Duyuru Redmi Note 5 Pro (Whyred) Kullanıcıları İçin Önemli Bilgilendirme

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Sistem stabilitesini ve kullanıcı güvenliğini sağlamak amacıyla MIUI gelişitirici ekipleri tarafından "anti-rollback" adıyla yeni bir mekanizmayı devreye alınmıştır. Bu mekanizma ile birlikte MIUI 10 8.7.5 veya daha sonraki bir sürümün cihazınıza yüklenmesi halinde daha eski bir beta/stabil rom versiyonuna dönüş mümkün olmayacaktır.

Bu nedenle cihazlarınızda 8.7.5 veya daha üst bir sürüm bulunuyorsa kesinlikle daha önceki bir yazılım versiyonuna dönmeye çalışmamanızı tavsiye eder, dönmeye çalışmanız halinde cihazınızın "hard brick" olacağına ve tekrar kullanılabilir hale getirilemeyeceğine dair tüm MIUI kullanıcılarını uyarırız.

MIUI Türkiye Yönetimi

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
uyarı için teşekkürler ,değişiklik olsun diye kurmayı düşünüyordum. Miflashla bile geri dönüş mümkün değil anladığım kadarıyla. böyle bir önlem yalnızca redmi note 5'de mi var?

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
uyarı için teşekkürler ,değişiklik olsun diye kurmayı düşünüyordum. Miflashla bile geri dönüş mümkün değil anladığım kadarıyla. böyle bir önlem yalnızca redmi note 5'de mi var?
Bu sorunun yanıtını bende merak ediyorum

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Açıklama sadce Note 5 ve Note 5 Pro için yapıldı. Diğer modellerden bahsedilmedi. Xda üzerinde açılan konuda custom recovery'ler üzerinden veya fastboot ile yüklenen romların boot etmediği belirtilmiş. EDL modunda dahi hard brick olan cihazlar varmış ancak hem elimde bu modeller olmadığı yani test yapamadığım hem de henüz çok yeni bir sistem olduğu için kesin bir şey maalesef ben de söyleyemiyorum. Resmi açıklama ilk mesajdaki gibi diğer bilgiler tecrübesiz kullanıcıların abartması da olabilir...

Yunus34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Red mi not 5
Konular
1
Dün ilk Xiaomi telefonumu aldım. Redmi not 5. Çok değişik geldi bana. Kullanmakta zorluk çektim. Telefon ile görüşebileceğim uzman bir arkadaş varmı acaba.

mahmutuslu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
MI 6
Konular
3
şimdi bu durumda oreo aosp rom kursak çalışmayacak mı ?

1800210022

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Önemli değil
Cihazım
Xperia xa
Konular
0
şimdi bu durumda oreo aosp rom kursak çalışmayacak mı ?
Custom romlarda sıkıntı yok, ama alt versionlara inmemekte yine de fayda var. Sadece mi'nin kendi romlarında geriye dönük kurarsanız telefon tuğla moduna geçer

imzasizadamm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Konular
0
Yunus 34 sorabilirsin hocam.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Dün ilk Xiaomi telefonumu aldım. Redmi not 5. Çok değişik geldi bana. Kullanmakta zorluk çektim. Telefon ile görüşebileceğim uzman bir arkadaş varmı acaba.
Sorabilirsin hocam.

blondy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
note 3
Konular
0
Elimde redmi niye 5 var ilk aldığımda android 8 areo idi güncelleme oldu android 9 geçti gerçekten yüz tanıma hızı çok iyi oldu ama 2 gün giden pil 1 güne düştü format atarsam versiyonu android 8 e mi döner acaba onu merak ediyorum çünkü bazen takılmalar da oluyor eskiden hiç bir takılma yoktu !!

lucarth

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
lucarth
Cihazım
oneplus 9
Konular
13
formatla 8 e donmez sadece ayarlar uygulamalar silinir, android 9 la pil baya kotulesti, 8.1 global stabile donucem bende, benim cihaz hindistan versiyonu, mi flashla rom atarken bl kilidini acik birakmam gerekiyor yani , yoksa brick oluyor

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt