Yardım Redmi Note 4 Ghost Screen Problemi

Onur C.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
J7 Prime 16G
Konular
3
Merhabalar Redmi Note 4 kullanıyorum. Mesela facebook lite da dolaşıp çıktığım zaman üst panelin izi silik şekilde ana ekranda kalıyor. Xda da bir konu dikkatimi çekti. Sorunu renk kalibresi ile çözmüş. Garantiye gitmeden halletmemin bir yolu var mı ?

Zaferksc78

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Mi Mix 2S
Meslek
Sporcu
Konular
34
Geçmiş olsun 2 gün önce bende aynı sorunu farkettim cihazımda.
Model: Redmş Note 4 (3/32Gb, Global)..
10 gün önce yoktu böyle bir sorun ..

Oyla:

Onur C.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
J7 Prime 16G
Konular
3
Parlaklığı yarıyı bile geçmedi severek almıştım halbuki. Şimdi garantiye versem yapmadan yollayacaklar olan 20 günüme olacak. :(

Oyla:

Zaferksc78

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Mi Mix 2S
Meslek
Sporcu
Konular
34
Garanti kabul etmiyor malesef, benim ki çok fazla belli olmuyor dikkatli bakınca bile farkedilmesi çok zor ama ilerler mi bilmiyorum..
Tek çözüm panel değişimi ama onun içinde servis uçuk fiyatlar çıkartıyor ve orjinal panel takmıyorlar zaten çıkma parça olmadığı sürece orjinal parça bulmak imkansız Xiaomi cihazlar için..
O yüzden durumu sindirmeye çalışıp bu şekilde kullanmak en mantıklısı.
Bu arada ne kadar alakalıdır bilmiyorum ama ben son gelen güncelleme ile alakalı olduğunu düşünüyorum, çünkü ekran açık kullanmazdım telefonu sadece uzun sürelerce telefon görüşmesi yapardım ve ekran parlaklığı ilk günden beridir en %4-10 arasında..

Oyla:

taylan08

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taylan
Cihazım
Mİ5S 64
Meslek
öğrenci
Konular
19
Parlaklığı yarıyı bile geçmedi severek almıştım halbuki. Şimdi garantiye versem yapmadan yollayacaklar olan 20 günüme olacak. :(
Kesin çözümü ekran değişimi eğer göndermek istemiyorsan google'dan arat ghost screen apk diye indir kur ram a kilitle ve otomatik başlatmayı aç ve cihazın soğumasını bekle bir daha görmeyeceksin tabi uygulama açık olduğu sürece

Oyla:

Onur C.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
J7 Prime 16G
Konular
3
Şimdilik çok belli değil youtube go ve fb lite da biraz daha bell oluyor sağlık olsun şans bizimkisi de

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Ghost Screen problemi garanti dahilinde çözülebilen bir sorun. Servise gönderdiğinizde ücretsiz olarak ekran değişimi gerçekleştirilecektir. Diğer sorunlara göre nispeten tespiti ve çözümü daha hızlı oluyor ve genellikle 20 iş günü sürmüyor. Ancak sorun çok rahatsız edici boyutta değilse ekran değişikliği yapmanızı pek tavsiye etmem.

Oyla:

Hellios Darkline

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
5
Ayarlar > Ekran > Kontrast ve renkler seçeneğine girerek soğuk ayarını seçin ve yeniden başlatın. Sorununuz çözülmüş olacaktır büyük ihtimalle. Denedikten sonra bilgilendirir misiniz?

Oyla:

Onur C.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
J7 Prime 16G
Konular
3
Teşekkürler deneyeceğim hocam. Peki testi ghost screen sorunu başlamadan mı yapayım ? Hani youtube vs de gezdikten sonra çıkıyor ya o yüzden sordum hocam.
[doublepost=1526845805,1526834462][/doublepost]
Ayarlar > Ekran > Kontrast ve renkler seçeneğine girerek soğuk ayarını seçin ve yeniden başlatın. Sorununuz çözülmüş olacaktır büyük ihtimalle. Denedikten sonra bilgilendirir misiniz?
Hocam denedim şu ana kadar ekranda iz falan yok :) normalde bildirim gelince de facebook logosunun izi kalıyordu o da yok şu an

Oyla:

Hellios Darkline

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
5
Teşekkürler deneyeceğim hocam. Peki testi ghost screen sorunu başlamadan mı yapayım ? Hani youtube vs de gezdikten sonra çıkıyor ya o yüzden sordum hocam.
[doublepost=1526845805,1526834462][/doublepost]
Hocam denedim şu ana kadar ekranda iz falan yok :) normalde bildirim gelince de facebook logosunun izi kalıyordu o da yok şu an
İşe yaramasına sevindim. :)

Oyla:
Üst Alt