Soru Redmi Note 7 Arka Kapak Nasıl Açılır?

resevk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Evet arkadaşlar baslikta da gordugunuz gibi sorumuz belli elimde aksesuar falan yok vakum demeyin yani:) fön makinesi ile isitip acilabilirmi ve isitinca nasil cikartacagim? Şimdiden teşekkür ederim

Reaxionreis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Web Geliştiricisi
Konular
9
Bildiğim kadarıyla yapışkanlı bunun arka kapağı.
Fön makinesi ile açılabilir ama arka kapağı kaldırırken parmak izi kablosunu koparıyım demeyin haha-- haha-- haha--
Tecrübem var

Oyla:

Husaah

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Usman
Cihazım
Mi 9 Lite
Konular
4
Kapağı açarsan geri kapatırken yapışkan tam yapışmayacak ve bozulacaktır. Estetiğini mahfedeceksin telefonun.

Oyla:

TheHavari

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yiğit Kara
Cihazım
Mi Mix 2
Meslek
Teknisyen
Konular
1
Evet arkadaşlar baslikta da gordugunuz gibi sorumuz belli elimde aksesuar falan yok vakum demeyin yani:) fön makinesi ile isitip acilabilirmi ve isitinca nasil cikartacagim? Şimdiden teşekkür ederim
Vantuz olmadan zarar verme ihtimali yüksek hocam cihaza, bence yarın bi telefoncuya açtırın acil değilse, çünkü kapağı kaldırmak için arasına bir şey sokup kastırmak falan biraz sıkıntılı olabilir

Oyla:

resevk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Kapağı açarsan geri kapatırken yapışkan tam yapışmayacak ve bozulacaktır. Estetiğini mahfedeceksin telefonun.
Telefon hard brick oldu bi tane konu açılmış forumda onu deneyecegim acmam lazim :)

Oyla:

shrewd34

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
3
YouTube'a Redmi note 7 teardown yazarsan çıkacaktır videolar.

Oyla:

kutsay

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kutsay
Cihazım
Mi9t
Konular
9
Vakuma ihtiyacın yok şöyle yapabilirsin, fön makinesi ile arka camı ısıtırsın güzelce, bir maket bıçağı yardımıyla herhangi bir köşeden nazikçe kastırıp dalarsın. Sonra bıçağı bir yöne doğru yavaşça kaydırarak yapışkanlı kısmı telefondan ayırırsın. Dikkat etmen gereken 2 nokta var. Bıçağı derine sokarsan iç donanıma zarar verebilirsin, parmak izi okuyucu arkadaysa kablosunu kesebilirsin. Birde kapağı sökerken parmak izi okuyucuya dikkat etmez birden kapağı çekersen flexi kablosuna veya girişine zarar verebilirsin. Nazikçe yapman gerekiyor bu işlemi. Kolay gelsin şimdiden.

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Saç kurutma makinesi ile 2 3 dakika boyunca kapağın etrafını turlayin (orta kısıma sıcağı çok vermemeye çalışın) ardından öpücük dediğimiz ufak vantuz ile herhangi bir köşeden kapağı çok güç uygulamadan kendinize doğru çekin o sırada pena veya türevi kalınlıkta bir şey ile içeri girdiniz mi iş biter zaten. Bu noktadan sonra parmak izi okuyucu flexine dikkat edin, penayi derinlere götürmeyin kenardan ilerleyin. Pena kullanmazsanızda ucu kesinlikle keskin olmasin kullandığınız aracın çünkü kapağı çizebilirsiniz veya cihaza zarar verebilirsiniz. Bu arada baktınız pena ilerlemiyor tekrar ısıtma işlemi yaparak işlemi devam ettiririn.

Eklenme : Fön makinesinin ucu ismini bilmiyorum ama dar olan uç olursa ısıyı daha iyi kontrol edersiniz. Uçsuz hali ısıyı çok dağıtıyor.

Not:Çok yazdım ama korkmayın işlem de çok basit :)

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Tavsiyem işlemlere arka kapak için bir yapıştırıcı almadan başlamamanız yönünde olacaktır

Oyla:

resevk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Tavsiyem işlemlere arka kapak için bir yapıştırıcı almadan başlamamanız yönünde olacaktır
Oyle dedin ama ya işlemi yapamazsam çünkü bazıları yapamamış yetkili hesap istemiş
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Saç kurutma makinesi ile 2 3 dakika boyunca kapağın etrafını turlayin (orta kısıma sıcağı çok vermemeye çalışın) ardından öpücük dediğimiz ufak vantuz ile herhangi bir köşeden kapağı çok güç uygulamadan kendinize doğru çekin o sırada pena veya türevi kalınlıkta bir şey ile içeri girdiniz mi iş biter zaten. Bu noktadan sonra parmak izi okuyucu flexine dikkat edin, penayi derinlere götürmeyin kenardan ilerleyin. Pena kullanmazsanızda ucu kesinlikle keskin olmasin kullandığınız aracın çünkü kapağı çizebilirsiniz veya cihaza zarar verebilirsiniz. Bu arada baktınız pena ilerlemiyor tekrar ısıtma işlemi yaparak işlemi devam ettiririn.

Eklenme : Fön makinesinin ucu ismini bilmiyorum ama dar olan uç olursa ısıyı daha iyi kontrol edersiniz. Uçsuz hali ısıyı çok dağıtıyor.

Teşekkürler :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Teşekkürler :)

Oyla:
Üst Alt