Yardım redmi note 6 pro ile operatör arasında 4.5 g sorunu

cognis2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ümmühan
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
2
cihazım da 4.5 g olarak bir ayar seçimi yok. 4 g var. sim kart 4.5 g hizmeti alıyor. haftalardır sorunsuz kullanıyordum ki; bugün operatörüm Telekom dan ek internet pakete almak istedim. 4.5 g paket bana satmadılar, cihazın uyumsuz diyorlar. 3 g paketler de GB olarak çok daha pahalı... bu sorun nasıl aşılır?

YahyaArslan52

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yahya
Cihazım
HuaweiMate10
Konular
10
cihazım da 4.5 g olarak bir ayar seçimi yok. 4 g var. sim kart 4.5 g hizmeti alıyor. haftalardır sorunsuz kullanıyordum ki; bugün operatörüm Telekom dan ek internet pakete almak istedim. 4.5 g paket bana satmadılar, cihazın uyumsuz diyorlar. 3 g paketler de GB olarak çok daha pahalı... bu sorun nasıl aşılır?
cıhazı sahıstan mı aldın ?

ahmetkartal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Poco X3
Konular
7
İmei tamiri görmüş cihazsa eğer imeisi atılan cihaz 4.5g desteklemiyorsa böyle sorunlar olabiliyor.

cognis2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ümmühan
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
2
cihazı evdiz firmasından faturalı ve garanti belgeli aldım

cognis2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ümmühan
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
2
imei sorgulamamı yaptım, kayıtlı imei, sıkıntı yok

cognis2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ümmühan
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
2
aynen bu cevabı aldım müşteri hizmetlerinden. burda xiaomi ithalatçısının büyük kusuru var. bu durum ile cihazı sattıkları kişileri BİLGİLENDİRMELİ İDİ.. CİHAZDAN SOĞUDUM resmen

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
aynen bu cevabı aldım müşteri hizmetlerinden. burda xiaomi ithalatçısının büyük kusuru var. bu durum ile cihazı sattıkları kişileri BİLGİLENDİRMELİ İDİ.. CİHAZDAN SOĞUDUM resmen
Operatörlere gerekli bilgilendirmeler hem doğrudan hem de BTK aracılığı ile yapıldı ancak eklemiyorlar ve bu durum operatörlerin tamamen kendi tasarrufu... Genellikle ticari kaygılar nedeniyle sadece kendi satmış oldukları marka ve modeller ekleniyor dolayısı ile tespitinize katılamıyorum. Kusur operatörlerde...

cognis2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ümmühan
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
2
Operatörlere gerekli bilgilendirmeler hem doğrudan hem de BTK aracılığı ile yapıldı ancak eklemiyorlar ve bu durum operatörlerin tamamen kendi tasarrufu... Genellikle ticari kaygılar nedeniyle sadece kendi satmış oldukları marka ve modeller ekleniyor dolayısı ile tespitinize katılamıyorum. Kusur operatörlerde...
tabii ki öncelik ile operatörün kusuru olsa da; tek tek müşterilerin yerine ithalatçı firmanın operatör ile bu sorunu çözmesi gerektiğini, bu süreçte ise ticari ahlak gereği müşterisini bilgilendirmesi gerektiğini düşünüyorum. Şimdi cihazı satın alanlar başlarının çaresine bakmaya terkedilmiş oluyor

Üst Alt