Soru Redmi Note 6 Pro Hard Brick Anında Bağlantı Kesilmesi

ejderklndr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ejder
Cihazım
mi 10t pro 5g
Konular
2
Selamlar herkese. Birkaç saattir hard brick olmuş Xiaomi Redmi Note 6 Pro telefonumu düzeltmek için uğraşıyorum. Bunun için şu konudaki adımları izledim: .( Konu 'Xiaomi Redmi Note 6 Pro - EDL (Test Noktası) HARDBRİCK ÇÖZÜM' Rehber - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - EDL (Test Noktası) HARDBRİCK ÇÖZÜM )
Ama telefon tuhaf bir şekilde flash butonuna bastığımda bağlantısını anında kendi kendine kesiyor. Sebebi ne olabilir?

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Ne tür bir işlemden sonra bu hale geldi? eğer durup dururken kapandı, açılmıyor ve edl port verdiyse zaten boşa uğraşmayın. Kronik emmc arızası. Ama yazılımsal olarak müdahalede bulundunuz ve brick olduysa yaşadığınız sıkıntı driver sıkıntısı olabilir. sürücü imza zorlama kapatın ve usb 2.0 porttan işlem yapmayı deneyin..

ejderklndr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ejder
Cihazım
mi 10t pro 5g
Konular
2
Ne tür bir işlemden sonra bu hale geldi? eğer durup dururken kapandı, açılmıyor ve edl port verdiyse zaten boşa uğraşmayın. Kronik emmc arızası. Ama yazılımsal olarak müdahalede bulundunuz ve brick olduysa yaşadığınız sıkıntı driver sıkıntısı olabilir. sürücü imza zorlama kapatın ve usb 2.0 porttan işlem yapmayı deneyin..
Aslında telefon abimin. Durup dururken kendisi kapanmış bir iki kere redmi yazısı gelip gitmiş ve şu an beyaz bildirim ışığı yanıp sönüyor. Dediğinize göre kronik emmc arızası. Bu sorunun düzeltilme şansı var mı?

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Aslında telefon abimin. Durup dururken kendisi kapanmış bir iki kere redmi yazısı gelip gitmiş ve şu an beyaz bildirim ışığı yanıp sönüyor. Dediğinize göre kronik emmc arızası. Bu sorunun düzeltilme şansı var mı?
böyle ise uğraşmayın. Tamiri pek mümkün değil. emmc kalıplayıp geçici olarak falan açılabiliyor ama ansızın yolda bırakacaktır. Yeni cihaz bakın bence. iyi forumlar..

dpolat_62

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Diyar Polat
Cihazım
P30 Pro
Meslek
Teknik Servis ve Y
Konular
0
yeni sec flash takılıp dump yüklenmesi lazım biraz maliyetli olur

ejderklndr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ejder
Cihazım
mi 10t pro 5g
Konular
2
böyle ise uğraşmayın. Tamiri pek mümkün değil. emmc kalıplayıp geçici olarak falan açılabiliyor ama ansızın yolda bırakacaktır. Yeni cihaz bakın bence. iyi forumlar..
Hmm. Anakart değiştirsem sıkıntı olur mu ki? Bir de Türkiye den alınma bu çift imei var.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

yeni sec flash takılıp dump yüklenmesi lazım biraz maliyetli olur
O nasıl bir şey hocam. Anlatabilir misiniz?

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Hmm. Anakart değiştirsem sıkıntı olur mu ki? Bir de Türkiye den alınma bu çift imei var.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

O nasıl bir şey hocam. Anlatabilir misiniz?
Sorun kronik olduğu için aldığınız anakartta da aynı sıkıntıyı yaşama riskiniz çok çok yüksek. Bence bu cihaza para harcanmaz. iyi forumlar..

ejderklndr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ejder
Cihazım
mi 10t pro 5g
Konular
2
Sorun kronik olduğu için aldığınız anakartta da aynı sıkıntıyı yaşama riskiniz çok çok yüksek. Bence bu cihaza para harcanmaz. iyi forumlar..
Anladım hocam. Teşekkür ederim size de iyi forumlar.

Üst Alt