[Redmi Note 3/Pro] Miui 8 Developer Rom

gamzekal

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Volkan
Cihazım
Xiaomi
Konular
1
[REDMİ NOTE 3/PRO] MİUİ 8 DEVELOPER ROM

Arkadaslar.Bugün itibariyle Redmi Note 3 serisi icin Miui 8 romu yayinlanmistir.
Rom ile ilgili görüslerinizi yazarsaniz romu yüklemek isteyen arkadaslar da bilgi sahibi olur.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

CHINA Developer Rom(Sadece Inglizce ve cince dil destekli)
Redmi Note 3 (MTK)
Fastboot 2751M

TWRP 995M
]indir

Redmi Note 3 Pro (Qualcomm)
Fastboot 1441M

TWRP 990M

Custom Rom (Türkce dil destekli Romlar)
Redmi Note 3 (MTK)
Fastboot

TWRP

Redmi Note 3 Pro (Snapdragon)
TWRP

Bootloader klidi kapali olanlar icin
Flashtool

Yüklemeden sonra bu apk yi da yükleyin.

Google Play FiX

GLOBAL ROMLAR
Redmi Note 3 Pro (Snapdragon)
Fastboot
V6.6.30(1 Temmuz 2016)

Kurulum

1)Fastboot kurulumu
hakkinda detayli bilgi icin asagidaki linke gidin
http://forum.miuiturkiye.net/konu/redmi-note-3-pro-bootloader-kilidi-acmadan-global-rom-kurma.5497/
2)Twrp Kurulumu
Eger TWRP Recovery ye sahip degilseniz ve romu onunla yüklemek istiyorsaniz asagidaki linke tiklayin
http://forum.miuiturkiye.net/konu/redmi-note-3-twrp-yukleme-ve-root-yapma-anlatimi.4263/

Tesekkür
Zenex
HiddeNKinG
Miui Ekibi

Son düzenleme:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Redmi note 3 pro türkçe dil destekli miui8 rom:

eray0687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
eray
Cihazım
REDMİ NOTE 3
Meslek
boş gezenin boş kalfası
Konular
21
Hız olarak 7den daha hızlı... İlk beta olduğu için çok nadir de olsa bazen hafif bir kilit ekranı açılma yavaşlıyor o kadar...

gamzekal

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Volkan
Cihazım
Xiaomi
Konular
1
Hız olarak 7den daha hızlı... İlk beta olduğu için çok nadir de olsa bazen hafif bir kilit ekranı açılma yavaşlıyor o kadar...
Evet bayagi gelistirmisler.Miui 8 alfa süresinden yeni ciktigi icin elbette kusursuz olmayacak.Ancak 2-3 ay icinde o sikintilarinda bitecegini ve gayet stabil olacagini düsünmekteyim.

suatsari

Süper Üye
Onursal Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
Konular
16
-Bildirim ekranındaki hava durumu çok hoş
-Uygulama klonlama dikkat çekici
-Eksikleri var, ama zaman içerisinde eksikler giderildikçe çok kullanışlı olacağa benziyor...

timurtis

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
timur
Cihazım
redmi note 3
Konular
1
- Uygulamalara kilit koyabilyorsunuz. 7 de varmiydi hatirlayamadim.
- ikinci bir telefon gibi ayri bir oturum acip istediginiz sekilde duzenleyip kullanabiliyorsunuz. ayarlarda ''second space''
- Notlar kismi daha kullanisli olmus

HakanCOSKUN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
HaKaN
Cihazım
RedmiNote10Pro
Meslek
Ar-Ge Uzmanı
Konular
31
o zaman hayırlı olsun.Bu arada android sürümü 6.0.1 mi?

TheMax

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Mi Max Prime
Konular
19
-Clone App gerçekten müthiş birşey. 2 tane whatsapp 2 tane facebook açabiliyorsunuz :)
-Second Space olayıda güzel düşünülmüş Android L ile gelen kullanıcı değiştirmenin biraz daha gelişmişi diyebiliriz fakat yeni kısım oluşturduğumuzda telefon çok takılıyor (belkide bende böyledir)
Telefonun animasyonları daha bi güzel olmuş daha bi yumuşak geçişler falan. Bana tatlı geldi :)
Bildirim panelindeki kısayolların yanyana olmasını pek sevmedim ama zaten eski düzene alabiliyoruz ayarlardan. Yani isteyen bu şekilde tek sıra isteyen eskisi gibi kullanabilir.
-Hesap makinası EU romda yoktu sebebini bilmiyorum.
-Türkçeleşmesi gereken çok yer var daha.
-Son uygulamalar kısmı biraz değişmiş önizleme türünü değiştirme butonu gelmiş (önceden çimdikleme ve açma hareketiyle yaptığımız işlemin butonu) ve müzik çalar eklenmiş oraya oda güzel olmuş bence
-kamerada takılmalar var alfa olmasına veriyorum.
-kilit ekranında şekil çizerken ve navigasyonlara basarken telefon titriyor. bunu kapatamıyorsunuz. bu bug acilen düzeltilmezli.
-ve antutu testinden çok çok çok düşük bi puan aldım sebebini bilmiyorum ama birdaha test yapıcam.

genel olarak bakılırsa şimdi yüklemeye deymez. bikaç güncelleme gelsin buglar fixlensin ve tamamen türkçeleştirilsin öyle yükleyin derim.

HakanCOSKUN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
HaKaN
Cihazım
RedmiNote10Pro
Meslek
Ar-Ge Uzmanı
Konular
31
-Clone App gerçekten müthiş birşey. 2 tane whatsapp 2 tane facebook açabiliyorsunuz :)
-Second Space olayıda güzel düşünülmüş Android L ile gelen kullanıcı değiştirmenin biraz daha gelişmişi diyebiliriz fakat yeni kısım oluşturduğumuzda telefon çok takılıyor (belkide bende böyledir)
Telefonun animasyonları daha bi güzel olmuş daha bi yumuşak geçişler falan. Bana tatlı geldi :)
Bildirim panelindeki kısayolların yanyana olmasını pek sevmedim ama zaten eski düzene alabiliyoruz ayarlardan. Yani isteyen bu şekilde tek sıra isteyen eskisi gibi kullanabilir.
-Hesap makinası EU romda yoktu sebebini bilmiyorum.
-Türkçeleşmesi gereken çok yer var daha.
-Son uygulamalar kısmı biraz değişmiş önizleme türünü değiştirme butonu gelmiş (önceden çimdikleme ve açma hareketiyle yaptığımız işlemin butonu) ve müzik çalar eklenmiş oraya oda güzel olmuş bence
-kamerada takılmalar var alfa olmasına veriyorum.
-kilit ekranında şekil çizerken ve navigasyonlara basarken telefon titriyor. bunu kapatamıyorsunuz. bu bug acilen düzeltilmezli.
-ve antutu testinden çok çok çok düşük bi puan aldım sebebini bilmiyorum ama birdaha test yapıcam.

genel olarak bakılırsa şimdi yüklemeye deymez. bikaç güncelleme gelsin buglar fixlensin ve tamamen türkçeleştirilsin öyle yükleyin derim.

Detaylı feedback ler için teşekkürler.Yine merak edip yüklemek isteyenler olacaktır.Bu sebeple ufakta olsa fikir sahibi olabilirler.

Üst Alt