Yardım Redmi note 6 pro (Gelen aramaları direkt meşgule atıyor)

Vakunis32

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed ikb
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
22
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Rom yükleme yapmadım
Telefon Modeli
Redmi note 6 pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Arkadaşlar merhaba, redmi note 6 pro cihazimi 1 haftadır kullanıyorum, cihaz performans ve batarya olarak fiyatına göre çok tatmin edici, lakin birkaç gündür aralıklarla gelen aramaları direkt meşgule atıyor ve hat düşmüyor, şebekeden olabilir diye GSM operatörünü aradım gerekli kontrolleri yaptım şebekeden değil.
Gün içinde ara sıra gelen aramaları otomatik boşa atıyor hiç calmadan ben sadece gelen arama bildirimine bakarsam görebiliyorum ve işim gereği büyük bir sorun benim için nasıl hal edebilirim
LÜTFEN YARDIMCI OLUN.
Cihaz: Redmi note 6 pro 4/64
Sürüm: MIUI 10.2.2.0

Vakunis32

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed ikb
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
22
Yazılımı düşürün 10.2.2.0 sorunlu yazılım
Cihazı aldığım ilk gün sürümü yükselttim
Çünkü bildirim sorunu var diyorlardi yeni sürüm ile düzelir diye şeyler okumustum ona sebep hemen guncelledim.
Bu sorun yazılım değişince düzelir bundan eminseniz yazılımı nasıl düşürebilirim bu konuda da yardımcı olabilir misiniz pek bir bilgim yok çünkü.

Oyla:

gokhankocabay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
0
Bende pazartesi aldım redmi note 6 pro , alır almaz 10.2.2 ye güncelledim. Dual sim kullanıyorum, 2. sim kartında bende de aynı problem mevcut.Arayan kişiye ulaşılamadı gibi anons gidiyormuş, benim ekranimada cevapsız arama olarak düşüyor.Sim ayarlarından 2. Sim için bütün ayarları değiştirerek denedim, fakat problem hala devam ediyor.

Oyla:

gokhankocabay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
0
Bende pazartesi aldım redmi note 6 pro , alır almaz 10.2.2 ye güncelledim. Dual sim kullanıyorum, 2. sim kartında bende de aynı problem mevcut.Arayan kişiye ulaşılamadı gibi anons gidiyormuş, benim ekranimada cevapsız arama olarak düşüyor.Sim ayarlarından 2. Sim için bütün ayarları değiştirerek denedim, fakat problem hala devam ediyor.

Şimdi 1. Sim kartında da aynı problemi yaşadım, eşim 2 numaramdan da aramış ,ikiside meşgule atmışım gibi arama sonlandırıldı ya düşmüş , telefon ekranında cevapsız arama olarak gördüm.

Oyla:

Lovelesss

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlyas
Cihazım
Mİ 11 LİTE
Konular
17
Bende işim gereği çift sim kullanıyorum
Sorunu şöyle çözdüm
Her iki numarayı da meşgul"ken birbirine yönlendirdim sim 1 ile konuşurken sim 2 ye gelen çağrıyı görüyorum açmıyorum sonra dönüyorum bu şekilde sorunsuz kullanıyorum

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

gokhankocabay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
0
Bende işim gereği çift sim kullanıyorum
Sorunu şöyle çözdüm
Her iki numarayı da meşgul"ken birbirine yönlendirdim sim 1 ile konuşurken sim 2 ye gelen çağrıyı görüyorum açmıyorum sonra dönüyorum bu şekilde sorunsuz kullanıyorum

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yorumunuz için teşekkürler, aslında bizim problemimiz daha farklı. Siz sanırım bir sim meşgulken, ikinci simden arama gelince ulaşılamıyor olmasından ötürü böyle bir çözüm ürettiniz. Bizdeki problem telefon normal bekleme durumundayken cevapsız arama olarak bildirim vermesi ve arayan kişiye arama sonlandırıldı olarak dönüş yapması.
Vakunis32 Lovelesss hocam sizlerdemi dual sim kullanıyorsunuz, yoksa tek sim mi? Dual simde mi bu problem var yoksa tek simde de problem yaşanıyormu onu anlamış olalım en azından.
Benim her 2 hattımda Turkcell bu arada.

Oyla:

Vakunis32

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed ikb
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
22
Yorumunuz için teşekkürler, aslında bizim problemimiz daha farklı. Siz sanırım bir sim meşgulken, ikinci simden arama gelince ulaşılamıyor olmasından ötürü böyle bir çözüm ürettiniz. Bizdeki problem telefon normal bekleme durumundayken cevapsız arama olarak bildirim vermesi ve arayan kişiye arama sonlandırıldı olarak dönüş yapması.
Vakunis32 Lovelesss hocam sizlerdemi dual sim kullanıyorsunuz, yoksa tek sim mi? Dual simde mi bu problem var yoksa tek simde de problem yaşanıyormu onu anlamış olalım en azından.
Benim her 2 hattımda Turkcell bu arada.
Dostum bende tek sim var ama zannımca bu sorun simlerden değil cihazdan kaynaklı
Tam olarak olan şey şu benim cihazimda sürekli olmamakla beraber ara sıra biri beni aradığında benim cihazim hiç çalmadan karşı tarafı boşa düşürüyor sanki meşgul ya da ulaşılamıyor gibi ve bana sadece yapıldığınıda dair bildiri geliyor yani 1 kere bile çalmadan boşa düşüyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şimdi 1. Sim kartında da aynı problemi yaşadım, eşim 2 numaramdan da aramış ,ikiside meşgule atmışım gibi arama sonlandırıldı ya düşmüş , telefon ekranında cevapsız arama olarak gördüm.
Evet tam olarak bende ki sorunda bu bende tek sim var ama olan durum bu

Oyla:

Xhaka

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Virgil
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
7
Kopyacı çinlilerin telefonları bozup gelecek telefonların önünü açmak için oynadığı dolandırıcılık oyunu. Mi 8 Lite aynı sorunlar var 10.2.2.
Bir insan telefon alırken güncelleyeyim son sürüm olsun problemler kalksın der günceller çin malı telefonlar için geçerli değil bu durum, birde yeni telefon çıkarıyorlar sahtekarlar.. o kadar büyük paraları xiaomiye verenlere gerçekten üzülüyorum. Türkiye yetkili satıcısı olmayınca böyle oluyor telefonu şikayet edecek yardım alacak bir yer yok sanki kaçak telefon alıp kayıt ettirmişiz aynı şey işte. Gördüğüm herkesi bu yanlıştan döndürmeye yemin etmiş bir keşiş moduna girdim nasıl psikolojimi bozup beni rezil ettilerse artık siz hesap edin. O kadar masrafın arasında telefonu yenileyelim dedim düştüğümüz hale bak wifi bağlanmıyor kopuyor, şebeke çekmiyor pencerenin yanına gidiyorum, 4.5G zaten yok. Şarj hızlı doluyor hızlı da bitiyor sanki 1500 mah. arkadaşım demişti git samsung galaxy s4 al çin malı telefon alma üzülürsün diye dinlemedik ben mi serisi sorunlu diyordum ama meğerse bütün telefonları bozmuşlar güzel bot yorumlara aldandık.

Oyla:
Üst Alt