Sohbet Redmi Note 7 beklemeye değer mi?

Mi 8 Lite modelinden vazgeçtim beklemeye geçtim sizce kamera ve optimizasyon daha iyi olur mu? sizce tahmini Türkiye'ye geliş süresi ve fiyat bandı ne olur.
Anketteki telefonlardan akıbeti meçhul olan Redmi note 7 hariç hepsi 1800 TL ve Samsung Galaxy M20 kampanyası var 250 TL hediye çeki veriyorlar, fiyat bandını ele alırsak az parada değil yani.

Son düzenleme:

34apo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Apo34
Cihazım
Redmi note 5
Meslek
Oto tekniker
Konular
15
Mi 8 Lite modelinden vazgeçtim beklemeye geçtim sizce kamera ve optimizasyon daha iyi olur mu? sizce tahmini Türkiye'ye geliş süresi ve fiyat bandı ne olur.
Arkadaşım Fatih de satıyor getirmiş dışardan 2.200 civarı diyordu kullanmadım ama YouTube de izlediğim kadarıyla kamera ve performans iyileştirmeleri var o da çok etkilemez mi8 ile karşılaştır sen düşün kii geriden gelen mi9 var

Xhaka

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Virgil
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
7
Arkadaşım Fatih de satıyor getirmiş dışardan 2.200 civarı diyordu kullanmadım ama YouTube de izlediğim kadarıyla kamera ve performans iyileştirmeleri var o da çok etkilemez mi8 ile karşılaştır sen düşün kii geriden gelen mi9 var
Xiaomi marka telefona 2000 TL üstü para verilmez diye düşünüyorum stabil çalışmıyor. Dışarıdan gelen ürün satın alınmaz, global versiyon olarak resmi şekilde gelip kayıt ettirilirse + garanti 1500 TL bandında olacağını düşünüyorum tabi ilk ay 1599 TL (3 GB Ram olan model) olabilir ama düşecektir. Geliş tarihi ile ilgili bir fikir yürütebileceklerin yorumlarınızı bekliyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yarın büyük ihtimalle Samsung Galaxy M20 yada Huawei P Smart 2019 alacağım, bunlar Türkiye distribütör garantili zirve markalar. En iyisi böyle olacak galiba Mi 8 Lite kutusunu açar açmaz bir sürü ciddi sorunla karşılaştım yok alınmaması için kötüleme falan hikaye marka önemli. Yarın cepportu arayayım ona göre kararımı vereyim orta segment bir telefon lazım. Kvk olmayacaksa zaten hiç alınmaz Delta dahada bozup gönderiyor üstüne de telefon parası istiyor rezalet bir firma. Garantisiz satsalar alırım ama 1 TL fark olup Delta garantili diye bana asla satamazlar.

Ökkeş Kökleyen

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ökkeş
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
Xiaomi marka telefona 2000 TL üstü para verilmez diye düşünüyorum stabil çalışmıyor. Dışarıdan gelen ürün satın alınmaz, global versiyon olarak resmi şekilde gelip kayıt ettirilirse + garanti 1500 TL bandında olacağını düşünüyorum tabi ilk ay 1599 TL (3 GB Ram olan model) olabilir ama düşecektir. Geliş tarihi ile ilgili bir fikir yürütebileceklerin yorumlarınızı bekliyorum.
Aliexpresste bile 1300tlden satılıyor şu an Idea~~ Vergisi, garantisi IMEIsiydi falandı filandı derken resmi yollardan ilk satışının 1800TL'den az fiyata sahip olacağını sanmıyorum smoking~~

Ayrıca ikinci mesajda yurtdışından getirilen garantisiz olanının 2200TL'den satılması da fırsatçılıktır. Hele hele resmi kayıtlı değil de IMEI atılmış şekilde satılıyor ise soygundur..

Xhaka

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Virgil
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
7
Aliexpresste bile 1300tlden satılıyor şu an Idea~~ Vergisi, garantisi IMEIsiydi falandı filandı derken resmi yollardan ilk satışının 1800TL'den az fiyata sahip olacağını sanmıyorum smoking~~

Ayrıca ikinci mesajda yurtdışından getirilen garantisiz olanının 2200TL'den satılması da fırsatçılıktır. Hele hele resmi kayıtlı değil de IMEI atılmış şekilde satılıyor ise soygundur..
Versiyon olarak 3 GB Ram olanının açılış fiyatının 1599-1799 TL arasında olacağını düşünüyorum 4 GB Ram çöp garantili olanlar 1899 TL'den Kvk olursa 2199 TL'den açılış yapar (Kvk iyi demiyorum en azından iyi bir geçmişi var). Yurtdışından gelen kaçak Xiaomi marka telefona o parayı veren soyulmayı hak ediyor zaten. :) Bir insan o kadar aptal oluyorsa bizi ilgilendirmez diyelim. Araba değil, iş makinesi değil, Premium sınıf bir cihaz değil insan neden Xiaomi için gidip o parayı verir meçhul. :)

Son düzenleme:

oguzhanbekci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan Bekc
Cihazım
Mi 8
Konular
16
Ben ilk defa xiaomi marka telefon mi8 modelini aldım. Evet yazılımsal düzeltilicek şeyler var haklısın ama çok göze batan şeyler değil. Telefonla uğraşan seven biriysen ayarlardan sonra bence gayet güzel cihaz. 7 saat üzeri ekran süresi ve minimum 1.5 gün pil süresi veriyor. Saç baş yoldurtucak bi durumu da yok tabi şahsi fikrim. Iphone samsung blackberry gibi markalara onlarca para verdim ama aldığım en iyi fiyatlı cihaz bence bu. Marka takıntısına uğruna paranı boşa harcama.

Xhaka

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Virgil
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
7
Ben ilk defa xiaomi marka telefon mi8 modelini aldım. Evet yazılımsal düzeltilicek şeyler var haklısın ama çok göze batan şeyler değil. Telefonla uğraşan seven biriysen ayarlardan sonra bence gayet güzel cihaz. 7 saat üzeri ekran süresi ve minimum 1.5 gün pil süresi veriyor. Saç baş yoldurtucak bi durumu da yok tabi şahsi fikrim. Iphone samsung blackberry gibi markalara onlarca para verdim ama aldığım en iyi fiyatlı cihaz bence bu. Marka takıntısına uğruna paranı boşa harcama.
Benim aldığım 2 cihazda sorunlu çıktı ya çok şanslısın sorunsuz seri yakalamışsın yada idare ediyorsundur. Biraz araştırdım Redmi Note 7'nin 48 MP kamerası yalan dolanmış, Mi 8 Lite kamerası daha iyi geldi. Ben Xiaomiden tamamen umudumu kestim ve yaşadığım sorunlardan dolayı güvenim sıfırlandı yarın Samsung yada Huawei alacağım, yorum yapan herkese teşekkür ederim iyi geceler.

Son düzenleme:

oguzhanbekci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan Bekc
Cihazım
Mi 8
Konular
16
Cepporttan aldım cihazı şu an için tek sorunu ne biliyo musun? Ekran açıkken aşağıdan yukarı kaydırınca arama menüsüne girmesi sadece bu :) kamera için google cam kurdum apple fanı olan arkadaşım portre moduna bayıldı gece çekimlerini hiç söylemiyorum. Yine de sen bilirsin hevesin kaçtıysa ne denir :)

rivermental

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi A1
Konular
13
Aslında Xiaomi marka telefona 2000üstü verilmeli İphone Samsung gibi markalara 2k üstü verilmemeli ederi 1500-2500 civarında sadece adı var evet xiaomiye göre iphone daha sağlam, ama adamlar sağlam yapmış donanımları çok düşük, ben mi a1 kullanıyorum kimse adını söyleyemiyordu şu anda çevremde (ailem dahil) 12-13 isim sayabilirim Xiaomiyi aşıladım hepside bağımlısı şu an Idea~~ ve hiçbirinin telefonunda sıkıntı yok, küçük hatalar var evet ama onlarda güncellemeyle giderilebilecek şeyler tevsiyem Note7 Pro yada Mi8 beklerim diyorsanız mi9. Yes~~

Xhaka

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Virgil
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
7
Aslında Xiaomi marka telefona 2000üstü verilmeli İphone Samsung gibi markalara 2k üstü verilmemeli ederi 1500-2500 civarında sadece adı var evet xiaomiye göre iphone daha sağlam, ama adamlar sağlam yapmış donanımları çok düşük, ben mi a1 kullanıyorum kimse adını söyleyemiyordu şu anda çevremde (ailem dahil) 12-13 isim sayabilirim Xiaomiyi aşıladım hepside bağımlısı şu an Idea~~ ve hiçbirinin telefonunda sıkıntı yok, küçük hatalar var evet ama onlarda güncellemeyle giderilebilecek şeyler tevsiyem Note7 Pro yada Mi8 beklerim diyorsanız mi9. Yes~~
Bu dediğine kendinde inanmıyorsun :) çin malı yazılımsal hataların halay çektiği bir telefona 3000-4000 veren adam ya umursamıyor yada parası çok yada diğer markalara garezi var. Samsung Galaxy S8 3000 TL ve daha altında bulur alınır, Samsung Türkiye garantisi yeter. Kağıt üstünde Xiaomi asıyor kesiyor ama ele alınca %50'si bile olmayacağını görüyorsun. 3500-4000 ona vereceğine 4000 bandında S9 Plus alınır. Xiaomi param yok telefonudur gidip o kadar para vermeye gerek yok bu telefonun bir samsung olması için 20 yıl çalışması gerekiyor bir sürü hata var. Daha Türkiye distribütörü yok, kendi arayüzleri bile telefonla uymuyor. Hocam sen başka telefon kullanmamışsın anlaşılan ben iade falan canım çıktı. Bedava xiaomi versen daha almam bu forumdada artık işim yok bol şans sana.

Üst Alt