Yardım Redmi Note 3 Rom Almıyor

EFe1343

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note3
Konular
2
Merhabalar;

Benim bir Redmi Note 3 Pro telefonum vardı. Snapdragon modeli. Bir ara dışarıdayken takıldı. Ben de yeniden başlattım. Sonra TWRP kurtarmaya girdi. Acele işim vardı. Sonra bakarım dedim ve attım cebime. Eve gelince tam hatırlamıyorum ya açılmadı ya da takılıyordu. Bende Mi Flash tool ile global rom atarken yanlış mı ne attım. Sonra hep EDL de kaldı gibi bir kaç kere de önyükleme (bootloader a girdim). Normalde Lineage yüklü telefonda mi rom açıl mayınca onu açmayı denedim bir kere açtım. Sonra kurulum tamamlanınca yeniden başladı. Mi logo da kaldı galiba. Bir şekilde mi rom da attım ama o da aynı şekilde kurulum sonrası attı.

4 gün boyunca onunla yattım, kaldım. Girmediğim tuş kombinasyonu kalmadı. Edl kablosu yapmaya çalıştım pek beceremedim galiba. Sonra Anakart arkasındaki iki test noktalarına basıp Edl ye girmeyi denedim. O zaman da olmadı.

Son sürüm Mi Flash tool da
Bazen UFT-8 diye başlayan bir hata veriyor. Bazen de NON-HLOS.bin dosyasını yazarken kalıyor.

Artık hep bu UFT - 8 de hata veriyor. init stroage fail diye o da 7 inci saniyede

Eski 2015 versiyonlu Mi flash toollarda send noop command diye hata veriyor. 11 inci saniyede

Test point noktasına dokunuyorum bir şey olmuyor. EDL kablounu elektirikçide yaptırdım. Onda ya da ekisi gibi değil 9008 olarak görüyor ama yine hep aynı hata. Test noktasının sağdan ilk noktaya dokunuca bilgisayardan çıkış giriş sesi çıkıyor. diğer iki nokta da bir şey olmuyor.

İşin ilginç yani 9008 olmasına karşın romu yazarken hata vermesi...

Bu konuyla ilgili bir fikri olan olursa yardım ederse seviririm.

Son düzenleme:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Note 3 pro da edl kablosu çalışmaz. Cihaz zaten edl de tekrar edl ye almaya ihtiyacınız yok ki? 64 bit pc de 64 bit mi flash ile kurulum yapınız. 04.01 sürümü ile.

Oyla:

EFe1343

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note3
Konular
2
Cevaplarınız için teşşekkür ederim öncelikle...

Hangi Miflash sürümünü kullanıyorsunuz?

Yeni sürüm olarak 20107.4.45 i kullnıyorum. Bunda 7 inci saniyede firehose yazdıktan sonra init storage:fail diye hata veriyor.

Note 3 pro da edl kablosu çalışmaz. Cihaz zaten edl de tekrar edl ye almaya ihtiyacınız yok ki? 64 bit pc de 64 bit mi flash ile kurulum yapınız. 04.01 sürümü ile.

Dün Şarj aletine taktım. Direkt kırmızı yanıyordu. Ama ara ara bakınca bazen kırmızı ışık sönüyordu. Bugün sabah yine denedim ama hep aynı hatalar. Bilgisayarım Windows 10 64 bit 2015.04.01 i diyorsanız onu yüklerken hata veriyor sonra yüklendi diyip C içinde programfiles a kuruyor. Onun için ben 2015.10.28 i kullanıyorum.

Birde bugün sonradan yine 900e görmeye başladı. Batarya soketini çekip takınca filan 9008 oluyor. Yine flashlamıyor.

Oyla:

EFe1343

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note3
Konular
2
Pardon 2016.04.01 miş. Onu yükleme çalışıyorum. Hata veriyor. Yönetici olarak çalıştırdım. Programfiles\ içine next dedim yine en baştaki hatayı veriyor. Ama Dosya youndan aınca açılıyor. Şu anda dediğim gibi 900e diagnostics moda alıyor. Kabloyu takınca...

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Pardon 2016.04.01 miş. Onu yükleme çalışıyorum. Hata veriyor. Yönetici olarak çalıştırdım. Programfiles\ içine next dedim yine en baştaki hatayı veriyor. Ama Dosya youndan aınca açılıyor. Şu anda dediğim gibi 900e diagnostics moda alıyor. Kabloyu takınca...
Win10 kullanıyorsunuz gibi, win7 bir pc de deneyin. 900e de rom atamazsınız 9008 olmalı. Kablo redmi note 3 pro da işlevsizdir.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

EFe1343

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note3
Konular
2
Başka bir bilgisayar olmadığı için diskin bir bölümüne 7 yükledim. Fakat aynı hataları verdi gibi. Pek uğraşmadım Windows 7 ile sildim. EDL kablosundan mı bahsediyordunuz. Peki o zaman ne önerirsiniz. Önceden 900e oluduğu zaman güç tuşuna basınca 9008 oluyordu ama hep aynı hata direkt bağlandsa da aynı...

Test pointe de dokununca bir şey değişmiyor. Emmc filan bozulmuş olabilir mi? Bir forumda init storage:fail= Emmc Problem yazıyordu.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Başka bir bilgisayar olmadığı için diskin bir bölümüne 7 yükledim. Fakat aynı hataları verdi gibi. Pek uğraşmadım Windows 7 ile sildim. EDL kablosundan mı bahsediyordunuz. Peki o zaman ne önerirsiniz. Önceden 900e oluduğu zaman güç tuşuna basınca 9008 oluyordu ama hep aynı hata direkt bağlandsa da aynı...

Test pointe de dokununca bir şey değişmiyor. Emmc filan bozulmuş olabilir mi? Bir forumda init storage:fail= Emmc Problem yazıyordu.
Win7 64 bit bir pc ye o 64 bit 04.01 sürümünü kurup 9008 den rom atın. Hata alırsanız ss atın yardımcı oluruz.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

EFe1343

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note3
Konular
2
Yine aynı şekilde hardisk bölüp yeni Win 7 kurulumu yapsam olur mu? Yoksa kurulu olan bir Windoews 7 li bir Pc mi bulmalıyım. SS deiğiniz yardım konusu ya da mesajı mı oluyor. Ben Win 7 kurup deniyorum o zaman.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Yine aynı şekilde hardisk bölüp yeni Win 7 kurulumu yapsam olur mu? Yoksa kurulu olan bir Windoews 7 li bir Pc mi bulmalıyım. SS deiğiniz yardım konusu ya da mesajı mı oluyor. Ben Win 7 kurup deniyorum o zaman.
Harddiski bölüp kurabilirsiniz. 64 bit kurun. Ss dediğimiz ekran görüntüsüdür.

Oyla:
Üst Alt