Soru Redmi Note 5 Batarya Pil Sorunu!!

fatihkucmen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Ya**ak
Konular
3
Selam arkadaşlar yaklaşık 1 buçuk ay önce Redmi Note 5 AI 6/64 model cep telefonu alarak aranıza katıldım. Size sorum veya sizden yardım talebim olacaktı. Arkadaşlar telefonu aldığımdan beri orijinal şarj aletini kullanmayıp. 1 hafta kadar eski telefonumdan (Samsung Note 5) kalan şarj aletini kullandım. Daha sonra UGREEN marka QC 3.0 uyumlu şarj aletini 1 ay kadardır kullanıyorum. Telefonu ilk aldığım zamanlarda yıllık izindeydim baya boş zamanım vardı çok yoğun kullanımda bile 7-7.5 saat ekran süresi alıyordum. Fakat son 1 haftadır bu süre 4.5 5 saate kadar düştü. Örneğin %100den %90a 40 dk da düştü bugün. Sizce bu neden oldu. Kullandığım Ugreen QC 3.0 uyumlu şarj aletinin yüksek voltajı pile zararmı verdi. Lütfen yardımcı olur musunuz. Herkese iyi günler iyi forumlar diliyorum.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Orjinal şarj aletinizi neden kullanmadınız? Eskir diye mi? Fabrika uygun değerlere sahip şarj aletini zaten kutuya koyarak adaptör seçimini size bırakmıyor. Elinizde ki cihaz batarya yönünden çok iyi bir cihaz ki hızlı şarja da inanın hiç gerek yok.. Akşamdan akşama taksanız kafi. Orjinal adaptör ile 4-5 defa şarj döngüsü gerçekleştirin, bir ihtimal düzelme görülebilir. Onun dışında buraya göz atın;

İpucu - En Doğru Şekilde Batarya Kullanım Rehberi [Doğru Bilinen Yanlışlar]

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

fatihkucmen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Ya**ak
Konular
3
Orjinal şarj aletinizi neden kullanmadınız? Eskir diye mi? Fabrika uygun değerlere sahip şarj aletini zaten kutuya koyarak adaptör seçimini size bırakmıyor. Elinizde ki cihaz batarya yönünden çok iyi bir cihaz ki hızlı şarja da inanın hiç gerek yok.. Akşamdan akşama taksanız kafi. Orjinal adaptör ile 4-5 defa şarj döngüsü gerçekleştirin, bir ihtimal düzelme görülebilir. Onun dışında buraya göz atın;

İpucu - En Doğru Şekilde Batarya Kullanım Rehberi [Doğru Bilinen Yanlışlar]

Anladım çok teşekkür ederim ama bir çok forumda hızlı şarj desteklediği falan yazılınca bende elimdeki hızlı şarj aleti niye boşta dursun. Niye şarjda telefon bekleyim diye araştırma dan direk kullandım. Acaba QC 3.0 şarj aletinin etkisi olmuşmudur?

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Paylaştığım konuyu inceleyip adaptör dışında her şeyi doğru yaptığınızı düşünüyorsanız muhtemelen adaptör kaynaklıdır. Siz dediğim gibi bir kaç defa orjinal şarj aleti ile şarj döngüsü gerçekleştirin.
Anladım çok teşekkür ederim ama bir çok forumda hızlı şarj desteklediği falan yazılınca bende elimdeki hızlı şarj aleti niye boşta dursun. Niye şarjda telefon bekleyim diye araştırma dan direk kullandım. Acaba QC 3.0 şarj aletinin etkisi olmuşmudur?

Oyla:

fatihkucmen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Ya**ak
Konular
3
Anladım hocam şuan konunuzu okuyordum. Emeğinize sağlık çok güzel olmuş. Dün o kadar bakındım forumda nasıl oldu da gözümden kaçmış.

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Rica ederim hocam... Umarım faydası olur :)
Anladım hocam şuan konunuzu okuyordum. Emeğinize sağlık çok güzel olmuş. Dün o kadar bakındım forumda nasıl oldu da gözümden kaçmış.

Oyla:

fatihkucmen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Ya**ak
Konular
3
Paylaştığım konuyu inceleyip adaptör dışında her şeyi doğru yaptığınızı düşünüyorsanız muhtemelen adaptör kaynaklıdır. Siz dediğim gibi bir kaç defa orjinal şarj aleti ile şarj döngüsü gerçekleştirin.

Hocam bir sorum daha olacaktı size. Benim telefon china versiyon olduğu için orijinal kutudan çıkan şarj aletini dönüştürücü ile kullanmak zorundayım. Acaba bu dönüştürücü olayı sıkıntı yaratır mı? O şarj cihazını kullanmama nedenlerimden biride buydu.

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Bir sorun çıkarmaz.. Eğer içinize sinmiyorsa daha güvenli bir dönüştürücü satın alabilirsiniz.
Hocam bir sorum daha olacaktı size. Benim telefon china versiyon olduğu için orijinal kutudan çıkan şarj aletini dönüştürücü ile kullanmak zorundayım. Acaba bu dönüştürücü olayı sıkıntı yaratır mı? O şarj cihazını kullanmama nedenlerimden biride buydu.

Oyla:

dagliokkes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ökkeş Dağlı
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
24
ben aldığımdan beri orjinal şarj aleti ile kullandım aldığımda çok iyiydi 7.5 saat son 3 güncellemeden beri ekran sürem 4.5 saate indi. miui 10 beta dayım

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Ne zamandır kullanıyorsunuz cihazı? Yukarıda paylaştığım konuya göz attınız mı?
ben aldığımdan beri orjinal şarj aleti ile kullandım aldığımda çok iyiydi 7.5 saat son 3 güncellemeden beri ekran sürem 4.5 saate indi. miui 10 beta dayım

Oyla:
Üst Alt