Rom Redmi note 5 ( whyred ) rom/kernel öneri

• Konbuyu başlatan ynsyns
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 250
  • Görüntüleme 14K

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Whyred kullanıcıları için custom rom + kernel önerisi başlatalım mı? Sürekli güncel kalması adına kullanan herkes yorum yaparsa güzel olur bence.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben aosp olarak pixel experince ve syberia denedim. İkisinde de derp kernel vardı. Syberia sevmedim pixel güzel fakat çok sade. Miui olarak belli başlı romları denedim. En iyisi miroom ve masik. Masik son romda batarya hızlı gidiyor kötü yanı o.

Kernel olarak stock genelde iyi. İnsiqniux ve stormguard kullandım. Storm daha stabil ve güzel

Erdalx47

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Erdal
Cihazım
Mi note 3
Konular
2
Miui tabanlı romlarda, en çok beğendiğim miuipro'ydu. Ücretli olması ve başka sebeplerden dolayı vazgeçtim. Pixel experience çok sade, pek özelleştirme yok. Havoc ve liquid remix güzeldi fakat ayarlar İngilizce genelde. 2 haftadır aex kullanıyorum, hem özelleştirme hemde performans bakımından çok memnunum. Birde Aosp pie tabanlı rom kullanacaklara finger print modülü tavsiye ederim, parmak iziyle ekranı uyandırma ve kitlemek için çok kullanışlı.

Son düzenleme:

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Miui tabanlı romlarda, en çok beğendiğim miuipro'ydu. Ücretli olması ve başka sebeplerden dolayı vazgeçtim. Pixel experience çok sade, pek özelleştirme yok. Havoc ve liquid remix güzeldi fakat ayarlar İngilizce genelde. 2 haftadır aex kullanıyorum, hem özelleştirme hemde performans bakımından çok memnunum. Birde Aosp pie tabanlı rom kullanacaklara finger print modülü tavsiye ederim, parmak iziyle ekranı uyandırma ve kitlemek için çok kullanışlı.
Pie rom kurasim var aslında şuan aex iyi mi sizce? Havoc mod düşünüyordum yada baska bir şey. Parmak izi ile kilitleme nasıl oluyor hocam
Aex kendi içinde cift tık uyutma uyandırma yok mu? Stock olarak 2api aktif mi geliyor? Miui kamera dahili geliyor mu acaba?

Erdalx47

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Erdal
Cihazım
Mi note 3
Konular
2
Pie rom kurasim var aslında şuan aex iyi mi sizce? Havoc mod düşünüyordum yada baska bir şey. Parmak izi ile kilitleme nasıl oluyor hocam
Arkada parmak izi sensörüne bir kez dokununca ekran uyanıyor, parmak iziyle kilit açma kapalı olsada, kitlemek içinde dokununca kapanıyor. Havoc os'tada çalışıyor. Aosp tabanlı pie romların sanırım hepsinde çalışıyor.

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Arkada parmak izi sensörüne bir kez dokununca ekran uyanıyor, parmak iziyle kilit açma kapalı olsada, kitlemek içinde dokununca kapanıyor. Havoc os'tada çalışıyor. Aosp tabanlı pie romların sanırım hepsinde çalışıyor.
Aexde şuan cift tık açma kapama var mı bir de miui kamera dahili geliyor mu? Geçmeyi düşünüyorum da

Erdalx47

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Erdal
Cihazım
Mi note 3
Konular
2
Çift tık açma kapama var. Son sürümde miui kamera var. Önceki sürümde yoktu, magisk'ten indirmiştim.

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Çift tık açma kapama var. Son sürümde miui kamera var. Önceki sürümde yoktu, magisk'ten indirmiştim.
Eyvallah miui rom seviyorum ama sen 2 haftadır kullanıyorum diyince gecesim geldi. 2api aktif geliyor mu hocam

Erdalx47

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Erdal
Cihazım
Mi note 3
Konular
2
Evet c2api aktif. Google kamerada kurdum. Uygun Google kamera bulmak lazım. Bendeki ön kamera ve video kaydı çalışmıyor. Night mode için kurdum. Yoksa miui kamera benim işimi görüyor.

Volte simgesi kötü duruyordu gizledim. Alt navigasyon tuşlarına farklı eylem atayabiliyorsun (menü tuşu uzun bas ekran görüntüsü al gibi).

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190128-232953_Ayarlar.png
    Screenshot_20190128-232953_Ayarlar.png
    137,4 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_20190128-232933_Ayarlar.png
    Screenshot_20190128-232933_Ayarlar.png
    160,3 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Evet c2api aktif. Google kamerada kurdum. Uygun Google kamera bulmak lazım. Bendeki ön kamera ve video kaydı çalışmıyor. Night mode için kurdum. Yoksa miui kamera benim işimi görüyor.

Volte simgesi kötü duruyordu gizledim. Alt navigasyon tuşlarına farklı eylem atayabiliyorsun (menü tuşu uzun bas ekran görüntüsü al gibi).
Miuidaki gibi full gesture var mı acaba ya o da varsa kesin denenir. Birde nitrojenos var o da çok iyi diyorlar

Erdalx47

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Erdal
Cihazım
Mi note 3
Konular
2

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190129-075917_Ayarlar.png