Çözüldü Redmi Note 4 Mi Flash Sonrası Açılış Ekranında Kalıyor

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Cihazın Bl kilidi açık root ve twrp recovery yüklü idi ancak cihazı eski haline çevirmek istedim Mi flash ile en.miui.com/download üzerinden cihazın en son sürüm fastboot romunu indirdim (mido 9.2.1.0) ve Mi flash ile kurmak istedim. Mi flash ile rom kuruldu ve işlem başarıyla tamamlandı yazısını gördüm cihaz kendini yeniden başlattı fakat yaklaşık 10-15 dakika beklemem rağmen Mı powered by Android yazısında kalıyor ve kurulum ekranına geçmiyor ne yapmak lazım bilmiyorum.

mvrucu123

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Galaxy s4
Konular
15
Hocam şu an orijinal twrp yüklenmiş olmalı. Format menüsüne girip bir wipe yapmayı deneyin.

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Hocam şu an orijinal twrp yüklenmiş olmalı. Format menüsüne girip bir wipe yapmayı deneyin.

Onuda denedim hocam wipe - wipe all data en sonuda da reboot yapıyorum cihazı Mi logosu powery by android ekranında kalıyor alttaki üç nokta yükleme modunda ama cihaz açılmıyor. Mi Flash üzerinde yaptığım işlemler olması gerektiği gibi idi. İşlem Başarıyla tamamlandı yazıp cihaz yeniden başlatıldı ama karşılaştığım durum bu bi hal çaresine bakmaya çalışacağım artık araştırıyorum kaç saattir ama nafile gibi.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hangi mi flashı kullandınız?

mvrucu123

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Galaxy s4
Konular
15
Onuda denedim hocam wipe - wipe all data en sonuda da reboot yapıyorum cihazı Mi logosu powery by android ekranında kalıyor alttaki üç nokta yükleme modunda ama cihaz açılmıyor. Mi Flash üzerinde yaptığım işlemler olması gerektiği gibi idi. İşlem Başarıyla tamamlandı yazıp cihaz yeniden başlatıldı ama karşılaştığım durum bu bi hal çaresine bakmaya çalışacağım artık araştırıyorum kaç saattir ama nafile gibi.
Aklıma başka çözüm gelmiyor inşAllah düzeltirsiniz cihazı

mvrucu123

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Galaxy s4
Konular
15
Orijinal roma döndüğü için oem kilidi tiki kalkmıştır yoksa bootloader kilidi açmayı deneyip ardından twrp yüklerdi ordan orijinal rom flashlardı

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Değerli arkadaşlar, hocalarım elektrik kesintisi yaşadığım için mesajlarınıza cevap veremedim. Konuyu açtı ama suallerimize cevap vermiyor diye düşünmenizi istemem kusura bakmayın öncelikle. Zenex hocam sizin verdiğiniz Mi Flash ile denedim ve fastboot romu attım işlem başarıyla tamamlandı dedi ve cihaz yeniden başladı şimdi aynı şekilde Mi powered by Android logosunda beklemede gerçi bu açılış 5-15 dakika arası sürüyor diyorlardı tekrar aynı şekilde bekleyeceğim inşallah olur. Bu arada cihazın bl kilidi halen açık gözüküyor önce Unlocked yazısı ardından da bu yükleme ekranı karşılamakta beni.

mvrucu123

Hocam sizde bir fikir verdiniz bana Mi Flash dan sonra böyle oluyor ve yüklenmiyorsa diyorum ki zaten cihazın bl kilidi açık ve Adb sürücüleri de yüklü bilgisayar tanıdığı için tekrar twrp atıpta twrp üzerindenmi flashlama yapayım diye düşünüyorum stock miui romu sizce olurmu, mümkün mü ?

mvrucu123

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Galaxy s4
Konular
15
Değerli arkadaşlar, hocalarım elektrik kesintisi yaşadığım için mesajlarınıza cevap veremedim. Konuyu açtı ama suallerimize cevap vermiyor diye düşünmenizi istemem kusura bakmayın öncelikle. Zenex hocam sizin verdiğiniz Mi Flash ile denedim ve fastboot romu attım işlem başarıyla tamamlandı dedi ve cihaz yeniden başladı şimdi aynı şekilde Mi powered by Android logosunda beklemede gerçi bu açılış 5-15 dakika arası sürüyor diyorlardı tekrar aynı şekilde bekleyeceğim inşallah olur. Bu arada cihazın bl kilidi halen açık gözüküyor önce Unlocked yazısı ardından da bu yükleme ekranı karşılamakta beni.

mvrucu123

Hocam sizde bir fikir verdiniz bana Mi Flash dan sonra böyle oluyor ve yüklenmiyorsa diyorum ki zaten cihazın bl kilidi açık ve Adb sürücüleri de yüklü bilgisayar tanıdığı için tekrar twrp atıpta twrp üzerindenmi flashlama yapayım diye düşünüyorum stock miui romu sizce olurmu, mümkün mü ?
Hocam ben de xiaomi konusunda yeniyim android bilgim var ama xiaomi hakkında yeni yeni öğreniyorum ama üstadlar cevap verecektir.

Üst Alt