İpucu Redmi Note 4x temiz mi?

Ramelov

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Metin
Cihazım
Xiaomi redmi
Konular
3
Arkadaşlar, bir tanıdığımda endüstriyel üst düzey radyasyon ölçüm cihazı var.. Genellikle microdalga fırınlarda radyoaktif sızıntı ölçümü için kullanılıyor.
Telefonların da özellikle pilleri radyasyon kaynağı, kullanıcılara çok zarar veriyor. Yani burda ölçülen telefon sinyalleri aktif iken ölçülen SAR değeri değil. Pilden (sürekli) yayılan radyoaktivite.
Benim telefonu da rica ettik teste soktular. Onların tabiriyle söylüyorum telefon temiz çıktı.
Xiaomi redmi note 4x kullanıcıları için bu güzel haberi paylaşmak istedim.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

faysaLTaran

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Faysal
Cihazım
Mi Note 3
Konular
0
Arkadaşlar, bir tanıdığımda endüstriyel üst düzey radyasyon ölçüm cihazı var.. Genellikle microdalga fırınlarda radyoaktif sızıntı ölçümü için kullanılıyor.
Telefonların da özellikle pilleri radyasyon kaynağı, kullanıcılara çok zarar veriyor. Yani burda ölçülen telefon sinyalleri aktif iken ölçülen SAR değeri değil. Pilden (sürekli) yayılan radyoaktivite.
Benim telefonu da rica ettik teste soktular. Onların tabiriyle söylüyorum telefon temiz çıktı.
Xiaomi redmi note 4x kullanıcıları için bu güzel haberi paylaşmak istedim.

BTK bu işlemlerin daha gelişmişini bu cihaz ülkemize girmeden önce 40 günlük bir teste sokarak yapıyor zaten mm~~

Ramelov

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Metin
Cihazım
Xiaomi redmi
Konular
3
Samsung ve Sony telefonlar dışında diğer markalar da temiz çıkmayan model sayısı çokmuş...

faysaLTaran

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Faysal
Cihazım
Mi Note 3
Konular
0
Samsung ve Sony telefonlar dışında diğer markalar da temiz çıkmayan model sayısı çokmuş...

Kaynak? Samsung ve Sony Basın İlişkileri Departmanı mi?

Ramelov

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Metin
Cihazım
Xiaomi redmi
Konular
3
Bak kardeşim, üretici firmalar her zaman tüketicinin istediği şeyleri paylaşır kamuoyu ile. Daha bu hafta Huawei"nin telefon performansı konusunda hile yaptığı ortaya çıktı. Daha önce ünlü otomobil markaları tüketiciye yönelik bir çok yalan veriler sunduğu için cezalar aldı. Ben il gıda tarım müdürlüğünde görevliyim. Bir çok ünlü su, süt, gıda markası uzun vadede insan sağlığına zararlı maddeler taşıyor. Ama küresel standartlar uzun süreli, ispatlanamayan zararlara izin veriyor.
Şimdi buradan yola çıkarak, burada yerel ama dünya standartlarında hassas ölçümler sonucunda sadece merak ettikleri için uzun süredir çevrelerinde kullanılan telefonları ölçen arkadaşlarımdan öğrendiğim bilgileri paylaştım. İnanıp inanmamak size kalmış, istersen üretici firmalara inanmakta serbestsiniz

berkays07

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berkay
Cihazım
mi 8 lite
Konular
33
Bak kardeşim, üretici firmalar her zaman tüketicinin istediği şeyleri paylaşır kamuoyu ile. Daha bu hafta Huawei"nin telefon performansı konusunda hile yaptığı ortaya çıktı. Daha önce ünlü otomobil markaları tüketiciye yönelik bir çok yalan veriler sunduğu için cezalar aldı. Ben il gıda tarım müdürlüğünde görevliyim. Bir çok ünlü su, süt, gıda markası uzun vadede insan sağlığına zararlı maddeler taşıyor. Ama küresel standartlar uzun süreli, ispatlanamayan zararlara izin veriyor.
Şimdi buradan yola çıkarak, burada yerel ama dünya standartlarında hassas ölçümler sonucunda sadece merak ettikleri için uzun süredir çevrelerinde kullanılan telefonları ölçen arkadaşlarımdan öğrendiğim bilgileri paylaştım. İnanıp inanmamak size kalmış, istersen üretici firmalara inanmakta serbestsiniz

Teşekkürler

faysaLTaran

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Faysal
Cihazım
Mi Note 3
Konular
0

Biliyoruz o işleri merak etmeyin. Tanıdık bir firma olduğu zaman tüm kirlerini örtmek için binbir bahane uydurulur Sadece şu kadar firmada şunlara rastlandı denilir. Ama arkasında duracak adam bulamayan ufak markalarda en ufak birşey çıksın boy boy afişe edilir adları her yerde paylaşılır.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

Şu konu da ilginiz çekebilir zannediyorum hocam :) Duyuru - Xiaomi Telefonların İthalat Süreci ve Güvenilirliği

Aramızda kalsın ama Samsung ve Sony'e de pek güvenmeyin derim. Arkadaşlarınız muhtemelen sadece ülkemizde satılabilen telefonları test etmişlerdir. Satılmayan daha doğrusu satılamayan modelleri bir bilseniz :-x

faysaLTaran

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Faysal
Cihazım
Mi Note 3
Konular
0
Şu konu da ilginiz çekebilir zannediyorum hocam :)Duyuru - Xiaomi Telefonların İthalat Süreci ve Güvenilirliği

Aramızda kalsın ama Samsung ve Sony'e de pek güvenmeyin derim. Arkadaşlarınız muhtemelen sadece ülkemizde satılabilen telefonları test etmişlerdir. Satılmayan daha doğrusu satılamayan modelleri bir bilseniz :-x

Anlamazlar çünkü arkadaşları ölçüm yapmış en güvenilir Samsung Sony çıkmış çünkü tüm telefonları ve tüm modelleri test etmişler TSU kalitesinde hem de. J6 gibi dandik telefonlarını fahiş fiyatlardan satan Ssamsung ile tasarım özürüne sahip Sony diğer tüm telefonlardan daha güvenli imiş. Diğer tüm firmalar sar ölçümlerinde hile yapıp bizi kandırıyorlarmış bu zamana kadar facepalm~~

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Anlamazlar çünkü arkadaşları ölçüm yapmış en güvenilir Samsung Sony çıkmış çünkü tüm telefonları ve tüm modelleri test etmişler TSU kalitesinde hem de. J6 gibi dandik telefonlarını fahiş fiyatlardan satan Ssamsung ile tasarım özürüne sahip Sony diğer tüm telefonlardan daha güvenli imiş. Diğer tüm firmalar sar ölçümlerinde hile yapıp bizi kandırıyorlarmış bu zamana kadar facepalm~~
Konu sahibi arkadaşımızın bu söylediklerinizi kast ettiğini hiç sanmıyorum. Kendi imkanlarıyla amatörce yapmış olduğu bir teste ilişkin bilgiyi paylaşmış ve cihaz sahiplerinden aldığı duyumları aktarmış. Konuyu ve paylaşımı gereksiz bir tartışma yönüne sokmaya hiç gerek yok.

Üst Alt