Haber Redmi Note 4/4X (SD) İçin V10.2.3.0.NCFMIXM Global MIUI 10 Rom Yayınlandı

PyhX

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
:)
Cihazım
Redmi Note 4 SD
Konular
46
8
hocam beta sürümü inatla yüklemedim.
kararlı şu an için iyi duruyor.
ön kamera portre var.
birkaç mesaj yukarda ayrıntılı inceleme yazmaya çalıştım.
inşallah işinize yarar :)
saygılar.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

nasıl kullanılır? biraz bilgi verirmisiniz?
programı indirdim kurdum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

emeğinize sağlık. :)

Arka kamerada portre yok diyorsunuz sizce kararlıya geçmek daha mı mantıklı yoksa arka kameraya portre modu falan beklemek mi mantıklıdır?
Bu arada betadan kararlıya geçerken bl kilidi kapalı öncelikle 9.6.3.0 güncelleyici üzerinden kurup sonrasında mı geçiliyor? *@halilgurbuz

GöZTePeLee

Asla ölmeyen ve Hay Olana tevekkül et.(Furkan/58)
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
12
ya abiler kardeşler bu bildirim olayı beni çileden çıkarıyor bütün ayarlara girdim beceremedim.. whatsapp olsun başka uygulama olsun ses çıkmıyor yaa.. bulabilen bir el atsın :D

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
196
8

Arka kamerada portre yok diyorsunuz sizce kararlıya geçmek daha mı mantıklı yoksa arka kameraya portre modu falan beklemek mi mantıklıdır?
Bu arada betadan kararlıya geçerken bl kilidi kapalı öncelikle 9.6.3.0 güncelleyici üzerinden kurup sonrasında mı geçiliyor? *@halilgurbuz
BL kapalı ise kararlıya güncelleyici üzerinden geçemezsiniz.
arka kameradaki portre sizin için önemli ise beta da kalın. kararlı sürümler çok geç veriliyor.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
196
Android kullanımı baya düştü.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-11-17-11-35-04-794_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2018-11-17-11-35-04-794_com.miui.securitycenter.png
    153,6 KB · Görüntüleme: 59

fragmagedon

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ASD
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
1
Selamlar,
Ben de ilk tam şarj sonrası bilgileri aktarayım. Ben daha önce kararlı 9.6.3.0 sürümü kullanıyordum ota üzerinden gelen güncellemeleri yaptım şu ana dek sadece.
Diğer arkadaşlara nazaran ben de hiç Android kullanımı artmadı. %20 altında kaldı hep.
Ram bellek kullanımının yaklaşık 200MB azaldığını söylemiştim ilk izlenimde. Fakat daha da azaldığını gördüm. Teli yeniden başlattığımda 1.9GB boş bellek görülürken günlük kullanımda genel olarak 1.7 GB boş bellek kalıyor. 9.6.3.0 da 1.4GB civarı kalırdı genel olarak.
Bende klasör düzeni ayarladığım gibi kaldı hep kendiliğinden değişmedi.
Pil performansına gelince tekrar altını çizeyim 9.6.3.0 sürümüne göre hiçbir azalma olmadı bende. Üstelik telefonu normalden daha fazla kurcaladım haliyle. Ekran parlaklığı daima full açık olarak WiFi hiç kullanmadan devamlı 4G açık gün içerisinde İnternet tarayıcısı, az biraz oyun, haber takip uygulamaları arkaplanda hava durumu WhatsApp Gmail gibi uygulamalar devam ederken kullanım istatistiklerini aşağıdaki resimlerden görebilirsiniz.
Arka kamera HDR çekim kesinlikle daha iyi olmuş önceki sürüme nazaran. Gün ışığının az olduğu ortamlarda da sırıtmıyor. Ön kameraya gelen derinlik ise fena değil bence Google kamera kuramayanlar için gayet iş görür.
Daha önce yazdıklarımıza ek olarak güvenlik uygulamasına oyun hızlandırıcısı gelmiş. İstediğimiz gibi özelleştirebiliyoruz. Ayrıca yine oyun hızlandırıcısı ile istediğiniz uygulamalarda ekrana kısayol bölümü geliyor buradan ekran kaydı ve görüntüsü alabiliyor telefonun Ram belleğini boşaltabiliyoruz. Hoş olmuş bence.
Görsellik göreceli bir kavramdır tabi ve ben miui 10 ile gelen görsel değişikleri fazlasıyla beğendim.
Sonuç olarak ilk kez ota bildirimleri dışında rom yüklemiş biri olarak şahsen ben miui 10 yüklediğime kesinlikle memnunum ve tavsiye ederim.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

halil.halil2000

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Halil
Cihazım
Redmi note 11
Konular
0
8

8

Betadan kararlıya geçmek istiyorsanız bu videoya bir göz atın belki yardımcı olur;
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

BK KingX

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yokki
Cihazım
Yok
Konular
21
Gördüğüm tek sorun müzik kendi kendine kapanıyo son uygulamalardan silince kapanıyo

mvrucu123

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Galaxy s4
Konular
15
Eskiden kulaklık takınca ekran uyanıyodu şimdi o da gitmiş

umit35izm

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Redmi Note 2
Konular
5
Arkadaşlar ben beta rom kullanıyorum ve neredeyse 25 sürüm oldu hala miui 10'un birçok şikayetçi olduğum yeri var.

Batarya kullanımı birkere başlı başına şikayet konusu...

Siz nasıl hemen iki günde memnun kaldınız şaşırıyorum....

PyhX

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
:)
Cihazım
Redmi Note 4 SD
Konular
46
1 ay önce Betadan Kararlıya BL kilidi kapalı bir şekilde geçtim, bana halilgurbuz hocam betadan kararlıya geçiş işlemi için BL KİLİDİNİN açık olması gerek demişti.
Ancak az önce miui'nin sitesinden 9.6.3.0 Global Kararlı indirdim, denedim oluyor. Ancak kurmadım, acaba bir yanlışınız mı var? Betadan kararlıya geçiş için bl kilidi açık olması gerekir mi?

halilgurbuz
Skorpi
1231243

Üst Alt