Yardım Redmi Note 4 (Snapdragon) Vodafone Hotspot Sorunu

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Merhaba arkadaşlar öncelikle bugün kayıt oldum.

Cihazı yaklaşık 4-5 aydır kullanıyorum ve oldukça memnunum. Cihazın çalışma fonksiyonlarında bir sıkıntım olmadı fakat internette bu denli ve benzeri sıkıntı yaşayan kullanıcılar olduğunu görünce bende elimden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya, fikir vermeye çalışıyorum. Benim şuana kadar gördüğüm tek sorun internetimi rica doğrultusunda bir başkasıyla paylaşmak istediğimde (Vodafone hat kullanıyorum) Hotspot u açıp gerekli ayarlamaları yapmama ve o kişinin de benim açmış olduğum hotspot ağına bağlanmasına rağmen internete hiçbir şekilde giremediğini söyledi yani benim cihazımda interneti o kişiyle paylaştığımın bilgisi yer alıyor hatta o kişiyi ben izin verilen ve bağlanan cihazlar kısmında da görebiliyorum o kişide benim ağıma bağlı olduğunu teyid edebiliyor bütün bunlara rağmen bir sayfaya girmek istediğinde internete ulaşılamıyor, sayfa görüntülenemiyor hataları alıyor. Bu arada farklı bir hat ile denediğimde Turk Telekom vb. herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor. Benim diyeceğim Vodafone hat ve aynı model & işlemci cihazı kullanan arkadaşlar bu denli bir sorun yaşadılarmı veya yaşadılarsa sorunu çözmek adına bir yöntem uyguladılar başarılı oldularmı ? bu arada eklemem gereken son şey bu sıkıntıyı yaşadığım zaman cihazı sıfırlayarak baştan kurulum yapmış olmam, herhangi bir uygulama veya ayarın neden olabileceğini düşünerek fakat bir çözüme ulaşamadım.

Mıuı sürümüm: 9.2.1.0'dır.

Son düzenleme:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
baglı kalın 3-5 dk sonra internet gelecektir veya telefondan bağlantı ayarlarını degiştirin elle yapılandırın bu şekilde çözülmüştü bende aynı sorun vardı iyi forumlar

Oyla:

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
baglı kalın 3-5 dk sonra internet gelecektir veya telefondan bağlantı ayarlarını degiştirin elle yapılandırın bu şekilde çözülmüştü bende aynı sorun vardı iyi forumlar

Burhan bey yanıtınızı yeni görebildim, anca cevaplayabiliyorum öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Yaklaşık 10-15 dakikadır bağlı kalmayı denedim acaba cihazlar arası bir durummu diye ama bir sonuca ulaşamadım.

Sorunu şu şekilde çözebildim açıkçası buna bir sorun demek ne kadar doğru orası tartışılır. Yerli ve yabancı forumlarda da yazıldığı ve edindiğim bilgiye göre Ayarlar üzerinden erişim noktalarını düzenleye girip yeni bir erişim noktası oluşturup adını ''Consumer Broadband'' olarak değiştiriyoruz bunu yaptıktan sonra hotspot ta yaşadığımız sıkıntı çözülüyor. Dediğim gibi ben sadece Vodafone hattında yaşadım bu durumu Turk Telekom ve onun alt yapısını kullanan diğer hatlarda pttcell, bimcell hiçbir sıkıntı yaşamadım. Sanıyorum ki durum Vodafone'a özgü cihaza özel bir durum olsa diğer hatlarda da çalışmazdı diye düşünüyorum. Aynı durumu yaşayan farklı hatlarda da aynı sıkıntılardan müzdarip arkadaşlar bir denesinler derim.

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Burhan bey yanıtınızı yeni görebildim, anca cevaplayabiliyorum öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Yaklaşık 10-15 dakikadır bağlı kalmayı denedim acaba cihazlar arası bir durummu diye ama bir sonuca ulaşamadım.

Sorunu şu şekilde çözebildim açıkçası buna bir sorun demek ne kadar doğru orası tartışılır. Yerli ve yabancı forumlarda da yazıldığı ve edindiğim bilgiye göre Ayarlar üzerinden erişim noktalarını düzenleye girip yeni bir erişim noktası oluşturup adını ''Consumer Broadband'' olarak değiştiriyoruz bunu yaptıktan sonra hotspot ta yaşadığımız sıkıntı çözülüyor. Dediğim gibi ben sadece Vodafone hattında yaşadım bu durumu Turk Telekom ve onun alt yapısını kullanan diğer hatlarda pttcell, bimcell hiçbir sıkıntı yaşamadım. Sanıyorum ki durum Vodafone'a özgü cihaza özel bir durum olsa diğer hatlarda da çalışmazdı diye düşünüyorum. Aynı durumu yaşayan farklı hatlarda da aynı sıkıntılardan müzdarip arkadaşlar bir denesinler derim.
bende ondan bahsediyordum "Consumer Broadband'' forumda bu konu hakkında sizden önce de konu açılmıştı

Oyla:

CanK

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
5
Bağlandığınız cihazda dns i değiştirmeniz yeterli olacaktır

Oyla:

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Bağlandığınız cihazda dns i değiştirmeniz yeterli olacaktır

Onuda az önce denedim dediğiniz gibi o şekilde de bağlantı sağlanabildi. Bu durumla ilgili sorun yaşayan birkaç kişi daha vardı buranın linkini referans gösteririm. Bunuda bu şekilde çözdüğümüze göre geriye herhangi birşey kalmıyor. Tekrardan her ikinizede teşekkür ediyorum.

Oyla:

CanK

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
5
Rica ederim yararım dokunduysa ne mutlu bana

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

gulsenkk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gülşen
Cihazım
Redmi Note 12S
Meslek
Öğrenci
Konular
4
Nasıl bilgisayarda dns değiştirebilirim anlatabilir misiniz çok bilgim yok. Bilgisayarım win 7

Oyla:
Üst Alt