Sohbet Redmi Note 7'den MI 8 SE'ye geçilir mi?

orkunaryus

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
orkun
Cihazım
redmi note 7
Konular
1
Merhabalar, bu iki telefonla ilgili kıyaslama yapılan başlıkları okuduğumda hala kafamda net bir fikir belirmedi. Bunun sebebinin telefonların aynı özellikler bazında farklarının olmamasına bağlıyorum. Bir yandan RN7 yüksek batarya kapasiyesi, daha büyük bir ekran verirken(damla çentikli) diğer yandan MI 8 SE ekranı nispeten daha küçük olsa da daha iyi bir görüntü kalitesi ve işlemciye sahip (geniş çentik ,eksi bir özellik bence). Ve çoğunlukla rom olayindan bahsedilmiş MI 8 SE için bu konu hakkında bilgi sahibi değilim daha önce rootlu telefon kullanmışlığım dahi yok ama büyük bir sorun olacağını düşünmüyorum ama bunun zorluğu kolaylığı veya kullanımı etkileyen yönleri ile ilgili bilgi verirseniz sevinirim. Redmi Note 7 tarafında kafamı karıştıran ise aynı anda telefonu aldığım arkadaşımda ghost screen probleminin olması kronik bir panel sorunundan bahsediliyor fakat amoled ekranların bu konuda sıkıntısı var mı bilgim yok. Daha detaylı şekilde açıklayabilecek arkadaşlar varsa memnun olurum şuan kullandığım redmi note 7 yi verip mi 8 se alma durumum var 100-200 tl fark verip sizce buna değer mi doğru bir karar olur mu yorumlarınızı bekliyorum.

mersinyapici3

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
TC GamzeMersin Yapıcı
Konular
8
Batarya harici hic bir konuda üzmez note 7 ile kiyaslarsak. İşlemci, ram ve ekran daha iyi bir tek batarya kötü. Bence kamera da aşağı yukarı ayni gcam ile arada hic bir fark kalmıyor.

ertndrsn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
76
Bence geçmeye değmez. Redmi Note 7 zaten çoğu işi iyi seviyede yapabilecek bir cihaz. Eğer yüksek grafiklerde uzun süreler oyun oynamıyorsanız bence geçmeye değmez. Zaten öyle olsa bile bu sefer de Mi 8 SE size yetmeyebilir.
Emin olun şu devirde en önemli şey batarya. 4000mah batarya hiçbir şeye değişilmez. :D

RezzNar

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
8
İkiside güzel cihazlar bana göre, aşağıdaki karşılaştırmaya bir bakın derim fikir oluşur umarım.

Burada da Snapdragon 660 ve 710 arasındaki farklar mevcut.

Bana sorarsanız Redmi Note 7 de kalın derim ben. Arada dağlar kadar fark yok hatta birçok konuda Redmi Note 7'nin farklarını biraz daha ortaya koyduğunu söyleyebilirim. İşlemciye çok takılmayın tabiki arada farklar olacaktır ama bu farklar size iş yaptırtmayacak kadar değil. Mis gibi cihazınız var tadını çıkarın. :)

Son düzenleme:

orkunaryus

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
orkun
Cihazım
redmi note 7
Konular
1
Bence geçmeye değmez. Redmi Note 7 zaten çoğu işi iyi seviyede yapabilecek bir cihaz. Eğer yüksek grafiklerde uzun süreler oyun oynamıyorsanız bence geçmeye değmez. Zaten öyle olsa bile bu sefer de Mi 8 SE size yetmeyebilir.
Emin olun şu devirde en önemli şey batarya. 4000mah batarya hiçbir şeye değişilmez. :D
batarya konusunda mi 8 se'nin amoled ekrana sahip olması ekran boyutunun 0.4" daha küçük olması ve işlemcinin daha az enerji harcaması ile batarya kullanımlarinin eşdeğer olacağı söyleniyor bununla ilgili bizzat bir karşılaştırma bulamadim ama Mİ 8 ile bir kıyaslama var batarya hacmi daha küçük olmasına rağmen daha uzun şarj süresi vererek kanıtlıyor ama mi 8 se için ne kadar geçerli tartışılır tabi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Batarya harici hic bir konuda üzmez note 7 ile kiyaslarsak. İşlemci, ram ve ekran daha iyi bir tek batarya kötü. Bence kamera da aşağı yukarı ayni gcam ile arada hic bir fark kalmıyor.
batarya konusunda amoled ekran ve işlemciyle fark olmadığı söyleniyor. kamera konusunda ise dediğiniz gibi neredeyse aynı 48mp'ye aldanmamak lazım. Telefoncudayken MI 8 SE'yi biraz da olsa inceleme fırsatım oldu telefon akış olarak daha canlı performans veriyor ve ekran farkını kesinlikle hissettiriyor.

Son düzenleme:
Üst Alt