Haber Redmi Note 4/4X (SD) İçin V10.2.3.0.NCFMIXM Global MIUI 10 Rom Yayınlandı

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Recovery indirme bağlatısı; (V10.2.3.0 Global)

Fastboot indirme bağlatısı; (V10.2.3.0 Global)

Moderatör tarafında düzenlendi:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
196
haydin bakalım çökertin sunucuları :D
ben beklicem bakalım neler çıkacak sıkıntılı

Evet dostlar uzunca yazıcam deneyimimi

Önce 9.6.3.0 sürümünü OTA dan indirdim. Sonrasında 9.6.3.0 dan MiUi 10 sürüme yükseltme paketini kurdum, cihaz açılışı gayet hızlı olmuş (reboot) sistem seslerinin çoğu değişmiş.

hızlı erişim düğmeleri gayet kompakt yapıda. ayrıca bazı uygulamaların kısa yolları buraya gelebiliyor (mesela benim kullandığım ACR kayıt programı burda kısayolu var)

hızlı erişimde ekran sınırlarını göster kısa yolu gelmiş (geliştirici seçeneklerindeydi) heralde geliştiriciler için bir seçenek olsa gerek.
Profil GPU çözümleme kısayolu da gelmiş (buda geliştirici seçeneğiydi)

empty dish, selfie, kamera ve video kaydı kısa yolları da gelmiş. bu kısma eklenebiliyor. kamerada portre yok. sadece ön kamera da derinlik efekti gelmiş. portre modunun temeli diyebiliriz.

uygulamalar arası geçiş çok hızlı; ekran bölme gayet hızlı ve stabil; kalan ram artık 1.2GB / 1.4GB (bende daha önce 1.1 yada 1.2 kalıyordu. son uygulamalar kapasitif tuşuna çift basarak iki uygulama arasında geçiş hızlı stabil. zaman zaman RAM kullanımı 1GB altına düşebiliyor ancak sistemde duraksama yavaşlama olmuyor.

kullanım senaryom iş yerinde bile olsa 4G full ve GPS orta düzey, wifi sadece evde açık arka planda sürekli çalışan ACR, BİP,EZAN VAKTİ, HAVA DURUMU, OUTLOOK, TAKVİM, GMAİL, WHATSAPP

Led bildirimler çalışıyor; bildirim sayıları normal; arama ve cevaplama ekranı biraz değişmiş. Arka fon beyaz olmuş.

Telefonu %100 şarj ederken 90 dan 100 e kadar baya yavaş şarj oluyor (eskisine yani 9.5.11.0 a göre) yada bana öyle geldi :)

Stok kamera uygulamasında video çekiminde 1080p 60fps seçeneği gelmiş. kısa bir video testi yaptım fena değil. Hızlı çekim ayarlarında çekim hızını ayarlama gelmiş (2x4x8x…….)

ön kamerada portre modu yok onun yerine aynı anlama gelecek olan derinlik efekti gelmiş pek öyle aman aman iyi değil ama iş görür. Arka kamera da portre modu yok. HDR çekim oldukça iyi bence. ( elbetteki Google Cam ile karşılaştırılamaz )

bildirim gelen uygulamaların hepsinin üst barda aynı renk de beyaz olarak görünmesi gayet şık olmuş bence. daha önce her uygulamanın bildirimi kendi renginde görünüyordu.

Dikkatimi çeken bir durum var; klasörlerin içindeki program ikonları kafalarına göre yer değiştiriyor :) bu bir hatamıdır yoksa klasör içindeki çalıştırdığınız uygulamaya göre kendinimi sıralıyor anlayamadım AI özelliği olabilir.

Android sistem kullanım oranında bariz bir artış var. 9.5.11.0 da %24 oranındaki kullanım 10 sürümünde %38 seviyelerine tırmandı. Bir haftalık kullanım sonrasında düşebilir diye tahmin ediyorum. pilin bitmesine yakın %35 seviyelerine geriledi.

%100 den %11 e kadar kullanım istatistiğim tamam

Son olarak eve %6 ile girdim benim için oldukça yeterli bir kullanım süresi.

Ekran görüntüleri aşağıdaki gibi

Ortalama olarak 40 dakikalık bir ekran süresi kaybı ve ona bağlı olarak kullanım süresi azalması var.

Biraz daha kullanım sonrası bu konu altında ekran süresinde paylaşım olup olmadığını paylaşacağım

Konu açan sahibi üstad isterseniz bu kısa incelemeyi ilk mesaja ekleyebilirmisiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek