Sohbet Redmi Note 5 - Ekran Adiliği

serhatakyildiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Meslek
Rehber
Konular
21
Sadece şirket hattının interneti için hotspot olarak kullandığım, neredeyse elime dahi almadığım Redmi Note 5 cihazımın ekranının sol üst köşesinde kendi kendine sarı leke oluştu. Bi bu kalmıştı başımıza gelmeyen, darısı Mi 8'imin başına :))

Bu konu Redmi Note 5 almak isteyen arkadaşlar için paylaşılmıştır. Neyin ne olduğunu bilsinler.

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Sadece şirket hattının interneti için hotspot olarak kullandığım, neredeyse elime dahi almadığım Redmi Note 5 cihazımın ekranının sol üst köşesinde kendi kendine sarı leke oluştu. Bi bu kalmıştı başımıza gelmeyen, darısı Mi 8'imin başına :))

Bu konu Redmi Note 5 almak isteyen arkadaşlar için paylaşılmıştır. Neyin ne olduğunu bilsinler.
Bir yıl kadar oldukça da aktif bir şekilde kullanmış olduğum note 5 cihazımda böyle bir sorun yaşamadım.
Başınıza gelen olay için geçmiş olsun fakat sizde olan bir durumu tüm model geneline yaymak doğru değil diye düşünüyorum.
Yine de yaptığınız bilgilendirme satın almak isteyen arkadaşlar için önemlidir, teşekkürler.

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serhatakyildiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Meslek
Rehber
Konular
21
Bir yıl kadar oldukça da aktif bir şekilde kullanmış olduğum note 5 cihazımda böyle bir sorun yaşamadım.
Başınıza gelen olay için geçmiş olsun fakat sizde olan bir durumu tüm model geneline yaymak doğru değil diye düşünüyorum.
Yine de yaptığınız bilgilendirme satın almak isteyen arkadaşlar için önemlidir, teşekkürler.

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben zaten genelleme yapma amaçlı yazmamıştım. Bir cihazda bu sorunun yaşanması, birden fazla cihazda da yaşanabileceği anlamına geldiği için paylaşım yapmak istedim. Kullandığım her cihazın olumsuz yönlerini paylaştığım kadar olumlu yönlerini de paylaşıyorum. Fakat bu aralar Xiaomi gerçekten her yönden can sıkmaya başladı. Bugüne kadar yaşadığım problemler hep yazılımsaldı ve bilgim olduğu için bir şekilde çözüyordum. Ama bunun bir açıklaması yok yani. Servise götürsem ne ile karşılaşacağımı da biliyorum, mâlum Xiaomi Türkiye Teknik Servisi ortada. O yüzden alacaklar iki kez düşünmeli. Fiyat performans evet, ama performans nerelerden kısılıp, ne olarak çıkıyor karşımıza.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Bu durum kullanıcı hatası mı ? Servise verin bakalım ne diyecekler...

Garantili diye bir ton fazladan para verildi sonuçta...

demirhanunlu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Demirhan
Cihazım
Mi 6
Konular
14

1 yıldır kullanıyorum, taş gibi nazar değmesin

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

manas_ozkan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Redmi note 5
Konular
17
13 aydır kullanıyorum çok şükür hiç bir hatası arızası olmadı.

serhatakyildiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Meslek
Rehber
Konular
21
Benimki de 1 yılını yeni geçti arkadaşlar. Bir sabah uyandım masanın üzerinde interneti açmak için elime alacaktım ki böyleydi. Durup dururken olmuş olmasa konu açmazdım. Bu cihazlar ayrı tip paneller kullanıyorlar. Muhtemelen bendeki panel kullanan cihazlarda bu sorunun olması muhtemel. Biraz araştırdım aynı sorunu yaşayan başkalarını buldum başka forumlarda.

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
Bende de kardeşim dede gölge ekran sorunu var 1 senedir kullanıyoruz aldıktan 1-2 ay sonra fark ettik garanti siz cihazdı öyle kullanıyoruz

manas_ozkan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Redmi note 5
Konular
17
Bende de kardeşim dede gölge ekran sorunu var 1 senedir kullanıyoruz aldıktan 1-2 ay sonra fark ettik garanti siz cihazdı öyle kullanıyoruz

Dead Pixel Fix uygulamasını bi deneyin hocam bende işe yaramıştı.

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Bu tarz sorunlar her cihazda olabilir. Asus zenfone 5'imde de olmuştu, garantiden ekran değişti ve arıza tekrarlamadı. Bir arkadaşımın mate 10 lite'sinde aynı sorun var. Kuzenimin de p 20 lite'sinde aynı sorun var ve 3 kez garantiden değişti ekranı. Kardeşime verdiğim Note 5'te sapasağlam maşallah. Mesajınız biraz kötüler gibi olmuş.

Üst Alt