Yardım Redmi Note 7 Hücre bekleme pil tüketim sorunu

dr.sagbirakmayan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sag
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
1
Yaklaşık 4 aydır imei repair yapılmış şekilde sorunsuz kullandığım cihazın imei'si yeniden atılmak zorunda kaldı ve bundan sonra pil tüketimi ile ilgili sorun başladı. Gece sabaha kadar %20 pili kendi kendisine hücre beklemede bitiyor. 2 gün giden şarj 1 günü çıkarmıyor. Araştırdığımda imei işlemi yapılmamış garantili cihazlarda bile ve başka modellerde de aynı sorundan bahsedilmiş. Defalarca hard reset attım, önerilen ayarları yaptım ama düzelmiyor. Bu soruna kesin çözüm bulabilen var mı?

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Yaklaşık 4 aydır imei repair yapılmış şekilde sorunsuz kullandığım cihazın imei'si yeniden atılmak zorunda kaldı ve bundan sonra pil tüketimi ile ilgili sorun başladı. Gece sabaha kadar %20 pili kendi kendisine hücre beklemede bitiyor. 2 gün giden şarj 1 günü çıkarmıyor. Araştırdığımda imei işlemi yapılmamış garantili cihazlarda bile ve başka modellerde de aynı sorundan bahsedilmiş. Defalarca hard reset attım, önerilen ayarları yaptım ama düzelmiyor. Bu soruna kesin çözüm bulabilen var mı?
Gece yatarken telefonu uçak moduna alabilirsiniz

Oyla:

blackshadow

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
#
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
22
Operatör kaynaklı çekim sıkıntısı olduğunda aşırı şarj yer diye biliyorum. Başka bir sim operatör ile denediniz mi

Oyla:

dr.sagbirakmayan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sag
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
1
Operatör kaynaklı çekim sıkıntısı olduğunda aşırı şarj yer diye biliyorum. Başka bir sim operatör ile denediniz mi
Hiç farketmiyor. Forumda bi konuda gördüm imei tekrar atılırken orjinal qcn dosyası kullanılmalı yazmışlar. Aslında önceki işlemi de aynı kişi yaptı sorunsuz kullanıyordum taa ki o imei kapatılana kadar.Yenisini atarken yanlışlık oldu herhalde.

Oyla:

addidas_85

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Best
Cihazım
Note 4 SD 32
Konular
0
Hocam IMEI atan eleman düzgün atmamış, bende de aynı sıkıntı vardı, yeniden düzgün bir yere attırınca düzeldi. İsterseniz yardımcı olmaya çalışırım tabi güvenilir bir yer bulamazsanız, varsa gidin orada yaptırın, çünkü benim diyeceğim yer ücretli yapıyor ama forumda yasak

Oyla:

recepix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Recep
Cihazım
MI A3
Konular
2
Hocam IMEI atan eleman düzgün atmamış, bende de aynı sıkıntı vardı, yeniden düzgün bir yere attırınca düzeldi. İsterseniz yardımcı olmaya çalışırım tabi güvenilir bir yer bulamazsanız, varsa gidin orada yaptırın, çünkü benim diyeceğim yer ücretli yapıyor ama forumda yasak
üstat bende de aynı durum var dediğin yeri pm olarak döner misin bana ?

Oyla:

dr.sagbirakmayan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sag
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
1

Evet sorun çözüldü. İşlemi yaparken orjinal qcn dosyaları kullanılmalı ve nvram denilen şebeke dosyasının hasar görmemiş olması gerekiyormuş. Sorunu araştıra araştıra çözümü buldum, yapan yere söyledim, dediğim gibi yapınca da eski haline döndü.

Oyla:

recepix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Recep
Cihazım
MI A3
Konular
2
Evet sorun çözüldü. İşlemi yaparken orjinal qcn dosyaları kullanılmalı ve nvram denilen şebeke dosyasının hasar görmemiş olması gerekiyormuş. Sorunu araştıra araştıra çözümü buldum, yapan yere söyledim, dediğim gibi yapınca da eski haline döndü.

Neresi burası üstat PM ativer sana zahmet ya da kendimiz yapabilir miyiz ? Çok araştırdım IMEI tamir işini ama rom vs atınca IMEI gitmemesi lazım

Oyla:

dr.sagbirakmayan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sag
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
1
Neresi burası üstat PM ativer sana zahmet ya da kendimiz yapabilir miyiz ? Çok araştırdım IMEI tamir işini ama rom vs atınca IMEI gitmemesi lazım
Ne yazık ki düzelmedi tekrar başladı aynı sorun. Benim cihazı kendi aldığım yerde yaptırmıştım. Evde bi note 7 daha var onda böyle bir sorun yok ikisini de aynı yerden almıştım ve aynı kişi yapmıştı. Ben artık sorunun telefondan olduğunu düşünmeye başladım

Oyla:
Üst Alt