İnceleme Redmi Note 7 vs. Mi 8 Lite

Bloodin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz Han
Cihazım
Note 4
Konular
2
Bugün Türkiye'de Redmi Note 7'nin tanıtılması ve Mi 8 Lite ile aynı fiyat bandında sunulması sonrasında başlıktaki soru çok sorulmaya başlandı, bu yüzden oturup detaylı bir şekilde aradaki farkları yazdım, sizinle de paylaşmak istedim;

Mi 8 Lite ile Redmi Note 7 arasındaki bariz farklar (artılar eksiler karışık):

1-) Redmi Note 7 suya karşı önlemli, suya daldırılamasa da basit dökülmelerden, yağmurdan vs etkilenmeyecektir.
2-) Redmi Note 7'nin bataryası çok daha büyük 4000 miliamper, GSMArena laboratuar testinde Mi 8 Lite 77 saat gösterirken Redmi Note 7 108 saat gösteriyor.
3-) Redmi Note 7'nin ekrandaki çentiği çok daha küçük, damla çentik dizaynı var
4-) Redmi Note 7'nin ön ve arka cam arasındaki kasası plastik, Mi 8 Lite'ın ise metal
5-) Redmi Note 7'nin ekranı bir tık daha parlak olsa da renk verimi açısından daha geride, Mi 8 Lite'ın ekranı DeltaE 2'nin altına inebiliyor ki bu en doğru renk verimlerinden biri demek, daha doğru renk verimi sadece iPhone'ların LCD ekranlarında var
6-) Mercimek kadar sensörde 48 megapiksel saçmalığını bir yana bırakırsak 12 megapiksel modunda Redmi Note 7'nin kamerası daha büyük sensörü ve daha açık diyaframı ile daha büyük bir potansiyel barındırıyor. Xiaomi daha bu potansiyeli açığa çıkarabilen bir kamera yazılımı yapabilmiş değil ama Google Camera yüklenerek özellikle düşük ışıkta çok iyi çekimler yakalanabiliyor. Google Camera kullanılmadan bile hem iyi ışık, hem de düşük ışık koşullarında 12 megapiksel modundaki Redmi Note 7, Mi 8 Lite'dan daha iyi fotoğraflar çekebiliyor. Özellikle gece fark daha da barizleşiyor ve Redmi Note 7 baya bir öne geçiyor fotoğraf performansında.
7-) Redmi Note 7'nin hoparlörü hem ses yüksekliği hem de ses temizliği açısından Mi 8 Lite'dan çooook daha önde
8~) Redmi Note 7'nin kulaklığa ve diğer dış kaynaklara verdiği ses de Mi 8 Lite'ın birkaç adım önünde
9-) Ön kamerada Mi 8 Lite'ın çok daha iyi bir sensörü olmasına rağmen ikisi de fixed focustur ve aşağı yukarı aynı kalitede selfie fotoğrafları vermektedir
10-) Mi 8 Lite 4K video çekebilmektedir. Redmi Note 7 de bunu yapabilir olmasına rağmen kendi kamera uygulamasına koymamışlar. Open Camera ile 4K çekilebiliyor. İyi ışık koşullarında Mi 8 Lite bir tık daha kaliteli video çekerken düşük ışık koşullarında (yani direk güneşin vurmadığı koşullarda) Note 7 fersah fersah öne geçmekte ve sensör ile diyaframın farkını hissettirmektedir.
11-) Redmi Note 7, Mi 8 Lite'da olmayan iki güzel özelliğe sahip, birincisi 3.5 mm kulaklık girişi, ikincisi ise IR (Kızılötesi) kumanda özelliği.
12-) Araştırmalarım sonucunda SAR değerinin 30'un altında olduğu sürece hiçbir öneminin olmadığını bulsam da, yani benim için önemli olmasa da Redmi Note 7, Mi 8 Lite'dan daha düşük bir SAR değerine sahiptir.
13-) Redmi Note 7 daha yeni bir telefon olduğu için daha uzun süre Android, Güvenlik ve MIUI güncellemesi alacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

(Karşılaştırmada kullanılan bilgiler GSMArena detaylı laboratuvar testlerinden, GSMArena detaylı fotoğraf ve video karşılaştırma aracından, Kimovil karşılaştırma sitesinden ve çeşitli yabancı incelemelerden elde edilmiştir.)

Son düzenleme:

ft81

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi5S
Konular
28
Bu arada xiaomi türkiye garantili Redmi note 7 , Hepsiburada tarafından 1799 TL ye satılmaya başlanmış.

hopsin is back

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
burak
Cihazım
iphone 6 plus
Konular
1
Bu arada xiaomi türkiye garantili Redmi note 7 , Hepsiburada tarafından 1799 TL ye satılmaya başlanmış.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

kardeşim ben de gördüm onu sepete ekledim stok bitti uyarısı verdi şu an

ft81

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi5S
Konular
28
Bu arada hepsiburada satıcılı 1799 TL fiyatlı Note 7 ler tükendi. Mi store satıcılı 1999 TL fiyatlı olanlar geldi :D

Ekli dosyalar

• Screenshot_10.jpg
    Screenshot_10.jpg
    95,8 KB · Görüntüleme: 48

dagliokkes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ökkeş Dağlı
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
24
Bu arada hepsiburada satıcılı 1799 TL fiyatlı Note 7 ler tükendi. Mi store satıcılı 1999 TL fiyatlı olanlar geldi :D
1999 tlye aldım az önce önceden haberimiz olsaydı keşke :(

OnurG

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
33
Fiyatların düşmesini mi bekleyelim. Şuan 1999 TL.

Ufuk172

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ufuk
Konular
0
HM Note 7 gerçektende redmi serisinin kamera başarınımını bir üst seviyeye taşıyor.

Her ne kadar laboratuar ortamı olmasa da çalıştığım yerde bir arkadaşın Samsung Note 9 u ile karşılaştırdık; biraz daha iyi az ışıkta.

Ben inanamadım, grafiker arkadaşın bilgisayara kopyaladık iki fotoyu da ; note da suluboya efekti daha fazla croplayınca.

braymm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi4
Konular
15
Unutmuşsun ekliyim;

Redmi note 7 de ön-arka cam gorilla 5, Mi8 lite da ön cam gorilla 5, arka cam gorilla 3
Redmi note 7 de NFC var, Mi8 lite da yok (çok önemli değil ama illa ki kullanan vardır)
Redmi note 7 ye direk stabil Gcam kurulabiliyor, Mi8 lite BL kilidi ve CameraApi kurulumu istiyor

tgnsrt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nusret
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
3
Unutmuşsun ekliyim;

Redmi note 7 de ön-arka cam gorilla 5, Mi8 lite da ön cam gorilla 5, arka cam gorilla 3
Redmi note 7 de NFC var, Mi8 lite da yok (çok önemli değil ama illa ki kullanan vardır)
Redmi note 7 ye direk stabil Gcam kurulabiliyor, Mi8 lite BL kilidi ve CameraApi kurulumu istiyor

Redmi Note 7'de NFC yok.

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
...
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı