Rehber Xiaomi Redmi Note 6 Pro - VoWifi Aktivasyonu

• Konbuyu başlatan mmengi
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 206
  • Görüntüleme 43K

sezarim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tekin
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
0
Hocam işlemleri tamamladım. Ancak bildiğim kadarıyla bildirim çubuğunda volte'nin yanına bir simge geliyordu. O gelmedi. Normali bu mudur? Etkinleştiğini(çalıştığını) nasıl anlarım?

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cihazı uçak moduna alın ve wifiye bağlanın 1 dakika bekleyin. Arama yapmaya çalışın eğer olmuşsa arama yapabilirsiniz. Simge wifi ile bağlı iken çıkıyor. Yan dönmüş ahize üstünde wifi simgesi var.

SkyTurk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 8
Meslek
Elektronik
Konular
9
mmengi hocam böyle bir hata alıyorum nasıl aşabilirim acaba?
netframework yüklü cihaz rootlu sorduklarınada izin verdim ama bu hatayı veriyor.

.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

smhtpz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
semih
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Konular
4
mmengi hocam böyle bir hata alıyorum nasıl aşabilirim acaba?
netframework yüklü cihaz rootlu sorduklarınada izin verdim ama bu hatayı veriyor.

.
Bende aynısı oldu, usb hata ayıklamanın altında usb üzerinden yükle ve güvenlik ayarları yazan iki yeri aktif ettim düzeldi.

smhtpz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
semih
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Konular
4
Cihazı uçak moduna alın ve wifiye bağlanın 1 dakika bekleyin. Arama yapmaya çalışın eğer olmuşsa arama yapabilirsiniz. Simge wifi ile bağlı iken çıkıyor. Yan dönmüş ahize üstünde wifi simgesi var.

Başaramamışım o zaman. Ekran görüntüsündeki sonucu aldım ve gösterildiği şekilde yaptım. Hatta kodu iki kere yazıp kapatıp açtım. Ancak vowifi'ı birkaç hafta önce(bu işlemlerin yapıldığını bilmiyordum ve yapmadım) kodu yazarak aktif etmiştim. Bununla bir ilgisi olabilir mi?

SkyTurk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 8
Meslek
Elektronik
Konular
9
Bende aynısı oldu, usb hata ayıklamanın altında usb üzerinden yükle ve güvenlik ayarları yazan iki yeri aktif ettim düzeldi.

Bende yine düzelmedi ;( teşekkürler hocam can sağlığı olsun.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

mmengi hocam ve smhtpz hocam yardımlarınız için teşekkürler oldu sonunda çok sağolun.

Son düzenleme:

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
EFS qualcomm un telefonda kullandığı bir partisyonun adıdır.Fabrika ayarlarına aldığınızda denemedim ama eski durumuna dönmeyebilir. Bootloader kilidi açmak, Root gibi işlemler yapmadığımızdan garantiyi etkileyecek bir durum yoktur. Model değişikliği gibi bir işlem değil bu iki adet dosya içeriği değiştirilerek vowifi servisi aktif edilmekte.
fabrika ayarları efs dosyasını getirmiyor

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Bende yine düzelmedi ;( teşekkürler hocam can sağlığı olsun.

mmengi hocam ve smhtpz hocam yardımlarınız için teşekkürler oldu sonunda çok sağolun.
size verdiğim dosya root yetkisi ister. Eğer rootlu ise cihazınız magisk yada supersu uygulaması arkada kapalı olduğundan yetki alamamıştır. Root uygulaması ekranda açık iken install ı çalıştırın cihazda kabuk(shell) için root yetkisi verin. Ayrıca sizin verdiğiniz ekran görüntüsünde adb cihazı görememiş sürücüler yüklü değildir. Bu sürücülerin linki aşağıda ayrıca bunu konuya da ekleyeceğim.

https://forum.miuiturkiye.net/dosyalar/qualcomm_usb_drivers-zip.19458/

Başaramamışım o zaman. Ekran görüntüsündeki sonucu aldım ve gösterildiği şekilde yaptım. Hatta kodu iki kere yazıp kapatıp açtım. Ancak vowifi'ı birkaç hafta önce(bu işlemlerin yapıldığını bilmiyordum ve yapmadım) kodu yazarak aktif etmiştim. Bununla bir ilgisi olabilir mi?

sizde benzer hatayı aldı iseniz usb sürücülerindendir sıkıntı. Eğer hata almadı iseniz benim verdiğim gibi bir ekran aldıysanız bazı wifi ağlarında vowifi çalışmayabiliyor. Başka wifi ağında deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:

termomen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
rom yükleme
Cihazım
redmi note 4
Konular
1
hocam türk telekom da çalışmıyormu, birde twrp den yükleme yapamıyormuyuz

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2

meeb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mert
Cihazım
redmi note 6 64
Konular
0
Bu cihazı kullanmamdan ve bu cihaza mahsus efs işlemleri için root gerektirmediğinden bu konuyu ayrı açmak istedim. Vowifi aktivasyonu için Turkcell ve Vodafone abonesi olmanız Volte servisinin açık ve kullanıyor olmanız gerekmektedir.

Telefonunuzun "Geliştirici seçenekleri" kısmına girerek "USB hata ayıklama" özelliğini açmalısınız ve telefonu bilgisayara usb kablo ile bağlamalısınız. Ekte verdiğim tool u bilgisayarınıza indirdikten sonra arşivi bir klasöre çıkartınız. Klasör içerisindeki install dosyasını çalıştırdığınızda gerekli EFS dosyalarını telefonunuza kopyalayacaktır. Kopyalama işlemi sırasında sizden iki kere bir tuşa basmanız istenecektir. Kopyalama başarılı ise bu şekilde bir ekranla karşılaşmış olmanız gerekmektedir daha sonra telefonunuzu yeniden başlatmalısınız.. Eğer bir hata alırsanız bilgisayarınızda .NET Framework 4.7.2 yüklü olmadığından olabilir linkini aşağıda veriyorum kurulum için.

Vowifi menüsünü aktif etmek için *#*#869434#*#* kodunu numara çeviriciden girdiğinizde "vowifi carrier check was disabled" cevabını almalısınız enable cevabı alırsanız kodu tekrar giriniz. Ayarlar bölümünde "SIM kartlar & mobil ağlar" kısmında ilgili operatör özelliklerine girdiğinizde "Wi-Fi Kullanarak arama yapın" kısmını aktif edip açılan "Ağ tercihleri" kısmından "Wi-Fi tercih et" demelisiniz. bu ayarı seçtiğinizde wifi ye bağlı olduğunuz sürece vowifi servisine bağlanırsınız. Eğer "mobil ağları tercih et" seçeneğini seçerseniz mobil ağ ulaşılamaz(hat çekmediği yada uçak modu) ve wifi ye bağlı iseniz vowifi servisine bağlanırsınız. Vowifi servisini kullanırken operatör bağımsız istediğiniz numara ile bu servis üzerinden görüşebilirsiniz sms gönderebilirsiniz. Ücretlendirme paketinizdeki normal tarifeler üzerinden yapılacaktır.

.NET Framework 4.7.2
https://forum.miuiturkiye.net/dosyalar/net-framework-zip.40173/
USB Drivers
https://forum.miuiturkiye.net/dosyalar/qualcomm_usb_drivers-zip.19458/

hocam senden Allah razı olsun cihazda 4g den sonra tek wowifi eksikti sayende root bootloader va uğraşmadan kolayca hallettik.

denedim çalışıyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-03-13-15-08-16-558_com.miui.home.png
    Screenshot_2019-03-13-15-08-16-558_com.miui.home.png
    226,4 KB · Görüntüleme: 239
Üst Alt