Yardım Redmi Note 7 Bazen Sapıtıyor

Cebrail29

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cebrail
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
7
Arkadaşlar Öncelikle Herkese Hayırlı Pazarlar Dilerim. Redmi Note 7 MİUİ Global 12.5.3 sürümünü kullanıyorum. Telefon bazen kendi kendine sapıtıyor.
Misal sapıttığı için telefonun güç tuşuna basıp telefonu yeniden başlatıcam ekran görüntüsü alıyor haliyle ekrana çift dokunuyorum telefon normal kapanıyor.(Tamamen değil.)
Açmak istediğim de de ekrana çift dokunuyorum ekran açılıyor şifreyi yazıp öyle açıyorum. Yani güç tuşunu bazen kullanamıyorum. Yardımcı olur musunuz ? Mesela şuan güç tuşunu kullanamıyorum. Normal kapanmıyor ve yine basılı tuttuğumda yeniden başlatamıyorum. Bastığımda da ss alıyor. Yardımcı olursanız çok iyi olur.:(😥
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Güncelleme: Arkadaşlar Telefon normal kapalıyken güç tuşuna basayım düzelmiştir dedim ardından yeniden başlata bastım bu geldi. Ne yapıcam şimdi ?
Güç tuşuna uzun süreli basmama rağmen bu ekrandan çıkmıyor lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

RAPTURE1958

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Booker Dewit
Cihazım
Mi 5
Konular
0
Anladığım kadarıyla ses tuşlarından biri basılı kalmış. O ekrandan çıkmak için de telefon kapanana kadar güç tuşuna basmak lazım ama ses tuşu basılı kalmışken işe yaramayabilir.
Ses tuşlarına biraz basıp çekin belki geçici olarak düzelir. Olmazsa da forumda ücretli tamir yapanlar var.

Cebrail29

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cebrail
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anladığım kadarıyla ses tuşlarından biri basılı kalmış. O ekrandan çıkmak için de telefon kapanana kadar güç tuşuna basmak lazım ama ses tuşu basılı kalmışken işe yaramayabilir.
Ses tuşlarına biraz basıp çekin belki geçici olarak düzelir. Olmazsa da forumda ücretli tamir yapanlar var.
Evet youtube dan gördüm orada yazıyordu uzun süre basın açılır diye açılmadı. Yorumlarda yazmışlar Youtube'da: Ses açma ve güç tuşuna basılı tutun açılıcaktır diye bende öyle yaptım zar zor da olsa açıldı çok şükür. Anlaşıldı güç tuşunu değiştiricem büyük ihtimalle. Peki ses tuşlarını değiştirmek ne kadar hocam ? Güç tuşuyla beraber kendi kendine ses kısma ekranı geliyor bazen.:|:|

RAPTURE1958

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Booker Dewit
Cihazım
Mi 5
Konular
0
Evet youtube dan gördüm orada yazıyordu uzun süre basın açılır diye açılmadı. Yorumlarda yazmışlar Youtube'da: Ses açma ve güç tuşuna basılı tutun açılıcaktır diye bende öyle yaptım zar zor da olsa açıldı çok şükür. Anlaşıldı güç tuşunu değiştiricem büyük ihtimalle. Peki ses tuşlarını değiştirmek ne kadar hocam ? Güç tuşuyla beraber kendi kendine ses kısma ekranı geliyor bazen.:|:|
Fiyatları bilemiyorum maalesef

Cebrail29

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cebrail
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
7

RAPTURE1958

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Booker Dewit
Cihazım
Mi 5
Konular
0
Donanımsal sıfırlamanın faydası olmaz

RAPTURE1958

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Booker Dewit
Cihazım
Mi 5
Konular
0
Sorunun o bölgede olduğu açık ama ben tamirle uğraşmadığım için çözümü konusunda yardımcı olamayacağım. Belki basit bir temizlik sonrası düzelir belki de ses tuşlarını değiştirmek gerekebilir 🤷

Cebrail29

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cebrail
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
7
Sorunun o bölgede olduğu açık ama ben tamirle uğraşmadığım için çözümü konusunda yardımcı olamayacağım. Belki basit bir temizlik sonrası düzelir belki de ses tuşlarını değiştirmek gerekebilir 🤷
Doğru diyorsunuz hocam. Yarın telefoncuya gittiğimde daha net anlaşılır. Bu kadarı bile benim için yeter de artar bilene. Yazmanız, yardımcı olmanız yeter hocam. Teşekkür Ederim.:$:$

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
degişecek olan parça bu hocam söküp takmaya ne alır bilmem belki degiştirmeye de gerek yok ben tavsiye olarak cihazı göstermeden önce eski bir diş fırçasına azıcık 1-2 damla kolonya damlatın ve ses tuşunun üzerini ve yanlarını temizleyin çözüm sağlayabilir

Üst Alt