Yardım Redmi Note 6 Pro Wifi hatası

aka

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Akif Kemal
Cihazım
Redmi Note 6Pro
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI global 11.0.1
Telefon Modeli
Redmi Note 6 Pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Telefonum Redmi Note 6 Pro telefonu aldığımdan beri wifi problemi çekiyorum.Özellikle ve neredeyse tüm problem Kyk Wifi ile oluyor. Arada eduroam adlı üniversite wifi sinde de oluyor. Problem ise wifi bağlantısı sürekli kopuyor tekrar bağlanıyor. Bunu çözmek için telefonu resetledim olmadı, telefona baştan rom attım tüm herşeyi temizleyerek olmadı, telefonumda imei sorunu vardı düzelttim sonrasında yine temiz rom kurulumu yaptım sorunum çözülmüştü ancak 1 ay sonra tekrardan sorun çıkardı şu anda ise eskisinden daha kötü diyebilirim. Kyk wifi ye 3 defa bağlanıp kopuyor 4. defa bağlandığında ise kyk wifi giriş ekranı gelmiyor Android sistemi, bu wifi bağlantısında internet erişimi yok diyor. Hiç böyle hata alan var mı? Yabancı forumlarda gördüm bu hatayı alanları ama çözümleri hep şansa olmuş.

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
Ayarlar'a arama kısmına sıfırla yazın oradan wifi mobil veri ayarlarını sıfırlayın hocam öyle deneyin birde.

Oyla:

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Deniyeyim hocam sağolun tavsiye için dün akşam bu sorunla karşılaştım da bu sabah sorunsuz kullandım.

Bu tür sorunlar genelde aynı marka model cihazın aynı dosya ile IMEI kayıdı yapılmasından dolayı cihazların MAC adreslerinin aynı olmasından dolayı sıkça rastlanılan bir durum.Etrafınızda sizin cihazınızdan kullanan biri var ise ve aynı anda internet kullanımı yapmaya çalışıyorsanız bu tür problemler yaşanabilmekte.

Oyla:

Alperenscs

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi note 6pro
Meslek
9 Eylül Hukuk Fak.
Konular
59
Hocam bendede aynı cihaz var ama bir sürü hata var baş edemiyorum

Oyla:

aka

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Akif Kemal
Cihazım
Redmi Note 6Pro
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
1
Bu tür sorunlar genelde aynı marka model cihazın aynı dosya ile IMEI kayıdı yapılmasından dolayı cihazların MAC adreslerinin aynı olmasından dolayı sıkça rastlanılan bir durum.Etrafınızda sizin cihazınızdan kullanan biri var ise ve aynı anda internet kullanımı yapmaya çalışıyorsanız bu tür problemler yaşanabilmekte.
dosyadan kastınız qcn değil mi bu dosyayı özgün olarak nereden bulabirim acaba? kullandığım qcn file imei repair konusunda en çok tercih edilen 2 linkten birisi dediğiniz gibi problem bundan kaynaklı olabilir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayarlar'a arama kısmına sıfırla yazın oradan wifi mobil veri ayarlarını sıfırlayın hocam öyle deneyin birde.
üstad telefonu baştan sona 10 kez sıfırlayıp rom attım sorun böyle çözümü olacak kadar basit değil

Oyla:

oğuzpu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Oguz
Cihazım
Mi9se
Konular
1
Telefonum Redmi Note 6 Pro telefonu aldığımdan beri wifi problemi çekiyorum.Özellikle ve neredeyse tüm problem Kyk Wifi ile oluyor. Arada eduroam adlı üniversite wifi sinde de oluyor. Problem ise wifi bağlantısı sürekli kopuyor tekrar bağlanıyor. Bunu çözmek için telefonu resetledim olmadı, telefona baştan rom attım tüm herşeyi temizleyerek olmadı, telefonumda imei sorunu vardı düzelttim sonrasında yine temiz rom kurulumu yaptım sorunum çözülmüştü ancak 1 ay sonra tekrardan sorun çıkardı şu anda ise eskisinden daha kötü diyebilirim. Kyk wifi ye 3 defa bağlanıp kopuyor 4. defa bağlandığında ise kyk wifi giriş ekranı gelmiyor Android sistemi, bu wifi bağlantısında internet erişimi yok diyor. Hiç böyle hata alan var mı? Yabancı forumlarda gördüm bu hatayı alanları ama çözümleri hep şansa olmuş.
tam olarak aynisi bende var. üniversite ve kyk wifisinde ölüyorum bitiyorum resmen. lütfen bir allahin kulu kesin çözüm bulsun. format, ayarlari sifirlama, wifi unutma vs hic biri ise yaramiyor

Oyla:

Alperenscs

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi note 6pro
Meslek
9 Eylül Hukuk Fak.
Konular
59
tam olarak aynisi bende var. üniversite ve kyk wifisinde ölüyorum bitiyorum resmen. lütfen bir allahin kulu kesin çözüm bulsun. format, ayarlari sifirlama, wifi unutma vs hic biri ise yaramiyor
Bende olmuyor aynı cihaz varda yaşamadım hiç

Oyla:

oğuzpu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Oguz
Cihazım
Mi9se
Konular
1
benim cih
Bende olmuyor aynı cihaz varda yaşamadım hiç

benim cihazda ayrıca 4'5 g full çekmesine rağmen aşırı yavaş internet sıkıntısı da var. seninkine imei atıldı mı? (bu arada belirtmeyi unutmuşum ben mi 9 se kullanıyorum)

Oyla:
Üst Alt