Recovery Redmi Note 6 Pro Tulip Orange Fox Kurulumu

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72

img_20190801_104412_048-jpg.81496

Telefonunuzun bootloader kilidi açık olmalıdır. Usb Hata ayıklama modu açık olmalıdır. Bilgisayarınızda ve driverları yüklü olmalıdır. Yapacağımız işlem sıfırdan stock recovery üzerine orange fox kurulumudur. Kendim sıkıntısız bir kullanım yaptığım Twrp modelidir.
Orange Fox : Custom bir Twrp dir. Aynı kullandığımız custom romlar gibi.
Kurulum
1. Gerekli driverlerin kurulması için Mi flash programını kurun.
2. Ayarlar - ek ayarlar - geliştirici seçeneklerinden usb hata hata ayıklamayı aktif edin.
3. Minimal adb+OrangeFox dosyasını yükleyin.
4. indirmiş olduğunuz klasörü C: Ana Dizine açın.

aqwpqjs-jpeg.81500

5. Ses kısma + güç tuşuna basarak telefonunuz fastboot moda alın.
6. USB kablo ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın.
7. İndiğiniz klasörde önce adb ye tıklayın. açılıp kapanacak. Sonra Fastboot tıklayın . Açılıp kapanacak sonra CMD-Here yazan yere tıklıyoruz pencere açılıyor. şimdi Sırayla verdiğim kodları yazıp enter Basıyoruz.
Kod:
fastboot flash recovery recovery.img

fastboot boot recovery.img

Telefonumuz Orange Fox kurulu olarak açılıyor. Sonra telefon hafızasına Magiski atıp flaşlıyoruz yoksa kalıcı olmaz :)
Magisk

Twrp den Orange Fox geçmek için dosyayı indirip direk yükleyebilirsiniz.

Sorumluluk size konu bana aittir. Miuiturkiye.Net ve tarafım yapılan işlemlerden doğan sorumlulukları kabul etmez

Son düzenleme:

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
sürümü eklenmiştir.

ene

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
pocofone
Konular
0

img_20190801_104412_048-jpg.81496

Telefonunuzun bootloader kilidi açık olmalıdır. Usb Hata ayıklama modu açık olmalıdır. Bilgisayarınızda ve driverları yüklü olmalıdır. Yapacağımız işlem sıfırdan stock recovery üzerine orange fox kurulumudur. Kendim sıkıntısız bir kullanım yaptığım Twrp modelidir.
Orange Fox : Custom bir Twrp dir. Aynı kullandığımız custom romlar gibi.
Kurulum
1. Gerekli driverlerin kurulması için Mi flash programını kurun.
2. Ayarlar - ek ayarlar - geliştirici seçeneklerinden usb hata hata ayıklamayı aktif edin.
3. Minimal adb+OrangeFox dosyasını yükleyin.
4. indirmiş olduğunuz klasörü C: Ana Dizine açın.

aqwpqjs-jpeg.81500

5. Ses kısma + güç tuşuna basarak telefonunuz fastboot moda alın.
6. USB kablo ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın.
7. İndiğiniz klasörde önce adb ye tıklayın. açılıp kapanacak. Sonra Fastboot tıklayın . Açılıp kapanacak sonra CMD-Here yazan yere tıklıyoruz pencere açılıyor. şimdi Sırayla verdiğim kodları yazıp enter Basıyoruz.
Kod:
fastboot flash recovery recovery.img

fastboot boot recovery.img

Telefonumuz Orange Fox kurulu olarak açılıyor. Sonra telefon hafızasına Magiski atıp flaşlıyoruz yoksa kalıcı olmaz :)
Magisk

Twrp den Orange Fox geçmek için dosyayı indirip direk yükleyebilirsiniz.

Sorumluluk size konu bana aittir. Miuiturkiye.Net ve tarafım yapılan işlemlerden doğan sorumlulukları kabul etmez

Twrp den Orange Fox geçmek için dosyayı indirip direk yükleyebilirsiniz. nereden twrp denmi mi falsh lamı yükleyecez

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Twrp den Orange Fox geçmek için dosyayı indirip direk yükleyebilirsiniz. nereden twrp denmi mi falsh lamı yükleyecez
Twrpden zip dosyasını flaslayın hocam.

davut83

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
davut
Cihazım
zopo zp998
Konular
4
Kardeşim ben uzun zamandır redmi note 6 cihazımda Orange Fox Recovery Project r10.0-2 sürümünü kullanıyorum full yedekleme alıyorum burda sıkıntı yok fakat rom deneyip yedekleme mi yeri yüklemeye girdiğimde hep bir yerlerde hata veriyor yedeklemeyi yükleyemiyor anlamadığım yedekleme alırken hatasız alıyor geri yükleyemiyor sdcarda yedekleme sıkıntımı var diyecem alıyor geri yüklemiyor bunun için yapmamız gereken bir durum varmı yoksa farklı öneri twrp varmı mesala pitchblack twrp aynı sıkıntılımı

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Kardeşim ben uzun zamandır redmi note 6 cihazımda Orange Fox Recovery Project r10.0-2 sürümünü kullanıyorum full yedekleme alıyorum burda sıkıntı yok fakat rom deneyip yedekleme mi yeri yüklemeye girdiğimde hep bir yerlerde hata veriyor yedeklemeyi yükleyemiyor anlamadığım yedekleme alırken hatasız alıyor geri yükleyemiyor sdcarda yedekleme sıkıntımı var diyecem alıyor geri yüklemiyor bunun için yapmamız gereken bir durum varmı yoksa farklı öneri twrp varmı mesala pitchblack twrp aynı sıkıntılımı
Tüm twrp türevlerinde maalesef aynı sıkıntı mevcut.
Tavsiyem rootlu olan telefonda Swift Back-Up ile yedek alabilirsiniz.

Üst Alt