Rehber Redmi Note 5 için özel Rom kurulumu

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Redmi Not 5 için anti rollback hardbrick çözümü bulunduğuna göre konuyu paylaşabilirim diye düşünüyorum. Daha önce Redmi Note 5 kullanan biri çeviri yapsın diye rica ettim ama kimse ilgilenmedi. Şimdi elimden geldiği kadar farklı kaynaklardan çeviri yaparak anlatmak istiyorum.
Ben bir Mi5 kullanıcısıyım. Konusu geçen telefona sahip olmadığım için deneme yapamadığımı belirtmek istiyorum. Yapılan uygulama sonucu oluşacak tüm riskler size aittir.
İşlemlere başlamadan önce alabilirseniz Twrp den sistem yedeğinizi ve telefon hafızasını komple bilgisayarınıza yedekleyin.

• Cihazınızda TWRP kurulu olmalıdır
  • Redmi Note 5 için mevcut firmware MIUI 10 Fastboot'u "★ Redmi Note 5 Lastest Global Developer Version Fastboot File Download" dosyasını indirin
  • programını indirin ve kurun.
  • C: / sürücüsünde, "whyred" klasörünü oluşturun. dosyasını indirin ayrıştırıp, whyred_global_images_X.XX klasörü ile birlikte oluşturduğunuz "whyred" klasörün çerisine atın. Resimdeki gibi olacak
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

• Telefonu Fastboot modunda açın(Cihaz kapalıyken Güç+ses kısma tuşu)
  • Telefonu bilgisayara bağlayın
  • Mi Flash programını başlatın, Select tıklayıp "whyred_global_images_X.XX" ile klasörü seçin.(1)
  • Sağ altta tümünü temizlemeyi(clean all ) seçin , LOCK SEÇİLİ OLMAYACAK aksi halde bootloader tekrar kilitlenir!(3)
  • Yenile(Refresh) tuşuna basın , listede cihazınızı görmelisiniz(2)
  • Kurulumu başlatmak için flash tuşuna basın ve tamamlanmasını bekleyin(4)

• Ürün yazılımından sonra, telefon sisteme önyükleme yapacaktır.
  • Sistem tamamen başlatıldıktan sonra telefonu kapatın ve tekrar Fastboot moduna girin (telefon bilgisayara bağlı olmalıdır)
  • C: / whyred / adb / klasöründe start.bat dosyasını başlatın.

• Anti Rollback önlemek için (dummy.img ) yükleme işlemi ve TWRP kurtarma işlemi başlayacaktır:

• Bundan sonra telefon yeniden başlatılacaktır ve TWRP Recovery açılacak.
  • Temizlik(Wipe)>Gelişmiş temizlik(Advanced Wipe) adımlarını takip edip Dalvik/Art önbelleği, Önbellek, Sistem, Satıcı, Veri (Cache, Dalvik Cache, System, Vendor ve Data) seçeneklerini seçip sistemi temizleyin.
Temizleme işleminden sonra Yükle (Install) kısmında hafızaya kopyaladığınız Rom'u kurabilirsiniz

Son düzenleme:

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
miflash ile sıfırdan rom kurmak gerekiyor mu ya hiç bir anlatımda ona rastlamamıstım ben

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
miflash ile sıfırdan rom kurmak gerekiyor mu ya hiç bir anlatımda ona rastlamamıstım ben
Bu anti Rollback tan kurtulmak için yapıyorsunuz hocam bunu. İlk önce note 5 için olan fastbootu miflash ile kurup, sonra Romu yine Twrp den yukluyorsunuz

MI 5 Prime cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Bu anti Rollback tan kurtulmak için yapıyorsunuz hocam bunu. İlk önce note 5 için olan fastbootu miflash ile kurup, sonra Romu yine Twrp den yukluyorsunuz

MI 5 Prime cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bu yöntem tamamıyla kurtarıyor mu? Ben sadece dummy flashlayarak sorun çıkmıyor diye biliyorum

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu yöntem tamamıyla kurtarıyor mu? Ben sadece dummy flashlayarak sorun çıkmıyor diye biliyorum
Hocam Redmi Note 5 konusunda bu anlatımın türkçe çevirisini istemişlerdi. Kaynakta belirttiğim MiRoom sitesinden türkçeye çevirip burada paylaştım. Note 5 cihazım olmadığı için kaçfarklı yöntemi var bilmiyorum.

MHG

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Hayri
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
5
Elinize sağlık hocam, bu yöntemle ben fastboottan temiz kurulum yapabildim. Teşekkürler.....

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Bir kaç rom değiştikten sonra miflash ile tekrardan rom kurmak gerekir mi acaba çok etkisi var mıdır bu şekil yapmanin

MHG

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Hayri
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
5
Bir kaç rom değiştikten sonra miflash ile tekrardan rom kurmak gerekir mi acaba çok etkisi var mıdır bu şekil yapmanin
Onu bilemiyorum hocam ben eu rom kullanıyordum, son güncellemeyi yaptım. Cihaz açılamadı. Mecburen fastboottan kurulum yaptım.

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Eyvallah :)
Onu bilemiyorum hocam ben eu rom kullanıyordum, son güncellemeyi yaptım. Cihaz açılamadı. Mecburen fastboottan kurulum yaptım.

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Yani illa sıfırlama yapacaksanız fastboot yerine TWRP den hard reset seçerekte yapabilirsiniz

Üst Alt