Yardım Redmi Note 5 - Mi Band 4 bildirim sorunu

Eemin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emin ERÇELİK
Cihazım
Mi Max 2
Konular
2
Merhaba arkadaşlar.
Bende mi max 2 var. Eşimde Redmi Note 5 var. 1 hafta önce ikimizede mi band 4 bileklik aldık. Benim bilekliğim sorunsuz çalışırken eşimin, yani redmi note 5'e bağlı bulunan bileklik ara ara hem tuş kilidini açmıyor hem de bildirimleri almıyor. Gerekli tüm ayarlar iki telefonda da aynı şekilde ayarlı.

Önce, eşimin bilekliğini fabrika ayarlarına sıfırladım ve telefondan mi fit uygulamasını silip herşeyi baştan kurdum, bağlantıyı yaptım. Gece çalışıyordu, sabah yine aynı.. Düzgün çalışmıyor, çağrı, bildirim vs kafasına göre gelip gidiyor.

Bileklikte mi bir sorun var diyerek kendi bilekliğim ile eşimin bilekliğini değiştirdim. Eşimde sorunlu çalışan bileklik bende sorunsuz çalışıyor ve bende sorunsuz çalışan bileklik yine diğeri gibi sorunlu çalışmaya başlamasından mütevellit problemin kaynağının eşimin telefonu olduğuna kanaat getirdim.

Daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldu mu? Çözüm yönteminiz veya önerileriniz var mı?

Telefonların Özellikleri
Redmi Note 5: And. 9 PKQ1.180904.001 - MIUI 10.3.2 (PEIXMIXM) kararlı
Mi Max 2: And. 7.1.1 NMF26F - MIUI 10.3.1 (NDDMIXM) kararlı

Son düzenleme:

Eemin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emin ERÇELİK
Cihazım
Mi Max 2
Konular
2
Dün gece mi fit uygulamasından profile girip, bileklik ayarlarından Arka Planda Çalıştır'a girdim ve orada belirtilen (3. ayar) Uygulamayı Kilitle ayarını yapmadığımı fark ettim. Bunu yapmak için mi fit uygulaması açık iken "Son Uygulamalar" tuşuna basıp, açılan ekrandan Mi Fit uygulamasının kartını basılı tutuyoruz ve Kilit sembolü çıkıyor. Kilit sembolüne basıp uygulamayı kilitliyoruz.

Artık son uygulamalar tuşuna basınca mi fit uygulamasının sağ üst kenarında bir tane kilit sembolü oluyor. Bu ayardan sonra bildirimler şimdilik normale dönmüş görünüyor.

İşin garip tarafı aynı ayarı kendi mi max 2 cihazımda da yapmadım. Ama bende sorunsuz çalışıyor. Android 9 ile alakalı olabilir diye düşünüyorum.

Oyla:

Eemin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emin ERÇELİK
Cihazım
Mi Max 2
Konular
2
Gariptir. Yukarıdaki çözümü uyguladıktan bir kaç gün sonra arama bildirimleri ve ekran kilidi açma yine gitti. Mi Fit'i kaldırıp yeniden yükleyince problem düzeliyor fakat bir kaç gün sonra sorun yine ortaya çıkıyor. Bu arada bluetooth'u açıp kapatıyorum, telefonu resetliyorum, band'ı resetliyorum sorun yine düzelmiyor. Mi Fit'i kaldırıp yükleyince düzeliyor. smoking~~

Oyla:

Eka ya

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ramazan
Cihazım
Huawei mat7
Konular
0
Benim telefonum huawei mate 7. Band 4 bileklik aldım. Mi fit yükledim üye oldum, uygulama açılmıyor, aşağıda takılıp kalıyor. Ne yapmalıyım, bilene çok kolay olabilir, ben bilmiyorum, teşekkkür.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-11-26-22-42-31.jpeg
    Screenshot_2019-11-26-22-42-31.jpeg
    277,7 KB · Görüntüleme: 3
Oyla:
Üst Alt