Rom Redmi Note 7 Xiaomi Eu (Android 10) Miui 12 Beta 21.2.3/Kararlı 12.0.3.0 Rom

eminreis80

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 10t Pro
Meslek
makine mühendisi
Konular
14
Merhabalar hocam,
Epey uzun bi suredir gunceleme yapmadan 20.3.19 sürümünü kullanıyordum. Beni tek meraklandiran sorunun cevabini da almis oldum. Guvenlik uygulamasında mesajlar bölümünde falan yukari aşağı hizlica kaydirip durunca kasiyordu bi ben de merak etmistim bu sorunu yaşayan tek ben miyim diye çünkü hic bir yerde bunu yazan görmedim.

Genel olarak bu surum çok iyi bi surum bu hata dışında. Performans ve pil açısından en iyi. Genel kullanım icin miui 11 de kalmak isteyenler icin en iyi sürüm bu bana kalirsa.

Dun miui 12 stabil sürümüne geçtim. Epey bi süre sonra guncelleme yapmış oldum. Xiaomi.eu forumunda stabil sürüm icin cok başarılı ve miui 11 den iyi olduğunu yazmis note 7 kullanıcıları genel olarak. Hiz ve pil konusunda daha iyi oldugunu yazanlar vardi epey. Artik beta sürümlerine guncelleme yapmayi düşünmüyorum mantikli bulmuyorum cunku gelen her yeni beta android 11 odakli ve daha guncel cihazlara yogunlasilmis durumda. Hata düzeltmeleri ve gelen özellikler hep yeni cihazlar icin ağırlıklı olarak. Ben de stabil miui 11 e gececektim bi de onu deniyim dedim yorumları gorunce miui 12 ye gecmeye karar verdim. Dun gece gecis yaptim.

İzlenimlerime gelirsek gerçekten bu romu cok begendim ben. Arayuzde yapılan iyileştirmeler hoşuma gitti. Ve gerçekten miui 11 den daha hızlı diyebilirim. Hem daha güncel olmasi hem yapilan bazi iyileştirmeler derken bu surum su ana kadar kullandığım en iyisi gibi. Pil performansi icin bir sey diyemem tam dolum yapip kullanmadim henüz. Ancak animasyonlar daha yumuşak geçişler daha hızlı. Arayuzde iyilestirmeler yapılmış. Gorsel olarak daha iyi. Herhangi bir sorunla karsilasmadim.

Romu attiktan sonra kendimce gereksiz bulduğum google ve xiaomi uygulamalarını kaldirdim bu arada 33 uygulama sildim ve o şekilde kullanıyorum. Herhangi bir sorun yasamadim. Tavsiye edecegim bir sürüm bu.
Merhabalar Hocam
Öncelikle geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim
Sizinle uzun süredir 20.3.19 da isek muhtemelen aradığımız kriterler de aşağı yukarı aynı diye düşünüyorum :)

Aşağı yukarı ben de bu sürümde 30 küsür uygulama kaldırmış vaziyette kullanıyorum
Yakın zamanda batarya olarak da miui 12 yi 20.3.19 a göre kıyaslarsanız çok memnun kalırım
Eklemek istediğiniz her hangi bir olumlu-olumsuz yönlerini ve kişisel yorumlara da açığım
Çünkü neredeyse 6 aydır bu romdayız herhangi bir olumsuzluk gözümüze batmasın sonra full wipe yapmak zorunda kalıyoruz :)

Teşekkür ederim iyi forumlar

bayir

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed ata
Cihazım
Xiaomi Mi10T
Meslek
Anestezi Teknikeri
Konular
11
Hocam Xiaomi eu sitesinden kontrol ettiğimde miui 12 stabil sürümü farklı ? link

eminreis80

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 10t Pro
Meslek
makine mühendisi
Konular
14
stabil 12 sürümünü kurdum ama başlatıcı sorunlu sanırım

bunu kurmak istedim

sistem uygulaması dışardan kurmazsın dedi.. çözümü var mı acaba
sistemden dosya dizinini bulup güncel apk yi aynı isimle root explorer tarzı bir dosya yöneticisi ile içine kopyalayın hocam
cihazı yeniden başlatın güncellenmiş olacaktır
eski dosyayı saklayın her ihtimale karşı
bazı sistem uygulamalarını güncellemeye müsade edilmiyor
bu yöntem ile güncel tutabilirsiniz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam Xiaomi eu sitesinden kontrol ettiğimde miui 12 stabil sürümü farklı ? link
sizin baktığınız güncel sürüm hocam
konu başındaki link güncellenmemiş muhtemelen
cohci52

Thylmz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Taha
Cihazım
Redmi note 7
Konular
21
Merhaba iyi akşamlar, sizce en iyi sürüm hangisi miui 12 kullanmak istiyorum. Sadece şarj ve akıcılık arıyorum magisk yüklü bende ve pek memnun değilim açıkcası. Akıcılık ve şarj bakımında en iyi sürüm hangisi yardımcı olabilir misiniz ?

eminreis80

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 10t Pro
Meslek
makine mühendisi
Konular
14
Merhaba iyi akşamlar, sizce en iyi sürüm hangisi miui 12 kullanmak istiyorum. Sadece şarj ve akıcılık arıyorum magisk yüklü bende ve pek memnun değilim açıkcası. Akıcılık ve şarj bakımında en iyi sürüm hangisi yardımcı olabilir misiniz ?
son kararlı sürüme güzel diyor arkadaşlar ancak henüz denemesini yapmadım hocam

eminreis80

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 10t Pro
Meslek
makine mühendisi
Konular
14
Teşekkür ederim bende okudum yorum biraz ama emin olamadım tekrar bir fikir almak istedim umarım olumlu olur geçiş
eğer ki yakın zamanda geçiş yaparsanız buraya olumlu/olumsuz yönlerini yazarsanız sevinirim hocam

Mevlanustundag13

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mevlan
Cihazım
Redmi not 6 pro
Konular
6
eğer ki yakın zamanda geçiş yaparsanız buraya olumlu/olumsuz yönlerini yazarsanız sevinirim hocam
Beta son sürümü kullanıyorum (20.9.3) performans geçiş herşey çok güzel ve seri. Fakat batarya performansı globaldeki kadar iyi diyemem. Yani ne kadar ekran süresi alıyorsanız 1-2 saat daha düşük diyebilirim. Ama yine günü her türlü kurtardığı için ben geçtim akıcılık anlamında ve yeni arayüzler konusunda beğendiğim için 1-2 saat benim için önemli değil diyosaniz geçebilirsiniz

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eminreis80

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 10t Pro
Meslek
makine mühendisi
Konular
14
Beta son sürümü kullanıyorum (20.9.3) performans geçiş herşey çok güzel ve seri. Fakat batarya performansı globaldeki kadar iyi diyemem. Yani ne kadar ekran süresi alıyorsanız 1-2 saat daha düşük diyebilirim. Ama yine günü her türlü kurtardığı için ben geçtim akıcılık anlamında ve yeni arayüzler konusunda beğendiğim için 1-2 saat benim için önemli değil diyosaniz geçebilirsiniz

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sırf batarya performansı ve akıcılığı için miui 11 de kaldım hocam
En azından suanki sürümüm kadar olsa benim için yeterli
Teşekkür ederim yorumunuz için

bayir

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed ata
Cihazım
Xiaomi Mi10T
Meslek
Anestezi Teknikeri
Konular
11
Hocam stabil sürümdeyim gayet memnunum ama rehbere yeni numara kaydedince tüm isim birleşik oluyor bu sorunu yaşayan varmı

Üst Alt