Yardım Redmi Note 5 pro (Whyred) Android 9.0 Pie" ekran kararma" ve "Root" problemi (!)

cilek1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cem
Cihazım
redmi note 5
Konular
1
Selamlar herkese.
Birkaç gündür ilginç bir sorunla yüzleşiyorum!

Redmi Note 5 Pro (Whyred) cihazıma en son gelen android 9.0 Pie tabanlı bir custom rom yüklemek ve root'lamak istiyorum.

"globeROM_v10_whyred_9.6.5_cfg-veaclgbxr"
ve
"xiaomi.eu" ( ) custom rom'larından ikisini de indirdim.

Başta, her iki rom'u da "twrp-3.3.1-0-whyred" twrp imajıyla sorunsuz tel'in dahili hafızasına kopyalıyorum. Fakat tel restart olup, android'in klasik setup aşamalarına gelince "ekran bir yerden sonra kararıyor ve simsiyah oluyor". Bu noktadan sonra android'in standart setup aşamalarında ilerlemek mümkün olmuyor! Bu sorunu nasıl çözebilirim? ("globeROM" kendinden root'lu customize edilebiliyor. Fakat yükleme ekranında maalesef aşağıda bahsettiğim ekran kararma sorunu ortaya çıkıyor)

Diğer önemli sorun ve sorum, "android 9.0 Pie yüklü" bir Redmi note 5 pro (Whyred), Magisk 19.3 ile nasıl root yapılır hiçbir yerde bulamadım!

TWRP 3.3.1-0 ile magisk'i yüklemek mümkün değil zira cihaz 9.0 Pie tabanlı tüm rom'larda açılışta "bootlader unlock" ifadesinin çıktığı ekranda kilitlenip kalıyor. Bu yüzden her defasında "XiaoMiFlash.exe" ile 8.1 Oreo rom kurmak kalıyorum cihaza.

Bu iki major problem konusunda yardımcı olabilecek var mı?
Teşekkürler.

Üst Alt