Rom Redmi Note 7 MiuiMiX_2.0_Lavender- v10-9.0- 9.9.3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
9.8.15 linki konu başlığına eklendi,iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

scanman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gürsel
Cihazım
Redmi note 7
Konular
2
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

MiuiMiX Rom, EU romdan optimize edilerek daha pürüzsüz daha yumuşak ve daha iyi bir batarya ömrüne sahip Xiaomi.Eu tabanlı yeni bir özel rom.Özellik olarak Eu romla aynı fakat biraz daha sadeleştirilmiş hali.Haftalık güncelleme veriliyor.
* MiuiMiX ROM u indirin ve dahili/SD Kart belleğe aktarın.
* Cihazınızı TWRP kurtarma modun da başlatın.
* TWRP kurtarmasında, Wipe » Advanced Wipedüğmesine tıklayın ve yerel hafıza hariç her şeyi silin.
* TWRP ana menüsüne dönün, Install üzerine dokunun ve Adım 1’de cihazınıza aktardığınız MiuiMiX ROM Zip dosyasını seçin.
* .zip dosyasını seçtikten sonra, Swipe to Confirm Flash yapınız.
* ROM’unuz başarıyla yüklendikten sonra, Wipe cache/Dalvik yapın ve reboot edin.
Rom'u beğenmeyenler, almış oldukları TWRP Nandroid Backup ile tekrar yüklemeden önceki ROM'larına dönebilirler

**Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak Sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen Özelliklerin Sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir Sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.
***Konu tüm MIUI Türkiye üyelerine aittir, düzenleme hakkı ise bana aittir. Eklenmesini veya düzenlenmesini istediğiniz bir bilgi için beni haberdar etmeniz yeterli

İndirme Linki:

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.İyi forumlar..

Hocam bu romun dosya boyutu 2gb, eu romun dosya boyutu ise 1.6gb kadar. Sadeleştirilmiş olan romun daha küçük boyutta olması gerekmez mi?.

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
Hocam bu romun dosya boyutu 2gb, eu romun dosya boyutu ise 1.6gb kadar. Sadeleştirilmiş olan romun daha küçük boyutta olması gerekmez mi?.
Hocam mantıken öyle olması gerekir tabi,ama sadeleştirme ve batarya performansına yönelik iyileştirmeler olduğu için extra mod yüklenilmiş olabilir.Diğer custom romlarda olduğu gibi daha iyi performans sunsun diye extra kernel vs eklemeler oluyor.

Son düzenleme:

altun1055

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
doğan
Cihazım
Xiaomi 12
Meslek
ticaret
Konular
3
Romu yukledikten sonra tekrar global veya eu rom yuklemelerinde twrp menu cihaz hafizasini sifreliyor bu twrp denmi kaynaklaniyor yoksa başka bir sebebimi var bilmiyorum ve ne olduğu belirsiz bir şifre bölümü geliyor hicbir sifreyi kabul etmiyor tek çözüm dahili hafizayi sifirlamak buda beni sinir ediyor bütün uygulamalarimi ayarlarimi sifirdan kurmak can sıkıcı ha yedek al derseniz full yedek aliyorum geri yüklesem bile herşey tamamlandiktan sonra aynı şifre ekrani çıkıyor recovery menüden kontrol ettiğimde cihaz hafizasi 0 olarak gözüküyor galiba twrp cihaz belleğini okuyamiyor başına gelen varmi bilmiyorum yardımcı olacak biri olursa minnettar olurum daha önce mi 5s cihazimda hic böyle bir problem yasamadim herşey cok kolaydı şimdi ise eziyet

Kavalyem

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah Barış
Cihazım
redmi 5plus
Meslek
bılgısayar donanım
Konular
29
guncelemeyı ota uzerındenmı alıyor

mladenbmv

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ROOT
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
3
bende de aynı problem oldu bütün gece rom atıcam diye uraşıp uykusuz kaldım 4 saat rom atmaya uraştım siliyorum her şeyi yine kabul etmiyor rom atıyorum yine kabul etmiyor du rom yükleniyor tam açılacakken şifre istiyordu zar zor bela 4 saat sonunda rom attım.daha önce bazen eski mi5s tlf da daypıyordu ama bir kaç denemede düzeliyordu en son dedim kart gitti her halde sonra düzeldi.romu atmayın hata verirse her şeyi sıfırlamanız gerek.

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
Romu yukledikten sonra tekrar global veya eu rom yuklemelerinde twrp menu cihaz hafizasini sifreliyor bu twrp denmi kaynaklaniyor yoksa başka bir sebebimi var bilmiyorum ve ne olduğu belirsiz bir şifre bölümü geliyor hicbir sifreyi kabul etmiyor tek çözüm dahili hafizayi sifirlamak buda beni sinir ediyor bütün uygulamalarimi ayarlarimi sifirdan kurmak can sıkıcı ha yedek al derseniz full yedek aliyorum geri yüklesem bile herşey tamamlandiktan sonra aynı şifre ekrani çıkıyor recovery menüden kontrol ettiğimde cihaz hafizasi 0 olarak gözüküyor galiba twrp cihaz belleğini okuyamiyor başına gelen varmi bilmiyorum yardımcı olacak biri olursa minnettar olurum daha önce mi 5s cihazimda hic böyle bir problem yasamadim herşey cok kolaydı şimdi ise eziyet
Hocam bu sıkıntı genelde aosp romdan miui a yada miui dan aosp roma geçerken yaşanıyor,format data yapmadan hafıza düzelmiyor maalesef.Twrp stabil olarak orange fox var ama oda tam anlamıyla işini yapmıyor bana göre.Tabi rom kurulum aşamasında yüklenmesi gereken ziplerde var bunlara dikkat etmek gerekiyor.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cevat1453

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cevat
Cihazım
Redmi note 7
Konular
0
Hayırlı günler redmi not 7 yi dün aldım cihaz geldiğinde batarya % 61 Di kurulum ve yüklemeleri yaptıktan sonra 1saatte % 30a düştü bu normal değil gibi geldi yardımcı olurmusunuz bende huawei nova 3i var 4saat ekran kullanımı bile %50
Zor oluyor acilll bilgi

ridvanterzi13

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi5 prime
Konular
15
Yeni gelen telefon uzun süre
Hayırlı günler redmi not 7 yi dün aldım cihaz geldiğinde batarya % 61 Di kurulum ve yüklemeleri yaptıktan sonra 1saatte % 30a düştü bu normal değil gibi geldi yardımcı olurmusunuz bende huawei nova 3i var 4saat ekran kullanımı bile %50
Zor oluyor acilll bilgi
Yeni gelen telefon uzun süre kapalı kaldığından ve siz birden bire açıp yükleme yaptiğınızdan şarjın ani düşmesi normaldir. Bir kaç kez %20 ye düşürüp şarja takın. Sarjdayken hiç oynamayın ve tam dolu uyarısı verince çekin. Bir iki kez böyle yaptığınızda düzelecektir. Batarya akıllı olduğundan sizin şarj alışkanlığınızı öğrenir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt