Soru Redmi Note 7 Ekran Sensörü

ByGr33n

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
Mi 11T
Konular
10
Merhabalar, Forumda yeniyim telefona yeni geçiş yaptım 2. Günü daha. Şimdilik herşeyi ile beğendim telefonu fakat 10.3.6 sürümüne güncelledikten sonra aramalarımda telefon sapıtmaya başladı. Görüşme sırasında ekran açılıyor ve beklemeye alıyor başkasını arıyor ne yapmamız lazım bu sensör için yardımcı olursanız memnun olurum.

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Merhabalar, Forumda yeniyim telefona yeni geçiş yaptım 2. Günü daha. Şimdilik herşeyi ile beğendim telefonu fakat 10.3.6 sürümüne güncelledikten sonra aramalarımda telefon sapıtmaya başladı. Görüşme sırasında ekran açılıyor ve beklemeye alıyor başkasını arıyor ne yapmamız lazım bu sensör için yardımcı olursanız memnun olurum.
Yeiıden güncelleme yapın..İlk kurulumdan sonra bende de oldu ben bu şekilde sorunu çözdüm..
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

ByGr33n

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
Mi 11T
Konular
10
Yeiıden güncelleme yapın..İlk kurulumdan sonra bende de oldu ben bu şekilde sorunu çözdüm..
Nasıl yapacağımı anlatırsınız sevinirim. Android telefona yeni geçiş yaptım.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Mesajımdakı Ss Sağ tarafta bulunan ... noktayı tıklayın ikinci seçeneği Tıklayın yeniden güncelleme yapılacaktır..Kolay gelsin..

Oyla:

ByGr33n

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
Mi 11T
Konular
10
Nasıl yapacağımı anlatırsınız sevinirim. Android telefona yeni geçiş yaptım.

Dediğiniz gibi yapıp aramalarda tekrar tekrar denedim sorunum hala aynı maalesef. Çok hassas sensör.

Oyla:

abdulbakidrs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulbaki
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Öğrenci
Konular
3
Dediğiniz gibi yapıp aramalarda tekrar tekrar denedim sorunum hala aynı maalesef. Çok hassas sensör.

Bir düzeltme ya da alışana kadar konuşma başlamadan önce telefonu güç tuşuyla kilitleyin. Açılmaması gerekiyor bunu yaptıktan sonra tekrar güç tuşu ile açana kadar.

Oyla:

ByGr33n

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
Mi 11T
Konular
10
Bir düzeltme ya da alışana kadar konuşma başlamadan önce telefonu güç tuşuyla kilitleyin. Açılmaması gerekiyor bunu yaptıktan sonra tekrar güç tuşu ile açana kadar.
Merhabalar, Bu şekilde de denedim maalesef ekran açılıyor. Telefon güzel fakat sinirimi bozmaya başladı. Önemli görüşmeler yapabiliyoruz birden ses kesiliyor Bir bakıyorum bekletmeye almış başkasını arıyor.

Oyla:

Ulema29

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İmran ÇAYIR
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
0
tam ekranlarlı telefonların üst kısmında höparlör ve sensörler için çok ufak bir alan kalmış olduğu için sensörü kapatabilmek ( yani sensörün sizi görmesini sağlamak )adına sensörün olduğu kısmı biraz daha aşağıda tutmaya çalışın. Tam ekran dışındaki telefonlarda sensör aşağıda kulaklık biraz daha yukarıda kaldığı için kulağınızı ahizeye dayarken böyle bir sorun yaşamamıştınız muhtemelen . bende benzer durumla karşılaşmıştım sonra bu durumu farkedince telefonu aşağı kaydırdım , sensörün hemen ekranın kapattığını gördüm ve sorun da çözülmüş oldu. hala bazen eski alışkanlıkla telefonun yukarı kaydığını ve ekranın açıldığını ve birşeylerin tıklandığını görüyorum ama aşağı çekince hemen sesör aktif oluyor tabi... umarım sizin yaşadığınızda böyle basit bir durumdur yoksa işiniz zor gibi

Oyla:

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Bu söylediğiniz sadece sensör arızası değil gibi. Çünkü sensörün görevi telefonu kulağınıza yaklastırdığınız da ekranın ışığını kapatmaktır. Bekleyeme alıp başkasını araması başka bir olay. Yani beklemeye alması birşey değil de başkasını araması yanlışlıkla tıklamayla olacak birşey değil gibi.

Siz bir sensör testi yapın Ayarlar/Cihazım/Tüm özellikler kısmından çekirdek sürümüne ardarda test menüsü açılıncaya kadar tıklayın. Listeden Proximitiy sensör test seçip Kameranın hemen sağ tarafına parmağınızı yaklaştırıp uzaklaştırın değer değişiyorsa sensörünüz çalışıyor demektir

Oyla:

ByGr33n

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
Mi 11T
Konular
10
Bu söylediğiniz sadece sensör arızası değil gibi. Çünkü sensörün görevi telefonu kulağınıza yaklastırdığınız da ekranın ışığını kapatmaktır. Bekleyeme alıp başkasını araması başka bir olay. Yani beklemeye alması birşey değil de başkasını araması yanlışlıkla tıklamayla olacak birşey değil gibi.

Siz bir sensör testi yapın Ayarlar/Cihazım/Tüm özellikler kısmından çekirdek sürümüne ardarda test menüsü açılıncaya kadar tıklayın. Listeden Proximitiy sensör test seçip Kameranın hemen sağ tarafına parmağınızı yaklaştırıp uzaklaştırın değer değişiyorsa sensörünüz çalışıyor demektir
Evet bu testide yaptım. Değerler değişiyor ve test başarılı yani onay veriyor. Ekranın açılıp beklemeye alıp arama yapması zaten yanağımıza veya kulağımıza değmesiyle oluyor sadece bekletip aramaya almıyor anlayacağınız farklı yerlerede geçiş yapabiliyor çok hassas.

Oyla:
Üst Alt