Soru Redmi NOTE 5 ile Redmi 5 Plus Arasında Kalmak

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Selamlar. Konu başlığında da gördüğünüz üzere, bir kararsızlık durumunun içindeyim. Ağustos'un sonlarına doğru Xiaomi'nin cihazını alacaktım fakat sonra NOTE 5 ile de karşılaştım. Ama 64/4GB modeli, 1500 TL civarı falan NOTE 5'in. Ağustos'a kadar Redmi 5 Plus alacak kadar para bulabilirim ama, 1500 TL'yi bulabilir miyim. Üzerine bi 300 TL daha falan koyabilirmiyim bilmiyorum. Hani şunu sormak istiyorum aslında ;

Değer mi Redmi 5 Plus yerine Redmi NOTE 5 almak ?

NOTE 5 PRO'ya falan gücüm yetmez onu alamam zaten de. Hani Redmi NOTE 5'i belki bi ihtimal alabilirim diye düşündüm. Görüşlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Redmi 5 Plus alın. Rom işleriyle uğraşıyorsanız daha avantajlı. Bi google camera da kurarsınız note 5'ten farkı kalmaz. Hatta paranız cebinizde kalır

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Redmi 5 Plus alın. Rom işleriyle uğraşıyorsanız daha avantajlı. Bi google camera da kurarsınız note 5'ten farkı kalmaz. Hatta paranız cebinizde kalır

Hocam biraz inceledim epey'in sitesinde. Hani Redmi 5 Plus'un ön kamerası 5MP ama MP genelde pek önemli olmuyor sanırım. NOTE 5'e baktığımda kamera konusunda biraz daha iyi bir cihaz. Gerçi kamera kullanan birisi değilimdir. Hani Ön kamerayla arada öyle fotoğraf falan çekiyorum hepsi bu. Ön kamerası biraz korkuttu beni Redmi 5 Plus'un. Ondan bi içime kurt düştü biraz. Kararsız kaldım. Ama bi yandan da 1500 TL'yi zor bulurum gibi. Durumum o kadar yok maalesef.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Zaten NOTE 5 PRO bölümünde, bi konudaki yorumunuzu gördüm. "Şuan bu cihazı almadığıma bir kez daha sevindim" Anladınız siz haha--

İşlemci bakımından da çok extreme bi fark da yok zaten sanırım ? Yani gözlemlediğim kadarıyla, incelemelerde falan pek bi fark göremedim gibi. Bu arada, şu konuda çok çok haklısınız ;

ROM, Kılıf, Yazılım vs vs. konusunda şuan Redmi 5 Plus, NOTE 5'e göre biraz daha avantajlı. NOTE 5'in şuan adam akıllı hiçbişeyi yok internette. Rom atmayı vs vs'de severim. ClockWorkMod zamanında çok işimi gördü. Tabi şuan TWRP var ama, CWM yi de unutmayız. CyanogenMOD'u hele hiç unutmayız mm~~

Son düzenleme:
Oyla:

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Hocam biraz inceledim epey'in sitesinde. Hani Redmi 5 Plus'un ön kamerası 5MP ama MP genelde pek önemli olmuyor sanırım. NOTE 5'e baktığımda kamera konusunda biraz daha iyi bir cihaz. Gerçi kamera kullanan birisi değilimdir. Hani Ön kamerayla arada öyle fotoğraf falan çekiyorum hepsi bu. Ön kamerası biraz korkuttu beni Redmi 5 Plus'un. Ondan bi içime kurt düştü biraz. Kararsız kaldım. Ama bi yandan da 1500 TL'yi zor bulurum gibi. Durumum o kadar yok maalesef.

Zaten NOTE 5 PRO bölümünde, bi konudaki yorumunuzu gördüm. "Şuan bu cihazı almadığıma bir kez daha sevindim" Anladınız siz haha--

İşlemci bakımından da çok extreme bi fark da yok zaten sanırım ? Yani gözlemlediğim kadarıyla, incelemelerde falan pek bi fark göremedim gibi. Bu arada, şu konuda çok çok haklısınız ;

ROM, Kılıf, Yazılım vs vs. konusunda şuan Redmi 5 Plus, NOTE 5'e göre biraz daha avantajlı. NOTE 5'in şuan adam akıllı hiçbişeyi yok internette. Rom atmayı vs vs'de severim. ClockWorkMod zamanında çok işimi gördü. Tabi şuan TWRP var ama, CWM yi de unutmayız. CyanogenMOD'u hele hiç unutmayız mm~~
Rom işlerini seviyorsanız Redmi 5 Plus alın. Google Camera kurun. Ondan sonra ön kamera kalitesini görürsünüz :)

Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Rom işlerini seviyorsanız Redmi 5 Plus alın. Google Camera kurun. Ondan sonra ön kamera kalitesini görürsünüz :)

Ben şuan GM 4G kullanıyorum. AndroidOne cihazı bilirsiniz. Şuanki cihazımın ön kamerasıda 5MP. Ve AdroidOne cihazı olduğu için kendinden Google Kmaera var. Yani Xiaomi Redmi 5 Plus ile aralarında fark olur mu bilmiyorum hocam.

Oyla:

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Sizinle aynı telefonu bi arkadaşım kullanıyor. Arada dağlar kadar fark var. Çünkü Redmi 5 Plus ile sizin telin kamera donanımları aynı değil. Sadece dediğiniz gibi pixelleri aynı.

Oyla:

prodroandro

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
76
R5+ İnternette Fazla Çeşid Kaplaması Yok Hatta 4 Tane Var Çinde.Ama Redmi Note 5 Kaplama Sayısı Çok fazla Keşke Daha Fazla Kaplama Olsaymış.

R5P İçin

Oyla:
Üst Alt