Yardım Redmi Note 4 Güç Tuşu Problemi

Hellios Darkline

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
5
Herkese Hayırlı Ramazanlar. Öncelikle bir süredir fark ettiğim ve bugün kafamı kurcalayan bir sıkıntıyı dile getirmek istiyorum. Telefonumda güç tuşuna eskiden hafif baskı uygulayarak bastığım zaman orta kısmında rahatça açılıyordu ancak şimdi hafif bir şekilde ne kadar basarsam basayım algılamıyor ya biraz sert bastırarak açmam gerekiyor ya da tırnağımla hafif bastığım zaman açılıyor. Benim düşündüğüm konu ise güç tuşunu fazla kullanmıyor olmam bu nedenle cihazı kullananlar da aynı durumdan muzdarip mi sormak isterim. Kullandığım silikon kılıfın etki edebileceğini düşünüyor olsam da kapağını açıp takmam bu durumu düzelir mi acaba yaşayan varsa bu durumu yardımcı olursa memnun olurum.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
telefonda güç tuşunu hiç kullanmıyorum desem yeridir.
parmak izi yada cift tıklama ile açıyorum hızlı erişim ile yada home tuşuna atadığım ekranı kapama ile ekranı kapatıyorum hızlı erisim ile restart atıyorum.

Son düzenleme:
Oyla:

Hellios Darkline

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
5
Bu sorun biraz daha ilerledi ve can sıkıcı bir hal almaya başladı normalde hiç kullanmam ama cihaz kapandığı zaman açamayacak duruma gelirse diye endişeleniyorum kronik sorun diyorlar aldığım mağazaya durumu bildirsem değişim sağlarlar mı?
Not: cihaz 5 ay kadar kullandım.

Oyla:

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
Aynı sorun bende de vardı arka kapak takımını değiştirdim tuş takımları dahil sorun yine devam ediyor eskisine göre biraz azaldı ama tekrar devam edeceği kesin gibi hele birde recovery girmek tam bir facia uğraş dur
Bu sorun biraz daha ilerledi ve can sıkıcı bir hal almaya başladı normalde hiç kullanmam ama cihaz kapandığı zaman açamayacak duruma gelirse diye endişeleniyorum kronik sorun diyorlar aldığım mağazaya durumu bildirsem değişim sağlarlar mı?
Not: cihaz 5 ay kadar kullandım.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Hellios Darkline

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
5
Aynı sorun bende de vardı arka kapak takımını değiştirdim tuş takımları dahil sorun yine devam ediyor eskisine göre biraz azaldı ama tekrar devam edeceği kesin gibi hele birde recovery girmek tam bir facia uğraş dur

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
hocam kalıcı bir çözüm bulamaz mıyız bu duruma uzun süreli kullanım için çok kötü olacak yoksa :(

Oyla:

emirimer

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir İmer
Cihazım
Mi 8
Konular
5
Yaklaşık 15 aydır kullanıyorum ben de cihazımı benim cihazım'da benzer sorun yaratıyor şu anda. Henüz çok kötü duruma gelmedi ama tuş konusunda bu sıkıntı biraz kronik gibi anladığım kadarıyla.

Oyla:

Hellios Darkline

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
5
Aldığım satıcıyı aradım durumu izah ettim kronik olabileceğini isterseniz üstüne ekleyerek redmi 5 plus alma imkanımın olduğunu belirttim dediği şey delta servis sizinle ilgilenecektir oldu. Bende ondan korkuyorum ya zaten.

Oyla:

fatihdemirbal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
0
Bende de aynı sorun baş gösterdi. Güç butonundan açmak kapatmak çok zor, butonu değiştirsek düzelir mi acaba?

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Bende de aynı sorun baş gösterdi. Güç butonundan açmak kapatmak çok zor, butonu değiştirsek düzelir mi acaba?

Düzelir tabiki de... ;)

Parmak izi ile açıyorum, sağ tuşa uzun basarak ekranı kapatıyorum (ön bellek temizliği de yapılıyor) böylelikle ilk günkü performansını koruyor güç tuşu.

Oyla:

oktayakgoz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Oktay
Cihazım
Mi 4
Konular
3
tuş takımı 15 20 tl arası bir şey. değiştirin kurtulun. bende 2.5 yılın üstüne değiştirmek zorunda kaldım.

Oyla:
Üst Alt