Özışık
Meslek
Nalbur
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Offical Endonezya 11.0.7.0
Telefon Modeli
Redmi Note 8
Bootloader Kilidi
Açık
Şuan güncel olarak MIUI EU 11.0.7.0 kullanıyorum ne kadar rami az kullansa ve optimize olsa da günde ortalama 2 saat oyun oynadığım için yetersiz kalabiliyor.Söylentiler üzerine ArrowOS'a geçmeyi düşünüyorum fakat hangi versiyonunu yükleyeceğim konusunda kararsız kaldım.Eğer önerileriniz varsa başka custom romları da önereblirsiniz. Ve eğer pişman olursam da geri MIUI'a dönebilecek teknik bilgim var şimdiden yardım etmeye çalışan herkese teşekkürler.

Çözüm
Şu konudaki anlatımıma göre kurabilirsiniz:

Arrow'un vanilla sürümünü ve Gapps'ın düşük sürümünü kurmanız lazım.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Şu konudaki anlatımıma göre kurabilirsiniz:

Arrow'un vanilla sürümünü ve Gapps'ın düşük sürümünü kurmanız lazım.

Oyla: Çözüm

bulent872

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B.
Cihazım
Sea+Ginkgo
Meslek
Öğrenci
Konular
0
ArrowOS ile AnTuTuda 255k puan aldım.

PixelEx ile 270k puan aldım , en çok pixeli beğendim ama wifi problemi var.

Crdroid ile 265k puan aldım, aralarında en az beğendiğim bu oldu.

EvoXOS da 240 AnTuTu aldım, aslında çok dolu ve çok fonksiyonlu ama fakat bu doluluk ileride telefonu yoracak gibi.

Şahsen Wifiyi sorun etmeyecek isen, ki sorun edilecek bir şey, uzun süreli kullanım için PixelExOs en güzeli, ikinci sırada ise nikgapps ile ArrowOS'yi tercih et derdim.

Bu arada şuan projectelixirOsu deniyorum.

Bu arada senin arzularınla uyuşan bu listede sadece ArrowOS 13.1 musdi27 abimin attığı linkdeki adımları tek tek uygula, sonra bak keyfine.

Son düzenleme:
Oyla:

_furky

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Özışık
Meslek
Nalbur
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ArrowOS ile AnTuTuda 255k puan aldım.

PixelEx ile 270k puan aldım , en çok pixeli beğendim ama wifi problemi var.

Crdroid ile 265k puan aldım, aralarında en az beğendiğim bu oldu.

EvoXOS da 240 AnTuTu aldım, aslında çok dolu ve çok fonksiyonlu ama fakat bu doluluk ileride telefonu yoracak gibi.

Şahsen Wifiyi sorun etmeyecek isen, ki sorun edilecek bir şey, uzun süreli kullanım için PixelExOs en güzeli, ikinci sırada ise nikgapps ile ArrowOS'yi tercih et derdim.

Bu arada şuan projectelixirOsu deniyorum.

Bu arada senin arzularınla uyuşan bu listede sadece ArrowOS 13.1 musdi27 abimin attığı linkdeki adımları tek tek uygula, sonra bak keyfine.
13.1'i GAPPS yükledim ve sd karta attım şuan TWRP açık Mi flash tool yada PC kullanmadan yapmayı düşünüyorum umarım cihaz brick olmaz.

Oyla:

bulent872

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B.
Cihazım
Sea+Ginkgo
Meslek
Öğrenci
Konular
0
13.1'i GAPPS yükledim ve sd karta attım şuan TWRP açık Mi flash tool yada PC kullanmadan yapmayı düşünüyorum umarım cihaz brick olmaz.
Vanillia kardeşim hiç uğraşma Gapps Kuracaksan Nikgapps kurma, ama benim önerim vanillia kurmandır. Bu arada Arrow 1 aya android 14 güncellemesi alacak muhtemelen, bu yüzden Gapps yorar note 8'i vanillia temiz.

Oyla:

_furky

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Özışık
Meslek
Nalbur
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Vanillia kardeşim hiç uğraşma Gapps Kuracaksan Nikgapps kurma, ama benim önerim vanillia kurmandır.
Konuyu açmadan önce ArrowOs GAPPS 13.1'i yükledim geri VANILLA yükleyip NikGapps ile mi kuruyum yoksa dursun mu?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Vanillia kardeşim hiç uğraşma Gapps Kuracaksan Nikgapps kurma, ama benim önerim vanillia kurmandır. Bu arada Arrow 1 aya android 14 güncellemesi alacak muhtemelen, bu yüzden Gapps yorar note 8'i vanillia temiz.
Yardımlarınız için musdi27'ye ve sana çok teşekkür ederim iyi geceler iyi forumlar

Oyla:

bulent872

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B.
Cihazım
Sea+Ginkgo
Meslek
Öğrenci
Konular
0
Kesinlikle geri dön ve Vanillia yükle hocam, kafan rahat etsin. NikGapps çok daha verimli.

Oyla:

excytioum

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tamerlan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
CrDroid Kullandım Android 13 sürümü idare edecek biçimdeydi ancak bug vardı. Android 14 sürümünde tamamen benim gözümden düştü diyebilirim.

Evolution X 8.3 kullandım, dolu dolu işe yarar özellikleri olmasına rağmen rami fazla yiyordu. Haliyle de system ui restart atıyordu kendi kendine

Derpfest Android 13 kullandım. beğendiğim tek yanı bildirim panelinin transparen olması ancak oda istediğim kıvamda değildi diyebilirim.

Superior Extended Android 14 kullandım. Neredeyse bunların arasında en stabili buydu diyebilirim son sürümünde oneplus tarzı bildirim panelide mevcuttu. Bilmiyorum benim cihazdan kaynaklı mı ancak telefonun güç tuşuna bastığımda hemen tepki vermiyordu hatta açılmıyordu biraz bekletiyordum. Arayüzde kasılmalar vardı birde durum çubuğundaki simgeler bugluydu bazen kendi kendine küçülüyordu v.b

En sonda geldim Arrow 13.1'de dayandım Mustafa hocamız sağolsun :D

Arrow 13.1 vanilla + NikGapps Core + Cuh Kernel 1.8 KSU

Oyla:
Üst Alt