Yardım Redmi Note 7 Dokunmatik Algılamama

Talhaokte

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Redmi note 7
Konular
45
Telefonda 10-15 dk oyun oynıyım zaten hemen uçak motoru gibi ısınıyo orası ayrı sorun, ısındığında da oyunlarda dokunmatik dokunuşlarımı algılamamaya başlıyor ve hep şansa oyunların en kritik yerinde oluyo bu kanser ediyo beni keşke diyorum dizilerdeki zenginler gibi olup fırlatabilsem her delirdiğimde. Neyse bu sorunun sebebini ve çözümünü bilen var mı? Yoksa yakında bu telefonu sinirden parçalayıp telefon önerisi konumu görürsünüz.

emrecanzincir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 10 S
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
1
Isınmadan dolayı CPU underclock ediyordur kendini fikrimce. Ondan dolayı işlem gücü azalacağından dokunmatik algılamıyor gibi hissettirebilir. Oyun içi ayarları düşürerek biraz rahatlatabilirsiniz. Kılıf varsa kılıfsız oyun oynayabilirsiniz, soğutmayı kolaylaştırır.

Talhaokte

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Redmi note 7
Konular
45
Isınmadan dolayı CPU underclock ediyordur kendini fikrimce. Ondan dolayı işlem gücü azalacağından dokunmatik algılamıyor gibi hissettirebilir. Oyun içi ayarları düşürerek biraz rahatlatabilirsiniz. Kılıf varsa kılıfsız oyun oynayabilirsiniz, soğutmayı kolaylaştırır.
Oyun içi ayarlar minimum düzeyde, kılıf çıkınca çok da bir fark olmadı açıkçası, başka öneriniz var mı?

Üst Alt