Rehber Redmi Note 6 pro Rootsuz gcam yükleme yöntemi ( Android 9 - Miu 11 )

Messi10

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Note 6 pro
Konular
4
Öncelikle bu işlem telefonu sıfırlıyor yedeğinizi alın.

İlk olarak ;

Bu konuda ki herseyi yapın.Twrp ekranında 0 mb hatası verecektir yani telefonun dahili hafızasını görmeyecektir.O sırada şunu uygulayın

TWRP ana ekranında iken;
Temizle(wipe)
Veriyi Biçimlendir(format data)

Gelen ekrana klavye ile yes yazın ve klavyeden Enter'layın yani işleme onay verin.
TWRP ana ekranı'na gelin,
Yeniden Başlat (reboot)
Recovery(recovery)

Seçeneğine tıklayın.

Telefon yeniden başlayıp twrp ekranı gelecek yine , o sırada pc ye bağlı olan telefonunuza MAGİSK 19 [ROOT] dosyalarını atın.Sonra yükle deyip
"MAGıSK 19 YÜKLEYİCİ.zip" dosyasini bulup tıklayın ve altta çıkacak oku sağa doğru kaydırıp yüklenmesini bekleyin.Sonra cihazı yeniden baslatın.
Birkaç dakika surer açılması ,Rootlu şekilde açılacak cihaz.Sonra telefonu tekrar fastboot moduna alıp PC'ye bağlayın ve pc'den otomatik twrp yükleme dosyasını açın , twrp ekranı gelecek yine 0 mb hatası verecek yine ;

Temizle(wipe)

Gelen ekrana klavye ile yes yazın ve klavyeden Enter'layın yani işleme onay verin.
Yeniden Başlat (reboot)
Recovery(recovery)

Seçeneğine tıklayın. (Bu sayede root gidiyor)

Aynı işlemler yani.Yenıden twrp ekranı gelince pc'den telefona

bu dosyayı( EnableHal3APİ.zip )atın ve yükle deyip
  • Swipe to Confirm Flash deyip yükleyin.
  • Sonra Reboot System butonuna tıklayıp cihazı yeniden başlatın.
Telefon yeniden kuruluyor gibi açılacak yine ve açılınca root olmayacak.Magisk simgesi yok ve root checker '' Üzgünüm kök erişimi bu cihaza düzgün şekilde yüklü değil '' diyor root yok yani. Daha sonra ;

Bu linkteki Uygulamadan camera 2 Api İşleminin başarılı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Tüm seçenekler yeşilse tamamdır.

Buradan gcami indirip apk olarak kurun bu kadar.

Dipnot ; Otomatik twrp işlemini yapan arkadasa teşekkürler, bu olayı çok basit hale getirmiş.

Son olarak ben bu konularda amatörüm yanlışlıkla yaptım :D Belki işlemi uzattım boş yere ama rootsuz yüklendi işte.Aslında ilk twrp ekranında magisk yerine direk EnableHal3APİ.zip dosyasını yüklesinizde gcam çalışabilir yüksek ihtimalle denemek lazım.

softwarexpert

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
Öncelikle bu işlem telefonu sıfırlıyor yedeğinizi alın.

İlk olarak ;

Bu konuda ki herseyi yapın.Twrp ekranında 0 mb hatası verecektir yani telefonun dahili hafızasını görmeyecektir.O sırada şunu uygulayın

TWRP ana ekranında iken;
Temizle(wipe)

Yeniden Başlat (reboot)
Recovery(recovery)

Seçeneğine tıklayın.

Telefon yeniden başlayıp twrp ekranı gelecek yine , o sırada pc ye bağlı olan telefonunuza MAGİSK 19 [ROOT] dosyalarını atın.Sonra yükle deyip
"MAGıSK 19 YÜKLEYİCİ.zip" dosyasini bulup tıklayın ve altta çıkacak oku sağa doğru kaydırıp yüklenmesini bekleyin.Sonra cihazı yeniden baslatın.
Birkaç dakika surer açılması ,Rootlu şekilde açılacak cihaz.Sonra telefonu tekrar fastboot moduna alıp PC'ye bağlayın ve pc'den otomatik twrp yükleme dosyasını açın , twrp ekranı gelecek yine 0 mb hatası verecek yine ;

Temizle(wipe)

Yeniden Başlat (reboot)
Recovery(recovery)

Seçeneğine tıklayın. (Bu sayede root gidiyor)

Aynı işlemler yani.Yenıden twrp ekranı gelince pc'den telefona

bu dosyayı( EnableHal3APİ.zip )atın ve yükle deyip
  • Swipe to Confirm Flash deyip yükleyin.
  • Sonra Reboot System butonuna tıklayıp cihazı yeniden başlatın.
Telefon yeniden kuruluyor gibi açılacak yine ve açılınca root olmayacak.Magisk simgesi yok ve root checker '' Üzgünüm kök erişimi bu cihaza düzgün şekilde yüklü değil '' diyor root yok yani. Daha sonra ;

Bu linkteki Uygulamadan camera 2 Api İşleminin başarılı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Tüm seçenekler yeşilse tamamdır.

Buradan gcami indirip apk olarak kurun bu kadar.

Dipnot ; Otomatik twrp işlemini yapan arkadasa teşekkürler, bu olayı çok basit hale getirmiş.

Son olarak ben bu konularda amatörüm yanlışlıkla yaptım :D Belki işlemi uzattım boş yere ama rootsuz yüklendi işte.Aslında ilk twrp ekranında magisk yerine direk EnableHal3APİ.zip dosyasını yüklesinizde gcam çalışabilir yüksek ihtimalle denemek lazım.
Bir gcam için bunca adım uğraş , değer mi ? Tercih meselesi :D

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Usta birkaç sorum olacak cevaplayabilirsen çok iyi olur:)
1) Google kamera için bootloader i açmaya değer mi?
2)Gece çekimi çok fark ediyor diyorlar ön kamerada da oluyor mu gece çekimi.

Srknclkggs

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Serkan çelik
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
13
Usta birkaç sorum olacak cevaplayabilirsen çok iyi olur:)
1) Google kamera için bootloader i açmaya değer mi?
2)Gece çekimi çok fark ediyor diyorlar ön kamerada da oluyor mu gece çekimi.
Ben 2.soruna cevap vereyim. Şaşırtıcı derecede ön kameranın gece çekimi performansı arka kameradan daha iyi geldi bana

Mustovoski

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiomi note 6
Konular
0
adamsın yaptım teşekkürler

CALİSCİ