Rehber Redmi Note 7'de en beğendiğiniz GCAM versiyonu ve ayarlarınız

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Merhaba arkadaşlar,

Bu başlık altında, deneyimlerimize göre en başarılı bulduğumuz Google Camera (GCAM) versiyonu ve ayarlarımızı paylaşalım.

Paylaşımlarımızı aşağıdaki biçimde yapabilirsek daha nesnel bilgiler ortaya çıkacaktır.

1) Telefon modeli
2) Android sürümü
3) MIUI sürümü
4) GCAM versiyon
5) Ayarlar
6) Tecrübeler

Müsaadenizle ilk paylaşımı yapmak istiyorum.

1) Telefon modeli:
Redmi Note 7 (M1901F7G - 4/64 global)
Arka kamera: lavender_s5kgm1_ofilm_i
Arka kamera aux: lavender_s5k5e8_ofilm_i
Ön kamera: lavender_ov13855_ofilm_i

2) Android sürümü: Android 9.0 Pie

3) MIUI sürümü: Global 10.3.12.0 (PFGMIXM)

4) GCAM versiyonu: MGC_6.2.030_StableAwbVersion_V16.apk
İndirme linki:
Alternatif link:

Meraklısı için SHA512 doğrulama değeri:
e7 13 70 49 2f 3e 7f c2 77 2a 2e 2b f9 b6 05 c0 d8 0d 41 6a e4 80 b8 01 e2 ce c5 04 86 98 84 36 92 0a 45 4a be b8 cf 90 a3 99 18 dc e5 33 e9 32 5d 7d 26 55 c1 e1 2f bb 36 a0 c0 05 dc 77 b9 2c

5) Ayarlar
* Telefon ayarları > Uygulamaları Yönet > Camera > Verileri temizle > Tüm verileri temizle (Bunu yapmadan diğer ayarlara geçmeyiniz.)
* HDR modu: HDR+ enhanced (Bazı durumlarda enhanced yerine standart HDR daha iyi sonuç veriyor.)
* Motion: Off (RAM yükünü azaltmak için kapatıyorum. İsteğe bağlı.)
* Save location: DEVRE DIŞI (RAM yükünü azaltmak için kapatıyorum. İsteğe bağlı.)
* Google Lens suggestions: DEVRE DIŞI (RAM yükünü azaltmak için kapatıyorum. İsteğe bağlı.)
* Function Movement: ETKİN (Focus tracking özelliğini açabilmek için etkin olması gerekiyor.)
* Focus tracking: ETKİN (Kadrajda dokunduğunuz noktaya odağı kilitler, sonrasında kameranın yönünü çevirseniz bile odak noktasını takip eder.)
* Enable "Google photo": ETKİN (GCAM ile entegre çalışan fotogaleri. Fotoğraf güzelleştirme özelliği de var. Yedeklemeyi kapatmanızı öneririm.)
* Compress JPG: 97% (Fotoğraf boyutunu yarı yarıya düşürüyor. Fotoğraf kalitesi de neredeyse hiç değişmiyor.)
* Quality HDR+: 5 (En ideali bu bana göre. Yüksek değerlerde kayda değer bir fark göremedim. Değeri artırdıkça daha uzun süre sabit durmanız gerekiyor.)
* Binary file "Libraries": Custom library Savitar ZA V3 (Gölgeden aydınlığa daha yumuşak bir geçiş sağlıyor.)
* Autoexposure Correction: 1/4 (Gerektiğinde daha uzun pozlama yaparak daha düşük ISO değerleri elde etmenizi sağlar.)
* Exposure compensation: +0,2 (Mekanın ışığına göre 0 ila +1,0 arasında denemeler yapınız.)
* Saturation > Back camera: 1.1 / 1.3 -- Front camera: 1.1 / 1.5 (Teniniz fazla kızarık veya fazla sarı çıkarsa Google Fotoğraflar'da "sıcaklık" , "tonlama" ve "cilt tonu" ayarı yapabilirsiniz. O da hoşunuza gitmezse default ayarlara dönebilirsiniz.)
* Noise reduction > Enable HDR+ denoise: ETKİN (main camera: 150% -- front camera: 100%) (Arka kamerayla çekilen fotoğrafların gürültüsünü azaltıyor.)
* 2API Camera > Dynamic black level: ETKİN (Fotoğraftaki koyu alanlarda daha yumuşak bir geçiş sağlıyor.)
* Use DCI-P3 color space: DEVRE DIŞI (Sadece amiral gemisi telefonlarda işe yarıyormuş. Faydasını göremedim. Kapattım.)
* Save to /DCIM/Camera: ETKİN (GCAM ile çektiğiniz fotoğrafların varsayılan klasöre kaydedilmesini sağlar.)
* Recompute AWB: Off (Açık veya kapalı olması arasında bir fark göremedim. Kapattım.)
* Correction NightSight: 1 sec (Gece görüşü modunda pozlama süresini artırarak çok daha iyi sonuçlar almanızı sağlıyor.)
* Quick settings: ETKİN (Sık kullanılan ayarları alt menüden ana menüye getirir.)
* Lab > Enable reduced load: ETKİN (Kadraj ekranının çözünürlüğünü düşürerek RAM yükünü azaltıyor, batarya süresini uzatıyor. Fotoğraf kalitesine etkisi yok.)
(Yeni şeyler keşfettikçe bu mesajı güncelleyeceğim. Yarın baktığınızda buralar değişmiş olabilir :))

6) Tecrübeler: GCAM maceram 6.3.017 v9 ile başladı ama kısa sürdü. Gece fotoğraflarını beğensem de selfie performansından memnun kalmadım. Yüz güzelliği çalışmıyordu. Yüzüm karanlık veya kızarık çıkıyordu. Daha sonra 7.0.009 v14 yükledim. En yeni versiyon olduğu için en sorunsuz olacağını düşünüyordum ama olmadı. Yüz güzelliği / portre modu çakışması sorunu varmış. Birinden birini tercih etmeniz gerekiyor. Portre fotoğrafları çekmeyi seviyorsanız yüz güzelliği özelliğiyle vedalaşmanız gerekiyor. Yüz güzelliği çalışmadığında da yüzünüz çok kötü görünebiliyor. Dolayısıyla alışamadım. Arayışa devam ettim. En son 6.2.030 v16'yı yükledim ve yukarıdaki ayarları uyguladım. Güzel sonuçlar elde ettim. Portre fotoğraflarından memnun kaldım. Ten rengi güzel çıkıyor. Yüz güzelleştirme ve portre modu aynı anda sorunsuz çalışıyor. Portre modunda yüz güzelliği özelliğini açıp arkadaşlarımın fotoğraflarını çekiyorum. Beğeniyorlar. GCAM ile entegre çalışan Google Photos'un ışık, renk, çarpıcılık ve bulanıklık ayarlarıyla daha güzel fotoğraflar elde edebiliyorum. Yalnız şu var ki telefonun arka kamerası stock kamera uygulamasıyla GCAM'e göre zahmetsiz ve otomatik bir biçimde daha iyi işler çıkarabiliyor. Stock kamera uygulamasıyla kapalı bir mekanda fotoğraf çekerken insanların yüzlerinin aydınlık çıkıp çıkmayacağı konusunda hiçbir endişeniz olmaz. Ama GCAM'de öyle değil. Dikkat etmezseniz fotoğraflarınız karanlık çıkıyor. Karanlık çıkmaması için önce stock kamerayla fotoğraf çekip aydınlığına bakmanızı, sonra bunu referans alarak GCAM'de exposure compensation değerini ayarlamanızı öneririm. Hoşunuza gidecek fotoğraflar çekebilmek için gündüz böyle ufak dokunuşlar yapmanız şart. Gece çekimlerinde ise hiçbir ayar yapmadan GCAM'e güvenebilirsiniz. GCAM kullanma alışkanlığımı şu şekilde özetleyebilirim: Arka kamerayı kullanacaksam gece GCAM; gündüz ise makro ve portre (arkası bulanık) fotoğraflar için GCAM, diğer çekimler için stock kamera. Ön kamerayı kullanacaksam gece veya gündüz fark etmeksizin GCAM.

Sizler de kendi deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Paylaşarak birlikte daha iyi sonuçlar elde edebiliriz. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

En iyiye ulaşmak dileğiyle.

--------------------------------------
Beğendiğim bir versiyon daha var. Alternatif olarak paylaşıyorum spoiler içinde.
MGC_6.2.030_RN7_V1a_FINAL.apk
İndirme linki:
Alternatif:

SHA512 doğrulama değeri
11 87 58 ef c4 bc bd cf 31 b0 0a d7 ed c8 90 13 d9 f0 1b 33 55 db 52 7b 5e 2d 38 27 8a 3a 1f 8a 5c 20 8f c3 c9 89 08 5c 1f c6 ee bc 84 d0 65 b2 9b a5 33 91 4d f4 a7 f5 d2 10 98 d7 6a 00 79 ea

Ayarlar
* Telefon ayarları > Uygulamaları Yönet > Camera > Verileri temizle > Tüm verileri temizle (Bunu yapmadan diğer ayarlara geçmeyiniz.)
* HDR modu: HDR+gelişmiş (Bazı durumlarda gelişmiş yerine standart HDR+ daha iyi sonuç verebilir.)
* Remove AF data from the screen: ETKİN (Kadraj ekranının alt kısmındaki bilgileri kapatır. İsteğe bağlı.)
* Enable Google Photo: ETKİN (GCAM ile entegre çalışan fotogaleri. Fotoğraf güzelleştirme özelliği de var. Yedeklemeyi kapatmanızı öneririm.)
* HDR+ kontrolü: ETKİN (Kadraj ekranında üst tarafta "HDR+" ile "HDR+gelişmiş" arasında geçiş yapabilmeniz için kısayol sağlar.)
* Quality HDR+ enhanced: +1 (Daha yüksek değerlerde kumlanma meydana geldiği için default veya +1'de kullanmanızı öneririm.)
* Erase dots: ETKİN (ISO değerlerini yükselterek daha pürüzsüz tonlar elde etmenizi sağlar. İstediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Kapattığınızda keskinlik artacaktır ancak siyah/beyaz noktacıklar da (gürültü) artacaktır. Genel kullanımda açık olmasını öneririm.)
* Disable zoom in Portrait mode: ETKİN (Portre modunda otomatik yakınlaştırmayı kapatır. İsteğe bağlı.)

Tecrübeler:
Bu versiyonla ilgili yorumlarımı şurada bulabilirsiniz: Yorum-1 , Yorum-2 , Yorum-3 , Yorum-4 , Yorum-5 , Yorum-6

Son düzenleme:

Sefa B.

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Xiaomi
Konular
16
1) Telefon modeli: Redmi Note 7 (M1901F7G 4/64 global versiyon)
back: lavender_s5kgm1_ofilm_i
back_aux: lavender_s5k5e8_ofilm_i
front: lavender_ov13855_ofilm_i
2) Android sürümü: Android 9 Pie
3) MIUI sürümü: Global 11.0.4.0 (PFGMIXM)
4) GCAM versiyon:
5) Ayarlar

* Telefon ayarları > Uygulamaları Yönet > Camera > Depolama > Verileri temizle > Tüm verileri temizle
* HDR+ Enhanced: Açık
* Sabre: Açık
* Face retouching: Kapalı(çektikten sonra snapseed üzerinden yapıyorum.)
* Save location: Kapalı
* Camera coaching: Açık
* Google Lens suggestions: Açık
* Camera photo resulotion: Full resulotion
* Resolution camera(Lens Blur): Full resulotion
* Show dirty lens warning: Açık
* Save selfies as previewed: Açık
* HDR+ control: Açık
* Use hint photo Position relativeto horizon: Açık
* Hide icon "Movement": Açık
* Use mode McFly™: Kapalı
* Focus Tracking: Açık
* Enable "Google photos": Açık
* Maximum brightness: Kapalı
* Compress DNG "RAW": Kapalı
* RAW+JPEG control : Kapalı
* Store videos efficiently: Açık
* Quick settings: Açık
* Zoom image: Manual zoom(Default)
* Open default mode: Photo
* Use Pixel AWB Mod: Güneş ışığında Pixel 4XL(Default) / Beyaz ışıkta OmniVision 13855
* Correction auto exposure: ISO 100
* Exposure Compensation: +0.4
* Binary file "Libraries": Default From Google
* Sharpness: 2.0
* Brightness noise suppression: 1.875
* Color noise reduction: 1.75
* Dehase: 1.125
* Saturation: 1.50
* Noise reduction with sharpness in shadow: 0.75
* ISO limit: 100(ISO50)
* Correction NightSight: Açık
* AntiBanding Mode: Auto
* Bitrate: 100Mbps
* Use DCI-P3 color space: Açık
* Save to /DCIM/Camera: Açık
* Fix forced focus: Açık
* Arka kamera video kayıt çözünülürlüğü: UHD 4K (30 fps)
* Ön kamera video kayıt çözünülürlüğü: FullHD 1080p (30/60 fps)
* UHD 4K in "Acceleration"mode: Açık
* Video stabilization: Kapalı
* Playground: Yüklü
* Telefonu yeniden başlat
6) Tecrübeler: İlk gcam yüklediğimde, ayarlarda 12mp yazıyor ve fotoları 3000x2000 çekiyor diye silmiştim. Stock kamerada 48mp yazıyordu ve 7000x8000 fotoğraf çekiyordu. Ama öyle değilmiş. 48mp olan ana kamera 4 tane 12mp kameradan oluşuyormuş, o yüzden gcam 12mp gösteriyormuş(fotoğraf çekip bilgilere tıklayıncada 12mp gösteriyor redmi note 7 için portlananlarda bile 12mp yazıyor, bari geliştiriciler elleriyle düzeltselermiş). Daha düşük çözülünürlükte çekmesine gelirsek daha az zoom yapalım netliğini kaybetmesin düşüncesindeler. Bence bu yanlış bir düşünce, bir fotoğraf çekince bir ayrıntıya bakmak için tabiri caizse telefonu gözümün içine kadar sokuyorum. En azından seçeneği olsaydı da isteyen düşük çözülünürlükte isteyen yüksek çözülünürlükte çekebilseydi. Fotoğrafı çekmeden önce zoom yapınca bir yeri net gösteriyor, çektikten sonra aynı yere aynı oranda zoom yapınca netliği düşüyor. Google kameranın beni tatmin eden en iyi yanı gece çekimleri oldu. Ön kamera flaş efekti de iyi düşünülmüş bir özellik. Karıncalanmayı gitgide azalttılar azaltmaya da devam ediyorlar. O sebepten güncel sürümleri takip ediyorum. Ben fazla selfie çekmem, o yüzden arka kamera daha önemli benim için.
ISO'yu sonuna kadar düşürdüm. Parlaklık azaldı, ev'yi +0.4 yaptım. Sonuç olarak netlik arttı. Çünkü düşük isoda netlik artar. Normalde ev değerini düşük severim(düşük derken çok düşük değil, -0,2 filan). Ancak iso düşük olunca netliğin arttığını bu konuda öğrendim. Fotoğrafın çok karanlık olmasını önlemek için ev değerini arttırmayı düşündüm.
Not: Config dosyam ekte.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekli dosyalar

• sb.xml
    7 KB · Görüntüleme: 173
Son düzenleme:

lsaml

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
39
Oha benim de Redmi Note 7 ve Gcam kullanıyorum ama asla bu kadar iyi çekmiyor

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Merhaba,
1) Telefon modeli: Redmi Note 7
2) Android sürümü: Android 9
3) MIUI sürümü: Global 10.3.10. 0
4) GCAM versiyon: Google Camera 7.0.009 V3 - Uygulama - [RN7-Lavender] Google Kamera 7.0.009 V3 [STABİL][GÜNCEL]
5) Ayarlar(Config Dosyası)
• Telefon ayarları > Uygulamaları Yönet > Camera > Verileri temizle > Tüm verileri temizle
• Konuda anlatılan Config Dosyası Yükleme işlemi.
6) GÖRÜŞLERİM:
Foruma, Google Camera 6.3.017 sürümü yükleme işi ile başladım. En iyi gcamı bulmak için sürekli farklı geliştiricinin farklı sürümlerini denedim. Her sürümde biryer iyiyken diğer yer kötüydü. En sonunda beklemekte olduğum gcam 7.0.009 sürümü ile tanıştım. Beta testlerinden beri kullanıyorum. Her güncellemede dahada iyileştirdiler. Config dosyası yükleme geldiğinde ise oldu bu uygulama dedim. Daha önce kendim kullandığım ayarlarda google kameranın vermiş olduğu fazla kontrastı kaldırıyordum. Bu fazla kontrast fotoğrafı gerçek renklerden uzaklaştırıyor. İnsan yüzü konusunda çok başarısız işler çıkarıyor. Kendi keyfiyetime ve denemelerime göre hazırladığım düzende, ilk işim fazla kontrastı azaltmak oldu. Yüksek kontrastlı resimlerde kontrastı düzenleyici uygulamalar ile azaltmak o bölgelerin bozulmasına sebep olur fakat düşük kontrastlı resimlerde kontrastı düzenleme uygulamaları ile yükseltmek herhangi bir bozulmaya sebep olmaz. Sürekli resim çektiğim için bunu tercih ettim. Gerçek renkleri yakalamak için ve gece çekimlerindeki abartı renk doygunluğunu azaltmak için renk ayarlarını düzenledim. Ön kameradaki noise gidericiyi düzenledim renk tonunu düzenledim vb. Sonuç olarak, her resim çektiğimde(selfieler dahil) mutlu olduğum bir ayar çıkardım ortaya.

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
@ mevcetin
@ Sefa B.

Fotoğraflarınız çok güzel. Emeğinize sağlık. Manzara fotoğrafları için 7.0.009 kullanmak daha mantıklı galiba. Detaylar ve keskinlik çok iyi.

Benim çektiğim fotoğrafların %90'ında kadrajda bir insan veya insanlar bulunduğundan 7.0.009'un keskinliği ve detaycılığı fotoğraflarımı olumsuz etkiliyor. Detayların fazla belli olduğu bir fotoğrafta insan kendi suratından soğuyabiliyor :) İstiyorum ki yüz kusurlarını örtsün ve hatta olduğundan güzel göstersin. Oysa 7.0.009'la öğle güneşi altında çektiğim fotoğraflarda yüz bölgemde -derin çizgileri saymıyorum- alnımın derisindeki yüzlerce ince çizginin görülebildiği fotoğraflar ortaya çıkıyor. Bir de yüz bölgesinde aydınlık ve gölge alanlardaki ton farkı fazla oluyor ve bu da yüz güzelliğini olumsuz etkiliyor.

Doğa ve manzara fotoğrafları için 7.0.009, insan fotoğrafları için 6.2.030 diye bir sonuç çıkarabilir miyiz acaba? Portre fotoğrafları çeken kullanıcılara 7.0.009'dan memnun kalmazlarsa ilk mesajda belirttiğim şekilde 6.2.030'u denemelerini tavsiye ediyorum. Ayarlar kısmında sadece değiştirdiklerimi yazdım. Default (varsayılan) olarak gelen ayarları ayrıca belirtme ihtiyacı duymadım AWB Pixel 2 gibi.

6.2.030'dan memnun kalmayanlar 7.0.009'u, 7.0.009'dan memnun kalmayanlar 6.2.030'u deneyip deneyimlerini paylaşırlarsa çok memnun oluruz.

Son düzenleme:

Sametkrks

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Redmi not 4x
Konular
37
Bu ayarları yaptığımda portre filan çekince yüzümde renkler beliriyor rengarenk bütün ayarları kontrol ettim böle yeşil filann yuzde ren çıkıyor

Sefa B.

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Xiaomi
Konular
16
Bu ayarları yaptığımda portre filan çekince yüzümde renkler beliriyor rengarenk bütün ayarları kontrol ettim böle yeşil filann yuzde ren çıkıyor
Beyaz bir yeri çekmeye çalışın, yine yeşil oluyorsa buradan düzeltebilirsiniz.(o sürümde olmayabilir) Settings/advanced/experimental settings/fix tint on front camera.

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Hangi versiyonu yüklediniz 6.2.030 mu 7.0.009 mu?

GCAM kurulumunu yaptıktan sonra ayarlara geçmeden önce uygulama verilerini temizlediniz mi?
Telefon ayarları > Uygulamaları Yönet > Camera > Verileri temizle > Tüm verileri temizle

Temizlemediyseniz verileri temizleyip ayarları tekrar yapınız.
Sorun çözülmezse "Fix hue on front camera" ayarlarını deneyiniz. Geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

Beyaz bir yeri çekmeye çalışın, yine yeşil oluyorsa buradan düzeltebilirsiniz.(o sürümde olmayabilir) Settings/advanced/experimental settings/fix tint on front camera.
6.2.030'un Lab sayfasında da aynı ayar var. Sadece bir kelimesi değişik. Fix tint yerine Fix hue yazıyor.

Kalenes

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
0
Merhaba arkadaşlar,

Bu başlık altında, deneyimlerimize göre en başarılı bulduğumuz Google Camera (GCAM) versiyonu ve ayarlarımızı paylaşalım.

Paylaşımlarımızı aşağıdaki biçimde yapabilirsek daha nesnel bilgiler ortaya çıkacaktır.

1) Telefon modeli
2) Android sürümü
3) MIUI sürümü
4) GCAM versiyon
5) Ayarlar
6) Tecrübeler

Müsaadenizle ilk paylaşımı yapmak istiyorum.

1) Telefon modeli: Redmi Note 7 (4/64 global versiyon)
2) Android sürümü: Android 9 Pie
3) MIUI sürümü: Global 10.3.6.0

4) GCAM versiyon: MGC_6.2.030_StableAwbVersion_V16.apk (İngilizce versiyon)

5) Ayarlar
* Telefon ayarları > Uygulamaları Yönet > Camera > Depolama > Verileri temizle > Tüm verileri temizle
* HDR: HDR+ enhanced
* Motion: Motion off
* Face retouching: Soft
* Save location: KAPALI
* Google Lens suggestions: KAPALI
* Hide icon "Movement": AÇIK
* Compress DNG "RAW": AÇIK
* RAW+JPEG control : AÇIK (JPEG only)
* Binary file "Libraries": Custom library Savitar ZA V3
* Use DCI-P3 color space: KAPALI
* Save to /DCIM/Camera: AÇIK
* Fix forced focus: AÇIK
* Quick settings: AÇIK
* Telefonu yeniden başlat

6) Tecrübeler: GCAM maceram ilk olarak 6.3.017 v9 ile başladı. Bu versiyonun gece fotoğraflarını (Night Sight) beğensem de gündüz çekimlerinden ve özçekim fotoğraflarından memnun kalmadım. Yüzüm kızarık çıkıyordu. Önerilen saturation (doygunluk) ayarlarını uyguladığımda sonuç daha da berbattı. Daha sonra 7.0.009 v14 yükledim. Bu versiyonun gece fotoğraflarını 6.3.017 v9'a göre daha başarılı buldum. Ama gündüz fotoğrafları yine hayal kırırklığı yaşattı. Özçekim fotoğrafları önceki versiyonu bile arattı. Son çare olarak 6.2.030 v16'yı yükledim ve yukarıdaki ayarları uyguladım. Gece fotoğraflarını 7.0.009 v14'deki kadar başarılı bulmasam da gündüz fotoğrafları ve en önemlisi özçekim fotoğraflarından memnun kaldım. Özçekim fotoğraflarında istediğim yüz tonunu sonunda elde edebilmiştim. Portrait (portre) modunda çektiğim fotoğraflar çok etkileyiciydi. GCAM ile entegre çalışan Google Photos'un ışık, renk, çarpıcılık ve bulanıklık ayarlarını keşfettikten sonra memnuniyetim daha da arttı. Peki 6.2.030 v16 versiyonuyla ilgili memnun olmadığım bir şeyler olmadı mı? Oldu elbette. "HDR+ enhanced" modunda bazen tutukluk yaptığını görüyorum. Çözüm olarak ekranın ortasına bir kez dokunarak odak noktasını belirlemesine yardımcı oluyorum. Bu da işe yaramazsa çekim modları ve ön-arka kamera arasında birkaç defa geçiş yapıp tekrar deniyorum.

Benim deneyimlerim bu şekilde. Sizler de kendi deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Paylaşarak birlikte daha iyi sonuçlar elde edebiliriz. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

En iyiye ulaşmak dileğiyle.
Elinizdeki sürümün linkini atabilir misiniz?

Üst Alt