Redmi Note 3 SMS sorunu

hakand77

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi K20 PRO
Meslek
Öğretmen
Konular
3
Merhabalar.geçen hafta note 3 pro alarak aranıza katıldım.sms ile ilgili bir sorunum var.telefona farklı bir sms uygulaması kurduğumda ( go sms mesela) telefona mesajlar gelmiyor.birkaç kez denedim.ne banka gibi farklı yerlerden, ne de kişilerden mesaj gelmiyor.arada geldiği oluyor.bazen birkaç saat sonra geliyor.bir anlam çıkaramadım.yalnız şöyle de bir durum var.ziraat mobil uygulamasına girerken mesaj gelmediği halde, görünmediği halde; mesajı otomatik kopyala dediğimde giriş yapabiliyorum. (MIUI 8 global 6.11.3 beta)

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Merhabalar.geçen hafta note 3 pro alarak aranıza katıldım.sms ile ilgili bir sorunum var.telefona farklı bir sms uygulaması kurduğumda ( go sms mesela) telefona mesajlar gelmiyor.birkaç kez denedim.ne banka gibi farklı yerlerden, ne de kişilerden mesaj gelmiyor.arada geldiği oluyor.bazen birkaç saat sonra geliyor.bir anlam çıkaramadım.yalnız şöyle de bir durum var.ziraat mobil uygulamasına girerken mesaj gelmediği halde, görünmediği halde; mesajı otomatik kopyala dediğimde giriş yapabiliyorum. (MIUI 8 global 6.11.3 beta)

Hocam;

Güvenlik Uygulaması > İzinler > Uygulama Adı > SMS Mesajlarını Okuyabilir > İzinlerini Aktif Edin ;)

blltlgn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
13
Merhaba
Bende Textra kullanıyorum sorunsuz bir şekilde SMS'leri alabiliyorum.
Ayarlar>Yüklü Uygulamalar'a gelin alt tarafta Varsayılanlar var ona tıklayın ve Mesajlaşma kısmında varsayılan SMS uygulama olarak kullanmak istediğinizi seçin. Daha sonra tekrardan Ayarlar>Yüklü Uygulamalar kısmında İndirilenler bölümüne gelin ve seçtiğiniz SMS uygulamasına tıklayın üst tarafta Bildirimler var tümünü aktifleştirin. Aynı yerin en altında İzin yöneticisi var ordan SMS ile ilgili izinleri açın. Ana ekranda Araçlar>Güvenlik>İzinler>Otomotik başlatma izni verin bu şekilde sorun kalmayacaktır.

Ben bu şekilde kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım.

hakand77

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi K20 PRO
Meslek
Öğretmen
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam;

Güvenlik Uygulaması > İzinler > Uygulama Adı > SMS Mesajlarını Okuyabilir > İzinlerini Aktif Edin ;)

Güvenlik kısmından izinler sekmesine geçince uygulama isimleri çıkmıyor. Uygulama isimlerinin bulunduğu bölümde go SMS uygulamasının yanında sadece bir kutu var açıp kapanabilen. SMS mesajlarını okuyabilir diye bir yer bulamadım.

hakand77

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi K20 PRO
Meslek
Öğretmen
Konular
3
Merhaba
Bende Textra kullanıyorum sorunsuz bir şekilde SMS'leri alabiliyorum.
Ayarlar>Yüklü Uygulamalar'a gelin alt tarafta Varsayılanlar var ona tıklayın ve Mesajlaşma kısmında varsayılan SMS uygulama olarak kullanmak istediğinizi seçin. Daha sonra tekrardan Ayarlar>Yüklü Uygulamalar kısmında İndirilenler bölümüne gelin ve seçtiğiniz SMS uygulamasına tıklayın üst tarafta Bildirimler var tümünü aktifleştirin. Aynı yerin en altında İzin yöneticisi var ordan SMS ile ilgili izinleri açın. Ana ekranda Araçlar>Güvenlik>İzinler>Otomotik başlatma izni verin bu şekilde sorun kalmayacaktır.

Ben bu şekilde kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım.
Otomatik başlatma izni dışında hepsini yapmıştım aslında. Textra da yine aynı sorunu yaşadım. Tekrar deneyeceğim.

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Güvenlik kısmından izinler sekmesine geçince uygulama isimleri çıkmıyor. Uygulama isimlerinin bulunduğu bölümde go SMS uygulamasının yanında sadece bir kutu var açıp kapanabilen. SMS mesajlarını okuyabilir diye bir yer bulamadım.

Pardon Hocam;

Güvenlik Uygulaması > İzinler > İzinler > Uygulama Adı > SMS Mesajlarını Okuyabilir > İzinlerini Aktif Edin ;)

Go SMS Uygulamasında Bu Ayar Olmayabilir. Başka Banka Uygulamalarında Çıkar. Onları Deneyin.

hakand77

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi K20 PRO
Meslek
Öğretmen
Konular
3
Şu anda herşey normal görünüyor. Sadece yukarıda arkadaşın söylediği otomatik başlatmayı açmamıştım. Onun dışında herşeyi yapmıştım. Tekrar kullanıp değerlendireceğim. Bilgiler için teşekkür ederim.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt