Çözüldü Redmi Note 4 Ghost Screen Olabilir mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Daha demin bir uygulamadan çıkış yaptım, ana ekran üzerinde o uygulamanın yazıları ve menü butonları kaldı ekranda. Hatta ekranda o uygulamaya ait altta çıkan mini reklamın bile görüntüsü var. Herhalde anlık bir durumdur diye cihazın Güvenlik kısmından cihaza optimizasyon yaptım, önbelleği temizledim belki gider diye düşündüm herhangi bir değişiklik olmadı. Cihazı kapatıp açtım durum gene aynı. Daha önceleri de böyle bir durum oluyordu bazen Google Play'in simgeleri ve Google Play de gözüken resimler cihazın ana ekranında gözüküyordu ama anlık bir durumdur diye önemsemiyordum ve belirli bir süre sonra geçiyordu bugün öylece kaldı ve elim kolum bağlı hiçbirşey yapamıyorum. Cihazı kapatırken kapanış ekranında bile o alt tarafta çıkan o reklam bannerının gölgesini görüyorum. Cihazın ekranında sağ ve sol köşelerde de ışık sızmasına benzer tuhaf bir durum da var sanki sağ taraftaki ekran çizgine yakın yerde ışık daha fazla da diğer yerde ışık daha az gibi. Ürün ithalatçı Delta servis garantili. Açıkçası Ghost Screen nasıl bir olay bilmiyorum, Cihazın ekran görüntüsünü alıyorum, aldığım ekran görüntüsünde de çıkıyor aynı durum ama görüntüye bilgisayar üzerinden baktığım zaman veya farklı bir cihazdan arkada kalan o silik şekilde gözüken yazılar veya resimler çıkmamakta.

sengonulsami

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sami
Cihazım
mi 6
Konular
0
Daha demin bir uygulamadan çıkış yaptım, ana ekran üzerinde o uygulamanın yazıları ve menü butonları kaldı ekranda. Hatta ekranda o uygulamaya ait altta çıkan mini reklamın bile görüntüsü var. Herhalde anlık bir durumdur diye cihazın Güvenlik kısmından cihaza optimizasyon yaptım, önbelleği temizledim belki gider diye düşündüm herhangi bir değişiklik olmadı. Cihazı kapatıp açtım durum gene aynı. Daha önceleri de böyle bir durum oluyordu bazen Google Play'in simgeleri ve Google Play de gözüken resimler cihazın ana ekranında gözüküyordu ama anlık bir durumdur diye önemsemiyordum ve belirli bir süre sonra geçiyordu bugün öylece kaldı ve elim kolum bağlı hiçbirşey yapamıyorum. Cihazı kapatırken kapanış ekranında bile o alt tarafta çıkan o reklam bannerının gölgesini görüyorum. Cihazın ekranında sağ ve sol köşelerde de ışık sızmasına benzer tuhaf bir durum da var sanki sağ taraftaki ekran çizgine yakın yerde ışık daha fazla da diğer yerde ışık daha az gibi. Ürün ithalatçı Delta servis garantili. Açıkçası Ghost Screen nasıl bir olay bilmiyorum, Cihazın ekran görüntüsünü alıyorum, aldığım ekran görüntüsünde de çıkıyor aynı durum ama görüntüye bilgisayar üzerinden baktığım zaman veya farklı bir cihazdan arkada kalan o silik şekilde gözüken yazılar veya resimler çıkmamakta.
Anlattiklarina gore ghost screen var hocam cihazinda garantiye bi basvur derim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Anlattiklarina gore ghost screen var hocam cihazinda garantiye bi basvur derim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yarın erken saatlerde Delta servisi arayıp bilgi alacağım, ilginiz için teşekkür ediyorum.

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Az önce cihazda kendi kendine ekran titremesi meydana geldi, bazen ses seviyesi sondayken sanki sesi %1'e almışım gibi bir durum oluyor ve izlediğim videolardaki konuşma seslerini, patlama efekt seslerini dahi duyamıyorum. Bazen cihaz kendini yeniden başlatıp duruyor 6 ay sonra bunları yaşamak üzdü beni açıkçası en başından beri bu sorunları yaşasam bu kadar üzüleceğimi sanmıyorum.
[doublepost=1521736734,1521076548][/doublepost]Konuyu öne çıkarma gibi bir buton göremediğimden ötürü sizinde gelişmeleri takip edebilmeniz açısından güncelliyorum eğer ki bir yanlışımız var ise kusura bakmayın.

Cihazı 16.3.18 de anlaşmalı YK koduyla servise gönderdim. Cihaz 17.3.18 de ellerine geçti ancak araya pazar günü girdiğinden cihazın geliş kaydıda 19.3.18 de yapıldı. 20.3.18 de de cihaz onarım işlemleri devam ediyor statüsüne geçti 21.3.18 de Delta servisten arayan bir yetkili açılan formda arıza açıklamasına ekran titriyor,ekran gidip geliyor yazıldığı için beni aradı. Bende ekranın gidip gelmediğini sadece ekranın belirli kısımlarda titreme yaptığını bundan mütevellit cihazın bazı noktalarında dokunma hareketleri yaptığımda ara sıra algılamadığını belirttim. Fakat dürüst davranmak açısından bu sıkıntının sürekli meydana gelmediğini o yüzden birkaç günlük bir kullanımın sürmesi gerektiğini fakat asıl sorunun hayalet ekran problemiyle ortaya çıktığını, daha önceleri de yaşadığımı ancak görmezden geldiğimi cihazı yeniden başlatınca düzeldiğini belirttim ve miui türkiye de bahsi geçen hayalet ekran onarma uygulamasını kullandığımı belirli oranda bu durumu azalttığını ancak düz mavi renkli herhangi bir arka plan koyulduğunda telefonun ekranında halen azda olsa silik bir biçimde görülebildiğini, ekran titremesinin olduğunu bazı uygulamalarda net gördüğümü, kendilerinin de net görebilmesi açısından özellikle son uygulamaları kapatmak için tıkladığımız sol butonda ekranı böl yazısının hemen aşağısında koyu bir şerit çıkıp gidip geldiğini belirttim. Net açıklamaları da cihaz kutusunun içerisine A4 çıktısında bilgisayardan yazdığımı ve içerisine koyduğumu da söyledim. Arkadaş cihazı birkaç gün test için kullanabilmelerinin bir sakıncası olup olmadığını sordu olmadığını, yedek bir cihazımın olduğunu belirttim.

Şuan için igili yaklaşımları açısından memnun kaldığımı söyleyebilirim arkadaşlar özellikle arayarak bilgi vermeleri hoş bir davranış, cihaz geldiğinde de durum hakkında tekrar bilgilendireceğim, cihaz şirkete kayıtlı ve bireysel olarak kullanmaktayım. Elimde iyi bir görüntü alan cihaz olmadığından videolarını çekip buraya koyamadım ne yazık ki.
[doublepost=1522484096][/doublepost]Cihaz dün kargoya verildi, yapılan işlemler kısmına baktığımda ''Yazılım güncellemesi yapılmıştır.Aktif olarak test edildi.'' ibaresi bulunuyor. Bu yazılım güncellemesi bahsi geçen duruma çare olurmu bilemiyorum artık, geldiği vakit göreceğiz. Konuyu duruma göre güncelleyeceğimi belirtmiştim eğer ki konuyu takip eden aynı durumu yaşayan arkadaşlar var ise nelerle karşılaşacaklarını bilsinler diye, İlk defa Delta servis garantili cihaz alan birisi olarak ve özellikle belli mecralarda yazılan negatif yorumlara karşılık ben şimdiye kadar sözlü iletişimde bir sıkıntı yaşamadım eğriye eğri doğruya doğru demek gerek ancak cihaz geldiğinde mevcuttaki sıkıntılar devam ederse cihazı tekrar göndermek durumunda kalacağım olmamasını da temenni ediyorum tabi.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Konu sahibinin isteği üzerine gösterimden kaldırılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt