Sohbet Redmi note 7 kullanılabilir ram miktarı nasıl arttırılır?

DemircaN_XD

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Demircan
Cihazım
Redmi note7
Konular
8
Aşağı yukarı 1 aydır redmi note 7 kullanıyorum ve şunu fark ettim neden benim kullanilabilen ram miktarim 1.9 GB? Bir sistem bu kadar ram kullanamaz diye düşünüyorum tamam oyunlarda kasma fln olmuyor ama bu durum canımı çok sıktı acaba kullanılabilen ram miktarını arttirabilir miyim? Arttirabilirsem ne kadar arttirabilirim? Yada yazılımı ne ile degistirirsem kullanılabilen ram miktarını arttiririm (böyle bişey mümkünse nasıl yazilim değiştirilir?)

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Kasma olmuyorsa neden istiyorsunuz ki 2 gb boş ram yeterde artar Allah başka dert vermesin.

losmagandos

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
4
Aşağı yukarı 1 aydır redmi note 7 kullanıyorum ve şunu fark ettim neden benim kullanilabilen ram miktarim 1.9 GB? Bir sistem bu kadar ram kullanamaz diye düşünüyorum tamam oyunlarda kasma fln olmuyor ama bu durum canımı çok sıktı acaba kullanılabilen ram miktarını arttirabilir miyim? Arttirabilirsem ne kadar arttirabilirim? Yada yazılımı ne ile degistirirsem kullanılabilen ram miktarını arttiririm (böyle bişey mümkünse nasıl yazilim değiştirilir?)

Sanırım bu kadar ram kullanımı androidin oldukça fazla ram tüketmesi ve ekstra olarak miui arayüz kaynaklı (benim düşüncem) eğer global rom kullanıyorsam bu durum ne yazık ki çok düzeltilebilecek bir şey değil. Kaldı ki eu ve ya custom romlarda da keza yükseltmenin bir yolu yok. Lakin Eu beta kullandım bir süre 2.4 gb gördüm en fazla denemeni tavsiye edebilirim. Bunun haricinde yapılacak çok fazla bir şey olmadığını düşünmekteyim. Android tabanlı bir çok telefonda durum aynı gibi. Sistem belleği oldukça sömürüyor.

DemircaN_XD

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Demircan
Cihazım
Redmi note7
Konular
8
Sanırım bu kadar ram kullanımı androidin oldukça fazla ram tüketmesi ve ekstra olarak miui arayüz kaynaklı (benim düşüncem) eğer global rom kullanıyorsam bu durum ne yazık ki çok düzeltilebilecek bir şey değil. Kaldı ki eu ve ya custom romlarda da keza yükseltmenin bir yolu yok. Lakin Eu beta kullandım bir süre 2.4 gb gördüm en fazla denemeni tavsiye edebilirim. Bunun haricinde yapılacak çok fazla bir şey olmadığını düşünmekteyim. Android tabanlı bir çok telefonda durum aynı gibi. Sistem belleği oldukça sömürüyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kasma olmuyorsa neden istiyorsunuz ki 2 gb boş ram yeterde artar Allah başka dert vermesin.
Pubg fln oynarken ara sıra kasiyor

Nasıl eu betaya katilicam

losmagandos

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
4

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
Sistem uygulamarını silmek işe yarar ama öyle çok büyük beklentilere girmeyin..
Daha önce yapmadıysanız bu işlemleri, araştırıp yapın hocam, boş alan yaratalım derken cihazı tuğlaya çevirmeyelim
Kendi tecrübelerime dayanarak, MIUI en çok boş alanı bırakan arayüz, tabi ben her romda gereksiz gördüğüm sistem uygulamarını siliyorum.. Eu beta iyidir.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt