Çözüldü Redmi Note 7 Kapandı ve Açılmıyor

HayaSansar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
1
İyi akşamlar herkese,

Öncelikle belirtmeliyim ki sanırım hayatımda ilk kez bir foruma üye olup yardım arıyorum. Genel kurallarla ilgili bir yanlışım olursa şimdiden affola.

3 gün önce aldığım Redmi Note 7 telefonum kendiliğinden kapandı (ya da açık ama ekran simsiyah bilemiyorum) ve youtube'dan izlediğim tüm reset videolarını uygulamama rağmen hiç bir gelişme göstermedi. Hala kapalı ve açılmıyor :( Ne yapmam lazım bilemiyorum, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Tam olarak en son ne yaptığınızı yazarsanız yardımcı olalım.
Şarjı var mıydı?
Kapandığında şarja yada bilgisayara takılı mıydı?
Telefonu sıfır xiaomi garantili mi aldınız, diğer satış sitelerinden imei atılmış mı aldınız?

HayaSansar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
1
Tam olarak en son ne yaptığınızı yazarsanız yardımcı olalım.
Şarjı var mıydı?
Kapandığında şarja yada bilgisayara takılı mıydı?
Telefonu sıfır xiaomi garantili mi aldınız, diğer satış sitelerinden imei atılmış mı aldınız?

Kapandığında şarjı %40'lardaydı, telefon yanımda masada duruyordu, elime aldığımda ekran kilidini açmaya çalıştığımda kapandığını gördüm, açmaya çalıştım ama açılmadı. Şarjı mı bitti acab diye şarja taktım ama yine açılmadı. Güç ve ses düğmeleriyle resetlemeye çalıştım ama o da olmadı. Açılır gibi oluyor titriyor gri bir ekran çıkıyor ama yine kapanıyor. Telefonu n11.com sitesinden ithalatçı garantili aldım. Başka sorularınız olursa seve seve yanıtlayabilirim. Çok teşekkürler

BlaskalBanz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eyüp
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
IT
Konular
5
Telefonun güç tuşuna basılı tuttuğunuzda telefonda ses geliyormu? (Titreşim sesi gibi değil, DIT diye titreşim harici bir ses)

Mmseg

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 5
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Kapandığında şarjı %40'lardaydı, telefon yanımda masada duruyordu, elime aldığımda ekran kilidini açmaya çalıştığımda kapandığını gördüm, açmaya çalıştım ama açılmadı. Şarjı mı bitti acab diye şarja taktım ama yine açılmadı. Güç ve ses düğmeleriyle resetlemeye çalıştım ama o da olmadı. Açılır gibi oluyor titriyor gri bir ekran çıkıyor ama yine kapanıyor. Telefonu n11.com sitesinden ithalatçı garantili aldım. Başka sorularınız olursa seve seve yanıtlayabilirim. Çok teşekkürler
Ben çok geçmeden satıcı ile iletişime geçmenizi ve iade etmenizi tavsiye ediyorum.

HayaSansar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
1
Telefonun güç tuşuna basılı tuttuğunuzda telefonda ses geliyormu? (Titreşim sesi gibi değil, DIT diye titreşim harici bir ses)
Hayır ses gelmiyor. En son sesi kısıktaydı ondandır diye düşünüyorum. Kısa bir titreşimden sonra ekran koyu gri bir ışıkla yanıyor ve 3 sn sonra tamamen kapanıp siyaha dönüyor.

HayaSansar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
1
Satıcı firmayı aradım ama mesai dışı olduğu için telefon telesekretere düşüyor. N11 üzerinden ve kendi siteleri üzerinden mail attım. Bu gidişle öyle yapıcam galiba :(
Yardımcı olan herkese teşekkür ederim

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Ciddi bir sorun var gibi görünüyor. Donanımsal bir arıza büyük ihtimalle. Kesinlikle haberleşip iade yolunu deneyin

CihanCB

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
3
Benim aklıma sıvı teması olabilir mi acaba diye geliyor ama... Siz görmeden böyle bişey olmuş olabilir mi ?

Üst Alt