mrtalidyg

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 8 pr
Konular
37
Redmi note 8 cihazımın arayüzünde hafif donmalar kasmalar oluşuyor geçişler uygulama açılışları hiç akıcı değil ama YouTube'dan videolara bakarken redmi note 7 videolarında redmi note 7'nin daha akıcı olduğunu gördüm gram kasma olmuyor sebebi nedir? Ve redmi note 8'e gelicek olan MIUI 12 güncellemesi gecikicemiş android 10'da yaptıkları gibi ama redmi note 7 de hiç öyle bişey olduğunu duymadım
Anlamadığım bişey var niye redmi note 7'yi önceliğe alıyorlar?

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Redmi note 8 cihazımın arayüzünde hafif donmalar kasmalar oluşuyor geçişler uygulama açılışları hiç akıcı değil ama YouTube'dan videolara bakarken redmi note 7 videolarında redmi note 7'nin daha akıcı olduğunu gördüm gram kasma olmuyor sebebi nedir? Ve redmi note 8'e gelicek olan MIUI 12 güncellemesi gecikicemiş android 10'da yaptıkları gibi ama redmi note 7 de hiç öyle bişey olduğunu duymadım
Redmi Note 8'in işlemcisinden kaynaklı optimizasyon sorunu var Android 10 ve Miui 12 ile çözülmesini bekliyoruz

Oyla:

mrtalidyg

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 8 pr
Konular
37
Redmi Note 8'in işlemcisinden kaynaklı optimizasyon sorunu var Android 10 ve Miui 12 ile çözülmesini bekliyoruz
Peki pil sorununu da çözüceklermi? bence o pil sorunu donanımsal değil çünkü birçok kişi aynı sorunu yaşıyor pil su gibi bitiyor daha yeni cihaz ilk 1.5 ay sorun yoktu şuan 4. Ayı cihazımın hiç telefonu şarjda kullanmadım veya oyunları uzun süre oynamadım ve parlaklığım hep yarimda

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Peki pil sorununu da çözüceklermi? bence o pil sorunu donanımsal değil çünkü birçok kişi aynı sorunu yaşıyor pil su gibi bitiyor daha yeni cihaz ilk 1.5 ay sorun yoktu şuan 4. Ayı cihazımın hiç telefonu şarjda kullanmadım veya oyunları uzun süre oynamadım ve parlaklığım hep yarimda
Pil için cihaz bölümünü inceleyin lütfen her şey hakkında detaylı bilgi var

Oyla:

ProfAdam30

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Silinen hesa
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
2
Hocam kanamalar oluyorsa telefon hakkında MIUI sürümüne üst üste basarak geliştirici seçenekleri açıp ek ayarlar lar bölümünden geliştirici seçenekleri yerini açıp animasyonları 0,5 yaparak biraz daha az kasmalar olabilir

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Hocam kanamalar oluyorsa telefon hakkında MIUI sürümüne üst üste basarak geliştirici seçenekleri açıp ek ayarlar lar bölümünden geliştirici seçenekleri yerini açıp animasyonları 0,5 yaparak biraz daha az kasmalar olabilir
Animasyonları sadece anlamsızca hızlandırıyor :D

Oyla:

mrtalidyg

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 8 pr
Konular
37
Pil için cihaz bölümünü inceleyin lütfen her şey hakkında detaylı bilgi var
Xiaomi'nin birçok cihazında özellikle redmi serilerinde ciddi optimizasyon sıkıntıları var umarım en yakın zamanda birçoğunu çözerler

Oyla:

Yüksel Erdem

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yüksel Erdem
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
17

Hocam, bende de miui11'in sonrına doğru hafif kasmalar başladı. (1 ay önce) foto açarken kare kare açılma, özellikle chrome da takılma ve diğer tüm işlemlerde belli belirsiz takılma ve kasmalar oldu, eski akıcılık gitti,
miui 12 yükledim ama o eski akıcılık hala yok. twetterda bir görsel açarken bile akıcı olmuyor takılma oluyor. miui 12 optimasyon kaynaklı mı cihaz kaynaklı mı, android 10 kaynaklı mı anlamadım. 1 yıla yakındır severek kullanıyordum ama son 1 aydır bu sıkıntılar canımı sıktı. basit bir reset işe yarar mı yada ne yapmalıyım sizce problem nedir? saygılar.

Oyla:

«Atilla»

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Atilla
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Muhasebe
Konular
1
Geçiş animasyonları için evet olabilir. Ve hatta ayarlar içerisinde animasyonları komple de kapatabilirsiniz. çok farklı bir deneyim sağlıyor :) beğeni kullanıcıya göre değişir ama.

Burada arkadaşın belirttiğinden farklı olarak. en son gelen güncellemelerden sonra cihazda herhangi bir anda 4 - 5 saniyelik donup kalmalar oluyor (uygulama ayırt etmeksizin). Yani uygulama çalışıyor ama içerisindeki butona basıyorsun ve bekliyorsun. sonra bir daha basıyorsun yok bir daha derken işlem 3 kez aktifleşiyor :) yani farklı bir durum. yeni güncellemeyi bekliyorum. Ayrıca şunu ayırt etmekte de fayda var. Mi Serisi ile Redmi serisi aynı değil. Bazı şeylerin Redmi ye geç gelmesi firma farklılıklarından oluyor. Bildiğim kadarıyla Mi serisi kendi ürünleri Redmi serisi başka firma. yanlışım varsa düzeltin lütfen :)

Oyla:

mrtalidyg

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 8 pr
Konular
37
Hocam, bende de miui11'in sonrına doğru hafif kasmalar başladı. (1 ay önce) foto açarken kare kare açılma, özellikle chrome da takılma ve diğer tüm işlemlerde belli belirsiz takılma ve kasmalar oldu, eski akıcılık gitti,
miui 12 yükledim ama o eski akıcılık hala yok. twetterda bir görsel açarken bile akıcı olmuyor takılma oluyor. miui 12 optimasyon kaynaklı mı cihaz kaynaklı mı, android 10 kaynaklı mı anlamadım. 1 yıla yakındır severek kullanıyordum ama son 1 aydır bu sıkıntılar canımı sıktı. basit bir reset işe yarar mı yada ne yapmalıyım sizce problem nedir? saygılar.
Ben hard reset atinca duzeldi herseyini yedekleyip denemeni oneririm

Oyla:
Üst Alt