Yardım Redmi Note 4X VoLTE Snapdragon Sorunu

tosunkaya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosunkaya
Cihazım
Samsung S10
Konular
4
Merhaba volte normal şartlarda çalışmıyor. miui foruma yazmışlar. sertifikasyon dolayısıyla birkaç ülke dışına volteyi kısıtlamışlar. bölge olarak hindistan, malezya seçince volte geliyor. fakat birini arayamıyoruz direk kapanıyor fakat bizi arayabiliyorlar.

bölgeyi değiştirince volte menüleri falan geliyor.

turkcellde apn türü ips olarak kaydedince oto siliniyor.

ayrıca normal şartlarda telefonla görüşürken 4g gidiyor.

hat turkcell

s8'e taktım, turkcellden volteyi etkinleştirdim. 4g+ ve volte sorunsuz çalışıyor. tekrar redmiye taktım.

volte için yardımınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Merhaba volte normal şartlarda çalışmıyor. miui foruma yazmışlar. sertifikasyon dolayısıyla birkaç ülke dışına volteyi kısıtlamışlar. bölge olarak hindistan, malezya seçince volte geliyor. fakat birini arayamıyoruz direk kapanıyor fakat bizi arayabiliyorlar.

hat turkcell

s8'e taktım, turkcellden volteyi etkinleştirdim. 4g+ ve volte sorunsuz çalışıyor. tekrar redmiye taktım.

Bu konuya bir göz gezdirin isterseniz : Rehber - Volte Etkinleştirme Turkcell ve Vodafone

Oyla:

tosunkaya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosunkaya
Cihazım
Samsung S10
Konular
4

O konuya, bunu yazmadan önce baktım fakat bi arkadaş çözüm bulmuş galiba adfly tarzı kısaltma linki koymuş onu da kaldırmışsınız. "Mesaj içerdiği bağlantılar nedeniyle yeniden düzenlenmiştir." Yazıyor.

Altlarda da qpst (bu yazılımla imei atmıştım ben) ile dosya flashlıyorlar falan. Tam bilen biri yok mu? O kodu da girdim. Yalnız bem anlamadığım, hindistan falan seçince volte geliyor ama birini arayamıyoruz fakat biri bizi arayabiliyor. Onda da 4g düşmediği halde volte çalışmıyor.

Özetlersem tl;dr
1) bölgeyi hind ve malezya yapınca volte geliyor.
2) ips türünde apn kaydedilmiyor.
3) volte varken çağrı gitmiyor fakat geliyor.
4) tel note 4x SNAPDRAGON. Hat turkcell
5) s8 telefonumda volteyi aktidleştirdim.
6) eski tel imeisi atılık.
7) normalde çağrı sırasında 3g'ye düşüyor.

Oyla:

Hiparci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hiparci
Cihazım
Redmi note 4
Konular
6

hat turkcell

tam olaraka ynı problemi, daha doğrusu problemleri yaşıyorum. volte etkin fakat aktif olarak çalışmıyor. yeni apn kayıt yapılmıyor. varsayılan apn üzerinde değişiklik yapınca direk varsayılan apn siliniyor. bendeki cihaz ithalat yoluyla kayıtlı ve s9+ üzerinde sms etkinleştirmesini yaptım. aynı şekilde hat turkcell.
kısacası çözüm bulabildin mi hocam?

Oyla:
Üst Alt