Soru Redmi Note 6 Pro Ekran yanması vs kasma sorunları

luciferxr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
.
Konular
2
1) Merhaba Redmi Note 6 Pro 3/32 cihazım da MIUI 11.0.5 son sürüm miui kurulu telefonum da aşırı derece ısınma var örnek play store dan indirdiğim basit bir uygulamada bile kasıyor ve ısınıyor Mobile Legends adlı Online oyunu oynarken ısı derecesi birden arttı ve ekranım yandı. Ekranımın sol üst köşesinde yuvarlak şeklinde sarımsı bir renk oluştu birden bire cihazımın garantisi var garanti üzerinden ücretsiz değiştirebilme şansım var mı sizce ? sonuçta kendiliğinden oluştu.

2) Cihazın değişimini talep etme şansım var mıdır ?

3) telefonumu ilk aldığım sürüme düşürmek istiyorum ancak ilk miui sürümüm kaçtı (örn: 9.2 vs ) hatırlamıyorum bilen biri bana yardımcı olabilir mi bu konuda ? İlk sürümde batarya ömrü uzundu ve kasmıyordu

Lütfen sorularımı cevaplayabilir misiniz malum bu dönem de pek gücüm yok model yükseltmeye elimdeki cihazı değerlendirmem lazım yardımlarınızı bekliyorum keşke cihaz değişimi şansım olsa garanti de bakalım sonuç ne olacak Cevaplayan ve Cevaplamayan herkese teşekkürler şimdiden iyi günler :)

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Bahsettiğiniz yazılımsal sorunlar rom değişikliği ile çözülebilir fakat cihazınız garanti dışı kalacaktır. Şu an yapabileceğiniz en mantıklı hareket cihazı garantiye göndermeniz gibi duruyor.

Oyla:

asfadam

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
19
Aynı soru bende de oldu ve bu kahrolası güncellemeyle oldu 11.0.5.0 dan sonra telefon aşırı kastı ve ekran da solda sarı yanıklar oldu.

Oyla:

luciferxr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
.
Konular
2
Aynı soru bende de oldu ve bu kahrolası güncellemeyle oldu 11.0.5.0 dan sonra telefon aşırı kastı ve ekran da solda sarı yanıklar oldu.

o zaman bence genel bir sorun bu mağduriyetimizi gidermek zorundalar bence çünkü kullanıcı hatası değil bir anda kendiliğinden oldu yanma kasması ise güncelemelerden dolayı diye düşünüyorum ama keşke iade veya değişim yapsalar çok mutlu olurdum :)

Oyla:

asfadam

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
19
o zaman bence genel bir sorun bu mağduriyetimizi gidermek zorundalar bence çünkü kullanıcı hatası değil bir anda kendiliğinden oldu yanma kasması ise güncelemelerden dolayı diye düşünüyorum ama keşke iade veya değişim yapsalar çok mutlu olurdum :)
Kronik bir sorun belli sanırım bu güncelleme ile planlı bir eksiltme ya da bilmeden işlemciyi aşırı yoran bir sistem kurmuşlar zaten sarı nokta işlemcinin üstünde yani oluşmasının nedeni işlemci aşırı ısınması ki bu bizi ilgilendirmez sonuçta telefonu root ve rom atmadığım sürece istediğim gibi kullanabilirim ne yani oyun açtım diye kullanıcı hatası mı oldu ki ghost screen de üstüne üstün kendi kendine oldu bide bu sarı nokta da üstüne eklendi.

Forumda incelediğim kadarıyla paneli değiştiriyorlar ama bilmek istediğim servise ne dememiz lazım onu yazan olmamış ben sarı nokta ve kronik ghost screen tarzı birşeyler yazmayı düşünüyorum.

Oyla:
Üst Alt