Soru Redmi Note 5 Kullanıcı Yorumları

fcetinn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
FURKAN
Cihazım
XİAOMİ Mİ4
Konular
11
Öncelikle bir iki sorum olacak:
1) Redmi Note 5 ve Pro olarak neden iki konu var ikiside aynı telefon değil mi?
2) 4G band'ı olarak band 7 ve 8 yok telefonda 4G kullanımı nasıl sıkıntı yaşatır mı?
3) Batarya süresi gayet iyi görünüyor 7 saat civarlarinda ekran süreleri inceleme videolarında. Önceden Mi4 kullandım mobil veride neredeyse yarı yarıya fark ediyordu pil ömrü bunda da öyle bir durum var mı?
Son olarak deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

demirhanunlu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Demirhan
Cihazım
Mi 6
Konular
14
2) 4G band'ı olarak band 7 ve 8 yok telefonda 4G kullanımı nasıl sıkıntı yaşatır mı?
3) Batarya süresi gayet iyi görünüyor 7 saat civarlarinda ekran süreleri inceleme videolarında. Önceden Mi4 kullandım mobil veride neredeyse yarı yarıya fark ediyordu pil ömrü bunda da öyle bir durum var mı?

1) kasa aynı, donanım farkı var
2) 4g çekimi MI6 dan çok daha iyi ve kapsamlı, sıkıntı yaşamadım Türk Telekom ile
3) batarya süresi efsane 8 saatten aşağı almıyorum. Rekorum 10 saat ekran süresi. Tatilde telefonu ara ara kullandım ve 3-4 saat arası ekran süresi ile 3 gün şarja takmadım.

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
1- Redmi note 5 global sürüm, yanında AI eki var genelde. Pro diye geçen ise Hindistan'a özel sürüm. Sadece kameraları farklı diye biliyorum.
2- 4g'de hiç bağlantı sorunu yaşamadım.
3- Genelde 10 10,5 saat ekran süresi alıyorum.

Telefondan çok memnunum ancak kamera kullanırken bazı modellerdeki manuel modda ayarlama yapmak için daha çok seçenek (pozlama vb.) olmasını istiyorum. Kötü bir lensi yok bu kameranın. Yazılım konusunda herhangi bir güncelleme gelecek mi göreceğiz.

Oyla:

fcetinn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
FURKAN
Cihazım
XİAOMİ Mİ4
Konular
11
Türkiye'de sahibinden de pro eki ile satanlar var dükkanda nasıl ayırt edebilirim?

Oyla:

kocali07

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
RedMi Note 5 AI
Meslek
Depo Sorumlusu
Konular
87

1) Note 5 Pro Hindistan için üretilen cihaz. Note 5 global pazar için cihaz.
2) 4G çekimi gerçekten mükemmel. Note 3 Pro ve Note 4 kullandım, 3G çeken yerlerde 4G çekiyor. En ufak bir problem yaşamazsınız.
3) Yaklaşık olarak 2 saat civarında cihazım şarj oluyor. %100 olduktan sonra şarjdan çıkartıyorum, 2 gün sonra tekrar akşam eve geldiğimde cihazımı şarj ediyorum. Yaklaşık olarak 2 akşam pil ömrünü görüyor cihazım. Bu süre zarfında gündüzleri işte olduğumdan dolayı pek ilgilenemiyorum cihazla. Mola saatlerinde 2 saate yakın oyun oynuyor, youtube' da video izliyorum. Gün içinde telefon görüşmesi ve mesajlaşması yapıyorum. 2 saate yakın telefon görüşmem oluyor. O gün akşam eve geldiğimde ise şarjım %60 civarlarında oluyor. Ertesi gün sabah kalktığımda ise güç tasarrufu ile cihazımı gün boyu kullanıyor, akşam eve geldiğimde ise şarja takıyorum. Gayet verimli ve bir o kadar kullanışlı kılmaya batarya ömrünü kısaltmamaya çalışıyorum :)

Cihazı şiddetle tavsiye ediyorum. Herşeyiyle çok iyi bir cihaz :)

Oyla:

Mehemmed.isg

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehemmef
Cihazım
Xiaomi redmi
Konular
32
Türkiye'de sahibinden de pro eki ile satanlar var dükkanda nasıl ayırt edebilirim?
ram kapastesine bak pro da 6 ram var digernde 4
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ben asiri kulanyorm.bende note 5. Sarjdan 3 civari cxardim 24 satirde kulanyormum halan 45% sarj var. Oyun youtube mp3 ve btn sosyaleri klanrm . coook memnunum tavsyede ederim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ben asiri kulanyorm.bende note 5. Sarjdan 3 civari cxardim 24 satirde kulanyormum halan 45% sarj var. Oyun youtube mp3 ve btn sosyaleri klanrm . coook memnunum tavsyede ederim

Oyla:
Üst Alt