Redmi Note 4 ekran ve pil süresi

Kokoro

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Kokoro
Cihazım
Redmi
Konular
0
İşte bu yüzden MTK işlemcili kol saati bile almayın, namaz saatini şaşırır kaçırırsınız.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Hocam kullanmış olduğu işlemci diğer redmi note 4'lerin sahip olduğu SD 625 ile kıyaslandığında pek verimli bir işlemci olarak geçmiyor. SD625 kullananlar bile ortalama olarak 9-10 saat ekran süresi alıyorlar dolayısıyla sizin 8-9 saat ekran süresi almanız pek olası değil. Hem alsanız dahi sonuç olarak akşam yine şarja takacaksınız. Yani %10 yerine %25 şarj varken şarja takmış olacaksınız her halükarda ertesi gün sizi idare etmeyecek...

Diğer yandan şu an kullandığım Note 2'de de hemen hemen aynı batarya var ve 4 saat ekran süresi aldığımda mutlu oluyorum :) 5-6 saat MTK işlemci için hiç de fena değil. Mutlaka uzatmak istiyorum derseniz Skorpi hocamın açmış olduğu batarya tasarrufu ipuçları konusuna bir göz gezdirebilirsiniz.
Hergün sarja takma konusu işin püf noktası, tamamen haklısın... Durduk yere batarya değişimi ile uğraşmayayım o zaman, gittiği yere kadar devam, sonrası Allah Kerim... 8-|

Teşekkürler.

zeynep yoldas

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Redmi note 4
Cihazım
redmi note 4
Konular
3
Telefonumun sarjini nasıl uzun süre stabil tutabilirim. Tamire gitti geldi format atıldı pilin çabuk bitiyor eskiye oranla ya pilimi değiştirdiler mi yoksa yazılımdan tanı guncelemedenmi çabuk bitmeye başladı

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Telefonumun sarjini nasıl uzun süre stabil tutabilirim. Tamire gitti geldi format atıldı pilin çabuk bitiyor eskiye oranla ya pilimi değiştirdiler mi yoksa yazılımdan tanı guncelemedenmi çabuk bitmeye başladı
Telefon mtk işlemcili ise, batarya ömrü ilerledikçe performansı düşüyor yapacak çok fazla bir şey yok gibi.

zeynep yoldas

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Redmi note 4
Cihazım
redmi note 4
Konular
3
MTK nedir ?

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
İşlemci türü... Güçlü ama bataryayı da sömüren bir işlemci. Diğeri yani batarya dostu olanı Snapdragon (Sd) işlemci...

Ayarlardan telefon hakkında yazan yere bakın, on çekirdek 2,1 hız varsa mtk, sekiz çekirdek 2.0 hız varsa Snapdragon işlemcilidir.

zeynep yoldas

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Redmi note 4
Cihazım
redmi note 4
Konular
3
İşlemci türü... Güçlü ama bataryayı da sömüren bir işlemci. Diğeri yani batarya dostu olanı Snapdragon (Sd) işlemci...

Ayarlardan telefon hakkında yazan yere bakın, on çekirdek 2,1 hız varsa mtk, sekiz çekirdek 2.0 hız varsa Snapdragon işlemcilidir.
Snap dragon işlemci benimkisi baktım ama o zaman pilimi değiştirmiş olabilirler mi 10 bdakka önce 100 yüzdü şimdi 71 düştü hızla bu neden olabilir ☹️☹️☹️☹️

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Snap dragon işlemci benimkisi baktım ama o zaman pilimi değiştirmiş olabilirler mi 10 bdakka önce 100 yüzdü şimdi 71 düştü hızla bu neden olabilir ☹️☹️☹️☹️
Gereksiz uygulamaları kaldırın, tarayıcıdan ulaşabileceğiniz yerlerin uygulamasını kullanmayın, yedek alarak, telefona hard reset atın ve tekrar pil tüketimini gözlemleyin, eğer iyiye doğru bir gelişme olmazsa, pil ömrünü tamamlamış demektir. Hard Reset size uzak bir seçenek ise, ayarlardan fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz...

Üst Alt